Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-01-14

Wraca moda na pióra

Pióra są obecne w modzie nie od dziś, co jakiś czas projektanci czerpią z nich inspiracje, pióra będą modne również w nadchodzącym sezonie.

Pióra jako ozdoba dworskich toalet.

Prawdziwą rewolucję przeżyły w czasach ludwikowskich, kiedy to damy francuskiego dworu wręcz zachwycały się piórami, wykorzystując je do zdobienia części swej garderoby. Pióra wówczas sprawdzały się głównie w roli powabnych ozdób do włosów, bardzo często były wykorzystywane przy kapeluszach i toczkach oraz wszelkich stroikach. Szczególnie popularne były pawie pióra, ale do strojów przeznaczonych na polowania używano również piór bażantów i kuropatw. Poza zdobieniem damskich głów wykorzystywano je w dużym stopniu jeszcze do produkcji wachlarzy, aby te z kolei pasowały do sukien, barwiono je na różne kolory. Bywało, że piórami ozdabiane były również płaszcze, chociaż zwyczajowo do tego celu wykorzystywano raczej szlachetne, naturalne futra.

Pióra dziś.

Pióra do niedawna były utożsamiane jako strój sceniczny, o charakterze typowo kabaretowy. Ozdabiano nimi szale, gorsety aktorek występujących w burleskach. W świadomości wielu osób są one również, niesprawiedliwie zresztą, kojarzone z kobietami lekkich obyczajów. Wykorzystuje się do tego celu głównie pióra marabuta. Są niezwykle miękkie, plastyczne, a ponad, to można je barwić na niemal wszystkie kolory.

Kreacje z piór.

Piór należy używać umiejętnie i przede wszystkim z umiarem, bowiem, chyba żadna z nas nie ma zamiaru wyglądać wielki ptak rodem z bajki „Ulica Sezamkowa”? Jeżeli decydujemy się na spódnicę wykończoną piórami, to gładka i w miarę obcisła powinna być góra stroju i odwrotnie, jeśli zakładamy bolerko z piór, to tylko w połączeniu z rurkami bądź wąską spódnicą. Rzecz ma się, podobnie, jeżeli chodzi o sukienki, wybieramy albo dół, albo górę ozdobione piórami. Są one doskonałym sposobem na modelowanie sylwetki i zrównoważenie jej proporcji, to idealna propozycja dla szczupłych kobiet, które chciałyby tu i ówdzie dodać sobie kilogramów.

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33913 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-04
Pelen profesjonalizm
2024-03-04
Szybko i sprawnie, polecam
pixel