Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polskie produkty

Warto mieć na sobie metkę „made in Poland”!

Zachłysnęliśmy się modą z Zachodu, szalejemy na punkcie ubrań z Anglii, Niemiec, Danii, i chcąc nie chcąc z także i z… Chin. Mało kto bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że firmówki o niezwykle pożądanych angielsko brzmiących nazwach, na jakie poluje się na wyprzedażach w centrach handlowych,  szyte są w krajach azjatyckich. Tak! Te wszystkie sieciówki, które masowo pojawiają się w każdej galerii handlowej Europy, wielkie ekskluzywne na pierwszy rzut oka butiki, które kojarzą się nam z dobrą jakością, Zachodem, a więc z czymś na pewno lepszym od naszego rodzimego produktu, szyją swoje ubrania w krajach azjatyckich.  Dziś może i mogą konkurować z polskimi producentami ceną (choć już nie zawsze), ale na pewno nie jakością oraz trwałością wykonania, na którą składa przede wszystkim materiał czy staranne wykończenie.  


Polakom brakuje samoświadomości

„Dobre bo polskie”, opatrzyło się nam z pewnością już na żywności, ale na pewno nie na ubraniach… Polskości w szerokim aspekcie gospodarczym konsumentom ciągle się nie promuje. Nikt na poważnie nie zajął się tym, by uświadomić Polakom, dlaczego warto nosić ubrania z metką „made in Poland”. Nikt nie chce przełamać powstałych w czasach  komunizmu stereotypów, w wyniku których do dziś  przeciętny Polak uważa, że lepsze na pewno będzie ubranie z Zachodu (nawet jeżeli naprawdę powstało ono w Chinach) niż to wyprodukowane w Polsce. To błąd. Nasi producenci są tak samo  zdolni, przyglądają się światowym trendom w modzie i co najważniejsze – ubrania, które szyją i przeznaczają do sprzedaży – są najwyższej jakości. A to dlatego, że nie idą w masówkę. 

Polskich producentów ubrań po prostu nie stać na to, by pójść w masówkę. Szyją mniej, ale za to staranniej, używając jak najlepszych materiałów. Polskie sukienki, spódnice, spodnie, garsonki,  garnitury  czy inne ubrania – nie zniszczą się po jednym sezonie jak te kupione w galerii na wyprzedaży! 


Czas obalić mity!

Brzmiąca z angielska marka ciucha lepiej się kojarzy? Tylko w krajach poradzieckich i w Polsce, bo Polacy w przeciwieństwie do sąsiadów zza Odrysą są nieświadomi tego, że pod podszewką angielsko brzmiących nazw sprzedaje im się produkty uszyte przez Azjatów. 

Są przecież państwa, których obywatele  dokonują zakupów świadomie i z troski o gospodarkę wybierają przede wszystkim własne, krajowe produkty. Mowa oczywiście o Niemcach. Dla nich owszem liczy się metka! Ale tylko po to, by sprawdzić, czy towar, który właśnie zamierzają kupić na pewno został wytworzony w ich kraju. Nie wszyscy robią tak oczywiście, ale zdecydowana większość Niemców…     


Weźmy przykład z Niemców

… podobnie jak oni są dumni ze swoich samochodów,  chemii gospodarczej, ubrań i wszystkiego co niemieckie (kupują przede wszystkim własne produkty!), tak my Polacy powinniśmy cenić własną wartość. I z dumą nosić ubrania wyprodukowane przez polskich producentów.  Są one naprawdę wysokiej jakości, nierzadko dużo wyższej niż te, którym przyglądamy się w sieciówkach. Wśród kolekcji polskich producentów znajdziemy fasony, które ogląda się w żurnalach, w super modnej kolorystyce i gwarantowanej wysokiej jakości oraz długiej trwałości. 

Polski producent ubrań, który żyje i płaci podatki w Polsce  nie może pozwolić sobie na buble i nieodpowiednią jakość, ma bowiem świadomość, że egzystuje na rynku tylko dzięki zadowolonym Klientom. Wspierajmy go więc, bo to jego ubrania powinny królować na naszych ulicach, a nie chińszczyzna udająca Zachód i kosztująca tyle, co produkty wytworzone w polskich warunkach gospodarczych.    

Pamiętajmy też o tym, że kupując polskie ubrania, wspieramy polską gospodarkę! Stajemy się jako państwo bogatsi. Niemcy mają tę świadomość, dlatego nie tylko z dumą mówią o swoich produktach, ale także z dumą je kupują. My Polacy też mamy powody do dumy. Polskie ubrania, które szyte są na miejscu w kraju, mają naprawdę najwyższą jakość i często bywają trwalsze od tych z popularnych nie rujnujących kieszeni brandów. Czas zacząć o tym głośno mówić i wreszcie je nosić oraz doceniać. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 36461 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
idealny rozmiar
2024-06-19
Polecam.
pixel