W rytmicznym stylu hip-hop!
Do jednego z nich zalicza się niezwykle wyrazisty styl hip-hopowy zapoczątkowany na ulicach dużych, amerykańskich miast.
Uliczna moda, która podbiła świat
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów garderoby wywodzących się z nurtu hip-hopowego stylu są spodnie bojówki. Początkowo występowały w wyrazistej, pastelowej kolorystyce, co doskonale było uwidocznione na wideoklipach największych gwiazd gatunku. Z czasem pstrokacizny zostały zastąpione przez bardziej stonowane czerń, szarości i khaki. Bojówki były formą manifestu niezależności oraz siły płci. Nierozerwalnym elementem kojarzonym z kulturą hip-hopu są też sportowe bluzy z kapturem, najlepiej w oversizowym wydaniu. Za najczęściej spotykane dodatki można uznać okulary przeciwsłoneczne i opaskę na głowę wykonaną ze składanej chusty, noszoną na kilka różnych sposobów.
Za duża koszula i szczypta nonszalancji
Miłośniczki powrotu do hip-hopowego klimatu w modzie powinny postawić też na kraciaste koszule, podobnie jak bluzy, w nieco za dużym rozmiarze. Całkowity luz jest jak najbardziej wskazany. Pod koszulą może znaleźć się biała bluzka lub jasna koszulka na ramiączkach, kończąca się tuż nad pępkiem, która efektownie podkreśli walory sylwetki. Typowym manewrem z koszulą jest przewiązywanie rękawów na biodrach, tak aby zwisała nonszalancko lub zarzucanie jej swobodnie na ramiona. Wspomniane wcześniej bojówki lubią towarzystwo asymetrycznych bluz, w których dekolty schodzą na jedno ramię. W hip-hopowej modzie lat dziewięćdziesiątych był to dość powszechnie spotykany look. Jeśli natomiast mowa o obuwiu, to tutaj również zdecydowanym priorytetem jest komfort. Kolorowe martensy, vansy, a nawet trampki z podwyższonym stanem stanowiły kanon hip-hopowego szyku i po dziś dzień preferują je fanki swobodnego stylu.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.