Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-08-27

W co się ubrać na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego?

Ślub cywilny może wynikać z braku potrzeby duchowej zawierania związku małżeńskiego w kościele, z odmiennej wiary współmałżonków, czy niemożności zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. W Urzędzie Stanu Cywilnego odbywają się więc liczne uroczystości z udziałem młodej pary i jej gości. Czy panna młoda w USC również powinna włożyć na siebie białą suknię, czy też w takim przypadku będzie ona nie na miejscu?


Biel dla panny młodej


Tradycyjnie kolor biały i wszelkie jego odcienie są przypisywane pannom młodym, nie tylko wówczas, gdy idą one do ołtarza, ale także i wtedy, gdy biorą ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ślub cywilny nie jest bynajmniej przeszkodzą w tym, aby panna młoda założyła na tą okazję strojną, białą sukienkę. Wielu stylistów twierdzi wręcz, że na ślubie cywilnym można pozwolić sobie na więcej, jeśli chodzi o fason sukienki, niż na ślubie kościelnym. Odkryte plecy i kolana w takim przypadku nie będą dla nikogo niestosowne. W USC coraz częściej spotyka się panny młode w krótkich sukniach ślubnych, ale rzeczywiście nadal utrzymanych w kolorach białych. Nie oznacza to jednocześnie, że białe suknie do ziemi, z długim trenem nie pasują do USC.


W innym kolorze

 

Sukienka na ślub cywilny nie musi być bezwzględnie biała. Można więc wybrać szykowną kreację w ulubionym przez nas kolorze. Taka sukienka może być nawet ogniście czerwona co jest często spotykane. Kiedy jeszcze w Polsce nie istniały śluby konkordatowe, bardzo często w jednym dniu brało się dwukrotnie ślub – najpierw cywilny, w pałacu ślubów, a później kościelny. W takim przypadku często panny młode na ślub cywilny wybierały garsonki w kolorach pastelowych. Dziś mają większą odwagę i częściej wybierają dopasowane do figury sukienki, o różnej długości. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32298 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-30
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługa .
2023-11-30
Obsługa szybka , nie ma problemu ze zwrotem , przejrzysta strona internetowa, Wszystko na plus
pixel