Sukienki dla sylwetki typu rożek
Czym wyróżnia się sylwetka rożek?
Figura rożek oznacza chłopięcy typ sylwetki. Najszerszym miejscem są ramiona, reszta ciała jest dość wąska i pozbawiona kobiecych zaokrągleń. Mamy więc dość małe piersi, wąskie biodra, niemal niewidoczne wcięcie w talii oraz długie i smukłe nogi. Z jednej strony sylwetka pozbawiona jest krągłości typowych dla seksownej klepsydry, z drugiej jednak, figura rożek bardzo często pojawia się na wybiegach mody – rożki są szczupłe i wysokie, a brak wcięcia w talii czy małe piersi akurat dość łatwo jest zatuszować. Rożki w swoich stylizacjach powinny się skupić na eksponowaniu nóg, długich i zgrabnych, warto też wykorzystać szczupłe pośladki i wąskie biodra – taka budowa ciała pozwala sięgać po bardzo fantazyjne spódnice, czego większość kobiet musi unikać.
Idealna sukienka dla rożka to kreacja wyrównująca proporcje ciała. Ubranie ma ukryć atletyczne ramiona i plecy, ale musi jednocześnie zaokrąglić optycznie biodra i wyczarować bardziej wyraźną talię. Generalnie rożki powinny unikać sukienek na cienkich ramiączkach – kreacja ma być albo zabudowana na górze, albo zostawiamy dekolt i ramiona całkowicie odsłonięte. Złym wyborem są też sukienki z bufiastymi rękawkami i falbankami na ramionach – takie ozdoby dodatkowo poszerzają ramiona, a tego przecież chcemy uniknąć. Poleca się za to sukienki z rozbudowaną spódnicą, bo dzięki nim biodra wydają się pełniejsze, co jednocześnie optycznie zwęża ramiona.
Nie bój się mini!
Kobiety o figurze rożka zostały obdarzone przez naturę bardzo zgrabnymi nogami. Nosząc sukienki, nie powinny o tym zapominać. Szerokie spódnice maxi będą oczywiście pasować, ale po co ukrywać swoje atuty pod grubymi warstwami materiału? Rożek bez wyrzutów sumienia może nosić dopasowane sukieneczki kończące się w połowie uda, efektownie podkreślające smukłe nogi oraz drobne pośladki. Ale uwaga – obcisłe sukienki potrafią być zabójcze dla atletycznej sylwetki, dlatego unikać trzeba kreacji kończących się tuż nad biustem, zwłaszcza gdy kolor sukienki jest mocno kontrastowy w stosunku do odcienia skóry. Dla bezpieczeństwa warto wybierać sukienki w ciekawym, ale raczej stonowanym kolorze, np. szmaragdowej zieleni lub głębokiego odcieniu wina. Natomiast góra sukienki powinna być zabudowana, a najlepiej, jeśli sukienka ma długie, proste rękawy. To pomoże ukryć szerokie ramiona, dzięki czemu sylwetka na całej swojej długości będzie wyglądać bardzo szczupło.
Długość mini można też połączyć z szerokimi ramiączkami i gołymi rękami, wtedy jednak spódnica powinna być choć lekko rozkloszowana. Koniecznie też trzeba połączyć ramiączka z dekoltem w szpic – dekolty półokrągłe sprawią, że ramiona jeszcze bardziej się poszerzą. Dobrze wypadną także krótkie rękawki, delikatnie pofalowane na ramionach, też obowiązkowo z dekoltem w kształcie litery V.
Jak ubrać się na wieczór?
Natomiast jeśli chodzi o sukienki wieczorowe, to nie zawsze wypada pojawić się na przyjęciu z kusej mini, ale nogami da się pochwalić również w długiej kreacji. Dla rożka odpowiednie są długie, dopasowane suknie, z wysokim rozcięciem na udzie, przez które będzie widać część uda. Również suknie z rozkloszowanym dołem mogą posiadać seksowne rozcięcia, spod których będą prześwitywać nogi. Żeby jednak cała sylwetka wyglądała atrakcyjnie, do dolnej części sukni należy dopasować właściwą górę.
Przy sukniach wąskich najlepszym rozwiązaniem są długie rękawy i bardzo odważny, szpiczasty dekolt. Absolutnie do wąskiej spódnicy nie można nosić kimonowej góry ani nawet tylko trochę luźniejszych form – konsekwentnie trzeba się trzymać dopasowanej linii. W sukni rozkloszowanej mogą się pojawić ramiączka, ale muszą być one szerokie i zbiegać się w trójkątny dekolt. Gorset – tak, ale pod warunkiem, że będzie wykończony w serduszko, a nie z linią poziomą. Odpadają także prześwitujące wstawki na ramionach – suknia nad dekoltem ma być zabudowana lub wykończona tym samym materiałem co reszta sukienki.
