Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trend na roboty w modzie damskiej

2015-03-02

Pracę ludzkich rąk zastępują maszyny i urządzenia, które jedynie są obsługiwane lub programowane przez ludzi. Roboty coraz częściej ułatwiają wykonywanie codziennych czynności przez ludzi. Nic więc dziwnego, że stają się one inspiracją dla wielu sfer życia społecznego człowieka, między innymi dla mody. W modzie damskiej, podobnie jak w modzie męskiej, od pewnego czasy zapanował trend na robotykę. Jest ona wybierana nie tylko do pokazów haute couture, ale i na szczególne okazje, między innymi premiery na czerwonym dywanie, przez sławy światowego show biznesu. Na czym polega właściwie ten powszechnie znany trend?


Połączenie mody i technologii


Nowoczesne technologie w dużej mierze ułatwiają nam życie i sprawiają, że możemy skupić się na własnym rozwoju. Połączenie mody i technologii zaowocowało stworzeniem całej serii kreacji wpisujących się znakomicie w modę robotyczną. Są to kreacje wielofunkcyjne, które można nosić na szereg różnych okazji - zarówno na co dzień, jak i na wieczorowe przyjęcia, kiedy obowiązuje pewien dress code.


Można powiedzieć, że robotyczne trendy modowe bazują na wykorzystywaniu wszelkich odcieni szarości i srebra, nowoczesnych i tradycyjnych tkanin, jak również prostych, zdecydowanych cięć. Kreacje robotyczne pozwalają kobietom wyróżnić się z tłumu innych osób.


Forma sukni robotycznej


Cechą charakterystyczną kreacji robotycznych jest ich złożoność. Trudno określić fason i formę takich sukni, bowiem mogą one szybko ulegać zmianom. Dzięki temu kobieta wciąż prezentuje różne swoje oblicza. Patrzący mają wrażenie, że jej suknia żyje własnym życiem - jest robotem, który współgra z sylwetką kobiety. Panie ubierające się w ten sposób przyciągają uwagę i zaskakują.

 

W modzie robotycznej w zastosowaniu są tkaniny, które zmieniają swoją strukturę i kolor np. przy różnym oświetleniu lub przy normalnych ruchach ciała wykonywanych przez daną osobę. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2015
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 25791 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-07
Sukienka taka jak na zdjęciu, rozmiar akurat!
2023-02-07
Bardzo szybka realizcja zamówienia.
pixel