W jakich kolorach mogą być zimowe sukienki?
Pomidorowa czerwień
Odcień pomidorowy nie jest aż tak wyrazisty jak ta klasyczna, krwista czerwień, dlatego to bardzo ciekawa opcja dla kobiet, którym jaskrawe kolory nie służą. Sukienka wyjściowa w odcieniu pomidorowej czerwieni jest z miękkiej, ciepłej dzianiny, w swetrowym fasonie. Jeśli jest krótka, najlepiej nosić ją w towarzystwie zamszowych muszkieterek lub innych wysokich kozaków, z kolei sukienki długie świetnie wpisują się w sportową stylistykę, w masywnymi dodatkami w odcieniach beżu oraz brązu.Można też wybrać swetrowy model bez rękawów, z głębokim dekoltem w szpic. Taką sukienkę nosimy oczywiście warstwowo, z dzianinową bluzką pod spodem – do pomidorowej czerwieni nada się biel, jasny beż, dyniowy pomarańcz, zgniła lub oliwkowa zieleń, jasna żółć. Ciekawie wypadają też połączenia z dżinsem, zwłaszcza tym mocno spranym, a jeśli stylizacja ma być bardziej glamour, przydadzą się ekstrawaganckie, złote kozaki, biały puchowy płaszcz i lakierowana torebka z czarnej, pikowanej skóry.
Miętowa zieleń
Sukienki kolorowe na zimę jak najbardziej mogą być jasne, a jedną z ciekawszych propozycji tego sezonu jest miętowa, chłodna zieleń. Kolor ten pasuje do każdego typu urody, aczkolwiek typom zimowym zaleca się zieleń nieco mocniej nasyconą, która będzie dobrze kontrastować z ciemnymi włosami.Sukienka jasnozielona powinna swoim fasonem jasno nawiązywać do zimowej mody – najczęściej w tym odcieniu są sukienki swetrowe, ciepłe fasony dresowe, wełniane szmizjerki, sukienki koszulowe ze sztucznego zamszu. Nieco inaczej wygląda miętowa sukienka wizytowa – tutaj tkanina jest cieńsza, a krój bardziej zwiewny, mamy za to ozdobne wykończenie z futerka, piór albo skóry. Miętową zieleń można łączyć z czernią, ale powinna mieć ona delikatną formę, pasować będzie też biel, beż, granat oraz spokojne odcienie fioletowego.
Ecru
Ecru jest w większości przypadków bardziej twarzowym kolorem niż czysta biel, zwłaszcza gdy mowa o sukienkach. Zimowy fason w odcieniu ecru nie powinien dodawać sylwetce objętości, szukamy więc sukienek lekko dopasowanych do ciała, z dekoltem w serek i rękawami ¾. Sukienka może być uszyta na przykład z cienkiego pluszu, dzianiny o barankowej fakturze, prążkowanej wełny, sztucznego zamszu – jeśli fason dobrze podkreśla proporcje figury, jasny kolor w połączeniu z ozdobną tkaniną nie będzie optycznie pogrubiał.Kremową sukienkę warto łączyć z modną tej zimy zielenią oliwkową. Oba te kolory nie kontrastują zbyt mocno ze sobą, co pozwala zachować wyszczuplający charakter stylizacji, można nawet pozwolić sobie na ekstrawaganckie rozwiązania, jak oliwkowe legginsy z winylu czy śniegowce na grubych, traktorowych platformach. Do zestawu można jeszcze dołożyć trochę beżu i jasnego brązu, brunetkom pasować będzie także stylizacja łącząca ecru z intensywnym fioletem albo czernią.
Bursztynowa żółć
Na zimę pasują głównie te ciemniejsze żółcie, jak właśnie odcień bursztynowy. Kolor ten świetnie pasuje na swetrowe sukienki codzienne, ale też na kreacje ołówkowe, trapezowe, boho, w stylu retro. Sukienka długa, w etnicznym fasonie, może być ze zwiewnej tkaniny, jednak w większości przypadków warto wprowadzać bursztynową żółć na grubszych materiałach typu wełna, żakard, welur czy zamsz.Z samą czernią żółta sukienka nie zawsze wygląda twarzowo, dlatego do zimowych stylizacji poleca się jeszcze dodatek brązu i oliwkowej zieleni, które przełamią ostry kontrast. Można też zupełnie zrezygnować z czarnych akcesoriów i trzymać się oliwki oraz brązów, przy tym powinny być to wtedy odcienie intensywne, głębokie, tak nie zostały one całkowicie zdominowane przez żółć sukienki.
