Sukienki w stylu antycznym
Dziś jednak nie tylko do ślubu można pójść w sukni antycznej. Można wyglądać niczym posągowa bogini ze starożytnej Grecji lub Rzymu na balu, na premierze filmowej, czy podczas wielkiej gali rozdania prestiżowych nagród. Sukienki antyczne mają jeszcze to do siebie, że skutecznie maskują niedoskonałości kobiecej figury. Jedynym ograniczeniem w wyborze takich kreacji jest posiadanie nienagannych ramion.
Na ramiączkach lub bez
Kobieta wybierająca sukienkę w stylu antycznym musi być naszykowana na pokazanie swoich rąk, ramion i pleców. Sukienki w takim stylu są bez ramiączek, albo z ramiączkami, które mogą mieć charakter prosty lub mogą być równie dobrze wiązane lub skrzyżowane na plecach. Dzięki sukienkom antycznym podkreślona zostaje szyja kobiety – atrybut kobiecości.
Fason sukienek antycznych
Najczęściej mówi się, że sukienki w stylu antycznym mają fason „empire”, który swoimi korzeniami sięga czasów tuż po rewolucji francuskiej. We Francji w tym okresie odrzucono dawną modę – bardzo konserwatywne i sięgnięto po wzorce klasyczne – z Grecji i z Rzymu. Styl empire jest zwiewny, zmysłowy, romantyczny, ale może być bardzo elegancki. Sukienki w stylu antycznym najczęściej są utrzymane w jasnych barwach – bieli, beżach, pastelach.
Bardzo często suknie antyczne nazywane są właśnie francuskimi, albo sukniami w stylu empire. Są wygodne, pozbawione gorsetu, co najwyżej mają wszyty stanik podtrzymujący biust. Podkreślają posągowość sylwetki. Bardzo ciekawym, francuskim zabiegiem jest dołączenie do prostej, antycznej sukni, opadających rękawków z bufkami, które dodają jej romantyczności. Ozdobne wykończenia przy dekolcie czy na dole spódnicy pozwalają uczynić z prostej sukni szykowną kreację. Lekkie suknie nadają się najlepiej na okres wiosenno-letni. W zimniejszych miesiącach w roku takie kreacje będą wyglądały niestosownie.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.