Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-12-09

Zalety kurtek z membraną

Są to okrycia o specjalnym przeznaczeniu – chętnie sięgają po nie osoby uprawiające rozmaite sporty, np. jogging czy wspinaczkę górską. Niejednokrotnie pada w tym kontekście takie określenie jak kurtka z membraną – czym ona jest i jakimi się odznacza zaletami?

 

Co warto wiedzieć o membranach?

 

Pod pojęciem membrany należy rozumieć wodoszczelną warstwę kurtki, której podstawowym zadaniem jest chronić użytkownika przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto membrana posiada właściwości w zakresie odprowadzania pary wodnej, w związku z czym skóra może swobodnie oddychać, mając jednocześnie zapewniony komfort termiczny na odpowiednim poziomie. Wyszczególnić można wiele odmian membran – w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane i jakie mają właściwości. Mówi się tu m. in. o membranach z porami (są najczęściej wykorzystywane w odzieży sportowej) czy o membranach chemicznych. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Ponadto membrany różnymi sposobami przymocowuje się do wierzchniej tkaniny, co przekłada się na użytkowe walory kurtki.

 

Generalnie rzecz biorąc, największą zaletą kurtek z membraną jest to, że umożliwiają one w miarę komfortowe uprawianie sportu nawet podczas niezbyt sprzyjającej aury – nie trzeba zatem ze względu na pogodę rezygnować z ulubionego treningu.

 

Jak wybrać kurtkę z membraną?

 

Każda kobieta, która decyduje się na zakup kurtki z membraną, np. do biegania, powinna się liczyć z tym, że dokonanie właściwego wyboru wymaga czasu. Dlatego też nie należy się śpieszyć – zwłaszcza, że porządne okrycie tego typu to raczej większy wydatek. Bardzo ważny jest rodzaj zastosowanej w kurtce membrany. Ponadto pozostałe materiały wykorzystane do produkcji kurtki powinny się odznaczać wysoką jakością. Istotną rolę odgrywa też sposób wykończenia kurtki, np. nie podklejone szwy mają szansę szybko przemoknąć na deszczu. Rzecz jasna nie bez znaczenia pozostaje też i rozmiar kurtki – musi ona ładnie leżeć na właścicielce, dopasowując się do jej sylwetki.


Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32253 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Wszystko ok
2023-11-28
obsługa szybka i sprawna, towar niezadawalajacy
pixel