Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Typ sylwetki a krój płaszcza

Żadną sztuką nie jest sięgnąć po pierwszy lepszy model z wieszaka – nawet, jeśli jest on najnowszym krzykiem mody, wcale nie gwarantuje to sukcesu.

 

Płaszcze dla klepsydr, gruszek i jabłek

 

Aby naprawdę dobrze wyglądać w płaszczu, trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Nade wszystko należy zaniechać ślepej pogoni za zmieniającymi się co rusz trendami, ponieważ to najszybszy sposób, by stać się typową ofiarą mody. Kupując płaszcz, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami, przy czym decydujące znaczenie ma typ sylwetki. To pod jej kątem dobiera się fason płaszcza. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje damskiej figury, a mianowicie klepsydrę, jabłko oraz gruszkę. Klepsydry posiadające wyraźnie zaznaczoną talię, duży biust i proporcjonalne do niego szerokie biodra mogą sobie pozwolić na praktycznie każdy fason, chociaż jeśli nie chcą zbytnio eksponować biustu, powinny unikać płaszczy zapinanych dwurzędowo oraz modeli z marszczeniami, kieszeniami itp. na wysokości klatki piersiowej.

 

Gruszki mające wąską górną część ciała i szerokie dolne partie najlepiej wyglądają w płaszczach o kształcie litery A. Wskazane są poduszki lub pagony na ramionach oraz kieszenie czy inne elementy w okolicach biustu. Nie należy przesadzać z długością płaszcza, wersja przed kolano jest najbardziej optymalna. Z kolei jabłkom odznaczającym się dość przysadzistą budową ciała są dedykowane płaszcze o długości ¾, delikatnie rozszerzające się ku dołowi, najlepiej z dużym dekoltem i pionowymi szwami.

 

Płaszcze dla kobiet niskich i wysokich

 

Ważnym kryterium wyboru płaszcza jest również wzrost kobiety. Niskie panie nie powinny raczej sięgać po płaszcze dłuższe niż te sięgające przed kolano. „Poważniejsze” długości optycznie skracają sylwetkę, podobnie jak różnokolorowe modele. Wysokie, ładnie zbudowane kobiety mają znacznie większe pole do popisu, gdyż na nich dobrze wyglądają różne płaszcze, włącznie z bardzo długimi do samych kostek.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 34978 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Spodnie piękne i idealnie pasują
2024-04-18
Sukienka bardzo ładna,wizytowa..połączenie dwoch gatunków naterialu powoduje że mamy jakby od razu gotowy zakiet nie trzeba szukać marynarki
pixel