Z czym łączyć białe ubrania?
Komu pasuje białe ubranie?
Biel kojarzy się przede wszystkim z dziewczęcością i niewinnością – w końcu to odcień sukienek komunijnych oraz sukni ślubnych. Dlatego też często się nam wydaje, że w starszym wieku zwyczajnie nie wypada nosić bieli. Nie jest to jednak prawdą. Na biało możemy się ubierać do późnej starości, choć faktycznie, nie należy przesadzać z nadmiarem tego koloru. Najbezpieczniejsze są stylizacje, w których biel jest tylko jednym z kolorów. Wiele jednak zależy tak naprawdę od naszego typu urody. Jeśli w bieli jest nam naprawdę do twarzy, może być ona dominującym kolorem stylizacji. Ale i wtedy warto dobrać do kreacji przynajmniej jeden dodatkowy kolor, by nie wyglądać zbyt nudno.
Nie jest też prawdą, że na biało ubierać mogą się wyłącznie kobiety wysokie i szczupłe. Przy pełniejszej figurze nie trzeba całkowicie rezygnować z najjaśniejszych odcieni, choć rzeczywiście, nie można sobie wtedy pozwolić na pełną dowolność w doborze białych części garderoby. Wystarczy najbardziej problematyczne części ciała zasłaniać ciemniejszymi ubraniami, a biel stosować tam, gdzie nie trzeba niczego ukrywać. Przy grubszych nogach i pośladkach wystarczy zakładać ciemne spodnie lub spódnice, do tego białe bluzki damskie lub marynarki i całość wyda się bardziej proporcjonalna.
Góra czy dół?
O bieli mówi się, że optycznie pogrubia. Jest w tym sporo prawdy, ale można na ten kolor spojrzeć z innej strony – z jego pomocą uda się nam wyeksponować największe atuty sylwetki. Ponieważ biel jest bardzo jasnym kolorem, jako pierwsza przyciąga wzrok. To można wykorzystać przy optycznym modelowaniu sylwetki. Przy figurze typu „gruszka” problemem są trochę zaburzone proporcje, dlatego warto wtedy mieć na górze coś białego. By uzyskać optymalny efekt, białą bluzkę łączymy z ciemną spódnicą lub spodniami. Nie musi to być koniecznie czerń. Przy jaśniejszej karnacji i niebieskich bądź zielonych oczach odpowiedniejszy będzie dół w odcieniach granatu, ciemnej zieleni lub grafitu. Sprawdzi się także mocny brąz, który w połączeniu z bielą nie wygląda już tak ponuro.
Analogicznie postępujemy, gdy biodra i uda mamy wąskie, a masywną budową wyróżniają się ramiona i plecy. W tym przypadku bluzka powinna być ciemna, dzięki czemu ramiona wydadzą się szczuplejsze, natomiast białe spodnie dodadzą objętości w biodrach i cała sylwetka wyda się krąglejsza i bardziej kobieca.
Biała sukienka na wieczór
Białe sukienki wieczorowe powinny wyróżniać się pięknym krojem. W wersji minimalistycznej biała kreacja to po prostu lejąca się, długa suknia uszyta z drogiego materiału. Do takiej sukienki warto założyć efektowne dodatki, by nie wyglądać przesadnie skromnie. Do bieli pasuje każda biżuteria, a im bardziej okazała i błyszcząca, tym lepiej. Buty mogą być srebrne lub złote.
Najbardziej rzucające się w oczy będą jednak suknie uszyte z przepychem, z dużą ilością marszczeń, drapowań i falban. Suknia wieczorowa może być z koronki, tafty, szyfonu lub jedwabiu, a dla zwiększenia efektu materiał można ozdobić dżetami lub haftem. Dodatki przy bogatym kroju muszą być stonowane, a więc rezygnujemy z widowiskowej biżuterii, chyba że suknia ma głęboko wycięty gorset – wtedy można założyć ładną kolię. Buty również nie mogą się rzucać w oczy, dlatego odpowiedni będzie odcień nude, metaliczny szary albo jasne złoto.
Mocne akcenty
Sukienki koktajlowe w kolorze białym można nosić na wiele sposobów, ale najciekawsze będą stylizacje wykorzystujące mocny kontrast. Biel jak mało który kolor można bez obaw łączyć z mocnymi, wyrazistymi barwami. Świetna będzie jaskrawa żółć, turkus, neonowy róż, pomarańcz. Taki kolorowy dodatek skutecznie ożywia kreację, a biel przestaje być zwykłym, neutralnym odcieniem. Mocnych akcentów nie może być jednak za wiele, a przede wszystkim nie należy stosować w swojej stylizacji kilku różnych kolorów. Wystarczą dwie dodatkowe barwy, większa ich liczba wprowadzi tylko chaos.
Jest też oczywiście połączenie bieli z czernią. Typowe połączenie to białe sukienki wyjściowe plus czarne szpilki i torebka. Można jednak z tego zestawienia stworzyć bardziej oryginalną stylizację. Do czarnych butów wystarczy założyć kryjące, czarne rajstopy, a kreacja stanie się automatycznie niezwykle drapieżna. W pasie białą sukienkę można przewiązać czarną aksamitką lub czarną, jedwabną szarfą, do tego obowiązkowo czarny lakier na paznokciach i wieczorowy makijaż.
Biel noszona wieczorem może nawet zapewnić efekt wyszczuplający. Sukienki dla puszystych mogą mieć biały środek, natomiast po bokach mają ciemne wstawki. Takie połączenie tworzy iluzję smuklejszej sylwetki, bo widzimy tylko środek kreacji, a ciemne boki są już słabo zauważalne.
