Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-02-07

Wiek nie jest przeszkodą w modnym ubieraniu się

Nikt nie jest skazany na bezkształtne i nieciekawe stroje tylko dlatego, że przekroczył pewną granicę wiekową.

Zacząć należy od tego, że aby modnie wyglądać, nie należy: po pierwsze – ślepo poddawać się dyktaturze mody, po drugie – usiłować za wszelką cenę odjąć sobie lat. W jednym i drugim przypadku kończy się to zawsze w ten sam sposób – efekt jest po prostu żałosny i karykaturalny. Warto w tym momencie zainspirować się chociażby stylem znanych kobiet w wieku 50+. Grażyna Torbicka, Magda Gessler czy Monika Olejnik – to dojrzałe kobiety, o których mówi się, że mają klasę. I nie bez powodu, bo one doskonale czują się w swojej skórze i nie odmładzają się na siłę. Są zadbane i świadome swoich atutów, ich wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Inspiracji warto poszukać również na blogu Advancedstyle.blogspot.com. Jest to niezwykły projekt realizowany przez fotografa nazwiskiem Ari Seth Cohen. Na swoich zdjęciach uwiecznia on starsze osoby spotkane na ulicach Nowego Jorku. Bohaterkami jego prac są głównie kobiety – ubrane stylowo, z pomysłem, niekiedy ekstrawagancko, ale zawsze z klasą i smakiem. Wspomniany blog to prawdziwa kopalnia dowodów na to, że modnie można wyglądać także i wtedy, gdy lat bezlitośnie przybywa. A propos, skoro o Nowym Jorku mowa, nie sposób nie wspomnieć o Iris Apfel – słyszał o niej każdy, kto chociaż trochę interesuje się modą. Apfel już dawno zasiliła grono osób 80+. Warto wziąć sobie do serca kilka jej rad: „Jeśli nie jesteś piękna, naucz się być atrakcyjna” czy „W erze H&M każdy może być modny”.

 

Najwyższy czas skończyć ze stereotypami dotyczącymi starszych osób i ich miejsca we współczesnym świecie – w tym także w świecie mody. Sporo jednak jeszcze jest w tej kwestii do zrobienia, a to chociażby z uwagi na mentalność polską, która osobom w podeszłym wieku wciąż nakazuje myśleć w kategoriach, że czegoś im nie wolno lub nie wypada.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31271 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-29
jestem zadowolona, towar dostałam szybko bez problemu, pięknie zapakowany
2023-09-28
Realizacja zamówienia przebiegła bardzo szybko. Super !
pixel