W sukienkach wieczorowych unikamy wiązania na szyi, bo ono także nie służy szerokim ramionom. Właściwsze będą wykończenia asymetryczne, ale tylko wtedy, gdy spódnica jest rozkloszowana. Ramiączka wiązane na karku muszą być szerokie, fantazyjnie pomarszczone, co w połączeniu z równie ekstrawagancką spódnicą zapewni bardzo atrakcyjny efekt.
Pokochać lata 50-te
Mocno rozkloszowane sukienki w stylu pin-up girl są dla rożka znakomitym rozwiązaniem. Jeśli chcemy wyglądać bardzo kobieco i zbliżyć się do seksownej klepsydry, trudno o skuteczniejszy fason. Spódnica musi być odcięta w pasie, a rozkloszowanie powinny tworzyć szerokie kontrafałdy lub gęste marszczenia. Góra może być klasyczna, czyli szerokie ramiączka z dekoltem V, albo bardziej nowoczesna, np. asymetryczne wiązanie na jednym ramieniu. Idealne buty to klasyczne szpilki na wysokim obcasie, z ostrym wykończeniem na palcu, do tego duża torebka noszona w dłoni, na przykład klasyczna kopertówka.
Uważajmy jednak na ozdoby. W pobliżu ramion nie powinny się znajdować żadne okrągłe kształty, dlatego najlepsze będą długie wiszące kolczyki oraz wisiory ostro schodzące w dół. Warto też inwestować w ozdobne paski.
Pionowe cięcia
Figura rożek zasadniczo nie wymaga optycznego wysmuklania, ale bardzo jej służą wszelkie pionowe i ukośne linie. Zwłaszcza na tułowiu, bo dzięki nim ramiona wydadzą się szczuplejsze. Rożkom zaleca się noszenie dekoltów z kształcie litery V – sukienki wizytowe z takim dekoltem nie tylko redukują objętość ramion, ale też pomagają optycznie powiększyć biust. Pionowe cięcia mogą przebiegać przez całą sukienkę lub też schodzić się w talii, a jeśli zdecydujemy się na linie ukośne, to pomoże wymodelować większe wcięcie w pasie.
Pionowe i ukośne linie można też uzyskać z pomocą marszczenia materiału. Rożki nie muszą się ich obawiać, bo są na tyle szczupłe, że nadmiar materiału w niczym im nie zaszkodzi. Marszczenia nie mogą jednak skupiać się na ramionach. Powinny zacząć się na linii biustu, by dodać mu objętości, może też być ich bardzo dużo w okolicach bioder. Marszczenia muszą się zbiegać w pasie, by dać złudzenie szczupłej talii, dodatkowo sukienkę warto przepasać kontrastowym paskiem.
Jak stworzyć talię?
Sukienki koktajlowe dla rożka powinny mieć rozkloszowaną spódnicę. Jeśli chcemy wyglądać jak kobieta z talią osy, trzeba nosić sukienki o rozbudowanej formie, zwłaszcza na dole. Idealne są sukienki bombki oraz tulipany – świetnie zaokrąglą wąskie biodra i wysmuklą talię. Sprawdzi się także baskinka, ale powinna być ona wyposażona w gęsto marszczoną falbankę, w przeciwnym razie brak talii stanie się jeszcze bardziej widoczny. Inny sposób na stworzenie iluzji talii to sukienka bez ramiączek, ze ściśle opinającym tułów gorsetem i mocno rozkloszowaną spódnicą.
Talię wymodelować da się również mniej klasycznymi fasonami. Doskonałym przykładem są sukienki asymetryczne, lejące się, z nieregularnymi marszczeniami na biodrach i biuście, noszone tylko na jednym ramieniu. Zawsze też sprawdzi się sukienka z wzorzystą spódnicą i gładkim gorsetem. Ciemna góra wysmukli ramiona, podczas gdy rozszerzana, pokryta kolorowym deseniem spódnica nada biodrom pełniejszego kształtu zwężając jednocześnie talię.
Sukienki do pracy muszą być taliowane, najlepiej o kroju A. Ołówki nie zawsze wyglądają na tej sylwetce dobrze, wyjątkiem są jedynie sukienki dwukolorowe, z jaśniejszą spódnicą. Do sukienki warto nosić ciemne jednorzędowe żakiety i marynarki z bardzo wąskimi klapami, mocno taliowane, kończące się w połowie bioder.
Czego nie nosić?
Sukienki dla rożka nie mogą być przesadnie zwiewne, a już na pewno nie mogą mieć workowatego kształtu – doda to całej sylwetce masywności. Nie sprawdzą się także sukienki z półgolfem oraz głębokim dekoltem podkoszulkowym. Najbardziej niewskazane są dekolty typu łódka oraz sukienki ze szpiczastymi ramionami, np. w stylu lat 80-tych. Nie należy też nosić sukienek z rękawami trzy czwarte.
Źródło: kobieta.wp.pl
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.