W ciągu dnia
Sukienki codzienne mogą być utrzymane w jasnej tonacji. Na wieczór pastele nie są najszczęśliwszym wyborem, ale na godziny popołudniowe jak najbardziej pasuje noszenie bieli i stonowanych kolorów. Biel da się połączyć z praktycznie każdym kolorem, szukajmy więc tych odcieni, jakie pasują na naszego typu urody. Komu jednak wyda się to zestawienie zbyt mdłe, może postawić na zdecydowane wzory. Biała bluzka ładnie skomponuje się z ciemnymi spodniami bądź z kwiecistą, długą spódnicą. Warto też zadbać o ciekawą biżuterię. Do białych ubrań bardzo pasują dodatki w stylu folkowym, biżuteria boho, wielkie kolczyki, drewniane naszyjniki, kolorowe zegarki. Właśnie z pomocą atrakcyjnych dodatków klasyczne, białe ubrania przestaną być nieciekawe.
Jaki styl pasuje do bieli?
Chłodna biel jest świetna na kreacje nowoczesne, asymetryczne, o zdecydowanym kroju i dokładnie takie same powinny być ubrania stanowiące resztę stylizacji. Przykładowo, białą, asymetryczną tunikę można zestawić z czarnymi rurkami, a do dżinsów o młodzieżowym kroju doskonała będzie męska, biała koszula. Natomiast cieplejsze odcienie bieli nadają się do stylizacji romantycznych: biały klasyczny top plus spódnica łączka, bluzka z żabotem i klasyczne dżinsy, sukienka w falbany z obcisłym sweterkiem.
Biel oficjalna
Do biura nie wypada ubierać się w całości na biało, jednak akcenty w tym kolorze są oczywiście dopuszczalne. Najczęściej tym białym elementem jest klasyczna koszula. Pasuje do garsonek, damskich garniturów, ołówkowych spódnic i spodni w kant. Biała koszula jest bardzo elegancka i nawet przy surowym dress codzie zawsze będzie na miejscu, nierzadko jest wręcz zalecaną częścią garderoby. Białą koszulę możemy założyć do ubrań w dowolnym kolorze, podobnie jak ubrania czarne. Szczególnie efektownie wyglądają białe bluzki w zestawieniu z szarościami, granatami i głębokim odcieniem bordo. Razem z czernią nadają się na uniform dla kadry kierowniczej oraz na służbowe spotkania z ważnymi klientami.
Odcienie białego
Biel jest oczywiście jedna, niemniej jednak jest cała gama przeróżnych odcieni zbliżonych do tego koloru. Zimna, jaskrawa biel jest dobra dla chłodnej urody, klasyfikowanej jako zima. Kobiety o łagodnych rysach i „ciepłej” urodzie mogą wyglądać w otoczeniu laboratoryjnej bieli blado i wydadzą się bardzo zmęczone. Szczególnie wtedy, gdy białe ubranie jest blisko twarzy, należy starannie wybierać odcienie.
Lekko błyszczący, platynowy odcień pasuje głównie zimom i czystym wiosnom. Odcień ten warto łączyć z innymi metalicznymi kolorami, doskonale też platynowa biel komponuje się z głęboką czernią. Bluzki w tym odcieniu można z powodzeniem zestawiać z dżinsami, skórzanymi kurtkami oraz chłodną, metalową biżuterią.
Śnieżna biel pasuje wiosnom, zimom i intensywnym jesieniom. Ładnie wygląda w zestawieniu z czystymi, głębokimi kolorami, np. soczystą zielenią, orzechowym brązem, chłodnym błękitem. Można ją też łączyć z pastelami, np. pudrowym różem albo seledynem.
Mleczna biel jest odpowiednia dla delikatnych typów urody i preferuje połączenia z kolorami nieco rozmytymi. Mogą to być różne odcienie szarości, nieco przydymiona czerń, spokojny niebieski, jasne brązy.
Alabaster także będzie najbardziej twarzowy dla kobiet o subtelnej urodzie. Zestawiamy go z kolorami lekko przypudrowanymi, ale dość ciemnymi, np. koralową czerwienią.
Perłowa biel jest polecana kobietom zimom i jesieniom. Fantastycznie wygląda w połączeniu ze złotem, pudrowym różem i generalnie pastelowymi kolorami. Takie same zestawienia pasują do bieli bone, czyli bieli z niewielką domieszką fioletu.
Kość słoniowa to kolor dla wiosen i delikatnego lata. Wygląda szczególnie efektownie w zestawieniu z subtelną zielenią i jasnymi, rozwodnionymi barwami. W bardziej ekstrawaganckiej wersji kość słoniową można połączyć z czernią, ale taką niezbyt intensywną, ocierającą się o bardzo ciemny grafit.
Ecru pasuje do lata, wiosny i czystej zimy. Polecanym połączeniem są przede wszystkim kolory ziemi: przybrudzone szarości, brązy, ciemne zielenie, bordo, miodowa żółć.
Odcień kremowy pasuje prawie wszystkim kobietom, z wyjątkiem zim. Zestawiamy go z dość ciemnymi kolorami, ale nie powinny to być odcienie jaskrawe. Odpowiedni będzie zdecydowany brąz, ciemna zieleń, fiolet.
Odcień szampański powinny nosić kobiety o subtelnej i delikatnej urodzie. Dodatki do tego koloru mogą być w odcieniach pastelowych i metalicznych. Kolor szampana świetnie pasuje na wieczorne kreacje, bo doskonale łączy się z wszelkimi błyszczącymi akcesoriami. To dość intensywny odcień bieli, dlatego nie musimy go mieszać z innymi barwami, wystarczy efektowna biżuteria.
Źródło: http://jejswiat.pl/3640,biale-ubrania
http://www.grsail.com/jak-polaczyc-biale-ubrania/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.