Malinowy róż
To nasycony, ale mimo wszystko stonowany odcień różu, odpowiedni zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. Malinowy róż sprawi, że romantyczna sukienka zimowa wyda się nowocześniejsza, będzie też ciekawą odmianą po neutralnych kolorach w przypadku klasycznych sukienek koszulowych. Prócz tego w odcieniu malinowego różu dobrze prezentują się wełniane sukienki ołówkowe, które odpowiednio wystylizowane można nosić nawet do pracy.Ten odcień różu pięknie współgra z chłodnymi, przybrudzonymi odcieniami niebieskiego. Bardzo pasuje do niego kasztanowy brąz, zwłaszcza jako zamiennik dla czerni, można też nosić róż razem z beżami, przy czym powinny być to odcienie ciepłe, przyciemnione, na eleganckich, zimowych tkaninach. Malinowa sukienka bez problemu odnajduje się w dowolnej stylistyce, choć najbardziej pasuje do niej klasyczna elegancja z akcentami retro oraz surowy minimalizm.
Jasny, chłodny fiolet
Jasne fiolety zaliczają się do najbardziej twarzowych kolorów i właśnie zimą warto po nie sięgać, bo przy fiolecie cera nie wygląda już tak blado jak chociażby przy czerni. To także kolor niezwykle uniwersalny, odpowiedni na każdy fason zimowej sukienki, również na te ekstrawaganckie kroje.Do casualowej sukienki z fioletowej dzianiny pasują wszelkie odcienie szarości, do tego różne kolory podkreślamy jeszcze kontrastowymi tkaninami. Dla wzmocnienia dodajemy jeszcze trochę ciemniejszego, jaskrawego fioletu. W stylizacjach wizytowych i wieczorowych szarości zastępujemy srebrem i powinny być to dodatki o wyrazistej formie, mocno błyszczące, z delikatnymi, czarnymi albo białymi wstawkami.
Głęboka, leśna zieleń
Nie tylko pastelowe zielenie poleca się tej zimy. Modnym kolorem jest również zieleń leśna, ciemna, intensywnie nasycona, pasująca na sukienki do pracy, grube fasony swetrowe, stylowe mini z aksamitu i eleganckie, rozkloszowane kreacje z satyny. Intensywna, ciemna zieleń jest kolorem bardzo ciekawym, dlatego najlepiej dodawać do niej neutralne odcienie, za to na modnych fasonach i ozdobnych tkaninach – dobrym przykładem będzie granatowa paszmina, brązowy, militarny żakiet z wełny w jodełkę, tweedowa, ciemnoszara marynarka.W stylizacji z ciemnozieloną sukienką warto wykorzystać kilka takich neutralnych akcentów, tworząc modny, warstwowy zestaw. Jeśli łączymy taką zieleń z czernią, koniecznie do kompletu trzeba dodać choć trochę metalicznego połysku albo rozjaśniających pasteli.
Grafitowy szary
Grafit to kolejny atrakcyjny zamiennik dla czerni. Jest kolorem neutralnym, ale zwraca na siebie uwagę, szczególnie gdy grafitowa sukienka ma ekstrawagancki krój albo modne wykończenia, na przykład metalowe suwaki na biodrach, wojskowe patki na ramionach, dekolt z asymetrycznym kołnierzem, duży napis z przodu. To kolor twarzowy, niemniej gdy sukienka ma golf lub inny wysoko zabudowany dekolt, warto sukienkę rozjaśnić metalowym naszyjnikiem.Do grafitu pasuje dowolny kolor, ale są zestawy, w których ten odcień szarości wygląda wyjątkowo dobrze. Jeśli chcemy stworzyć elegancką stylizację monochromatyczną, do grafitu dokładamy czerń, najlepiej na dodatkach glamour i vintage, do tego wiśniową czerń, burgund lub ciemny, śliwkowy fiolet. W nowoczesnym stylu będą modne kontrasty z jaskrawą zielenią lub żółcią, a w strojach wizytowych warto dodać do grafitu magentę podkreśloną połyskiem.
Lodowy błękit
Chłodny, czysty i bardzo jasny odcień błękitu fantastycznie wypada w zimowych stylizacjach. Pasuje nie tylko na te grube fasony, ale też na sukienki koszulowe, trapezowe tuniki, romantyczne kreacje z szyfonu. Lodowy błękit służy głównie blondynkom i szatynkom, natomiast dla brunetek lepszy będzie odcień nieco mocniej nasycony, wpadający w turkus albo neonowy cyjan.Do lodowego błękitu dokładamy nie czerń, a bardzo ciemny, chłodny brąz albo antracyt, prócz tego jeszcze inne odcienie niebieskiego oraz granat. Mieszamy tutaj różne style i tkaniny – do błękitnej, koszulowej mini pasować będą ciemnoszare legginsy ze sztucznej skóry, granatowe kowbojki, wełniany, melanżowy płaszczyk retro, duża, lakierowana torba. Jeśli chcemy strój jakoś bardziej urozmaicić, do lodowego błękitu dodajemy jaskrawe róże i fiolety albo czerń przełamaną ekstrawaganckimi metalikami.
Źródło: https://brunettefromwallstreet.com/fall-winter-color-report/
https://bellaellaboutique.com/blogs/bella-ella-fashion-blog/winter-colors
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.