Sukienka khaki – jak ją nosić jesienią?
Z pepitką
Duża ilość gładkiej czerni może przytłoczyć sukienkę khaki, dlatego zamiast jednolitego koloru wykorzystujemy wzór z czernią, jak bardzo modna tej jesieni pepitka. To klasyczny print, dlatego doskonale się sprawdzi w stylizacji do pracy – na militarną sukienkę zakładamy nowoczesny żakiet w pepitkę i uzupełniamy strój czarnymi pantoflami z zamszu. Strój wizytowy wygląda tak samo, ale dokładamy więcej efektownej biżuterii żeby rozświetlić neutralne kolory. Jeśli można pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji, w pepitkę jest nie elegancki, wełniany żakiet, tylko na przykład kurtka bomberka, w dodatku wzór jest powiększony i lekko połyskujący. Zostajemy przy czarnych dodatkach, choć przyda się coś mniej klasycznego, jak na przykład stylowe, jesienne gumiaki albo sznurowane botki vintage.
Minimalistycznie z bielą
Czysta biel idealnie pasuje do jesiennego stylu minimalistycznego. Z sukienką khaki tworzy ładny kontrast, ale nie aż tak mocny jak z czernią, dlatego to bardzo korzystna opcja dla kobiet, którym lepiej jest w spokojniejszych kolorach. Sukienka wyjściowa w odcieniu khaki ma tutaj krój nowoczesny albo jest w modnym, militarnym fasonie. Najlepiej, gdy jest w miarę długa i ma wyraziste wykończenie, na przykład kołnierzyk z oliwkowej skóry, geometryczne patki na piersiach czy zapięcie na gruby, metalowy suwak. Stylizację zdobią białe akcenty: lakierowane botki na słupkach, prostokątna torebka, wąski pasek, jedwabna chustka pod szyją. Raczej unikamy dużych białych powierzchni, dlatego płaszcz jest oliwkowy albo beżowy, ewentualnie kremowy z ekstrawaganckim, ciemnym nadrukiem. W wieczornej wersji biel łączymy z połyskującym złotem na dodatkach glamour.
Granat i pudrowy róż
Odcień khaki fantastycznie wygląda w zestawie z granatem. Oba te kolory są stonowane, dzięki czemu powstaje elegancki kontrast i nawet gdy granatu jest dużo, sukienka khaki pozostaje dobrze widoczna. Przydadzą się tutaj nowoczesne fasony inspirowane modą militarną, choć można też mieszać różne style – przykładowo, sukienka wizytowa to oliwkowa slip dress z jedwabiu, a granatowa marynarka jest w wojskowym fasonie. Granat i khaki rozjaśniamy pudrowym różem na jesiennych dodatkach i dla przełamania militarnego stylu są one romantyczne albo boho, z miękkich tkanin. Ciekawym pomysłem będzie też wprowadzenie do stylizacji kwiatowych akcentów, i to nie tylko w formie ozdobnych aplikacji, ale i na wzorze. Jeśli sukienka khaki jest bez rękawów, można pod spód założyć pudrowe body lub cienki, dzianinowy golf w różowym kolorze.
Khaki z czernią
W przypadku, kiedy czerń jest jedynym dodatkowym kolorem, sukienka khaki powinna zwracać na siebie uwagę. Nada się na przykład fason asymetryczny, z nowoczesną baskinką i koronkowym topem, z falbanami albo kontrafałdami, z kolei prosty krój ożywiamy atrakcyjną tkaniną typu skóra lub aksamit. Czarne dodatki mają lekką formę jak botki z elastycznymi, obcisłymi cholewkami i mała, pikowana torebka z satyny. Czerń można uzupełnić srebrem, szczególnie gdy jest to stylizacja wizytowa, ciekawie wyglądają także stylizacje z różnymi odcieniami czerni – płaszcz jest na przykład z melanżowej wełny, a buty z mocno lakierowanej skóry. W pobliżu twarzy powinien być odcień khaki, bo zwykle jest to odcień korzystniejszy dla cery – jeśli sukienka ma głęboko wykrojony dekolt, zakładamy do niej oliwkową apaszkę lub wełniany szalik.
Czerń z dodatkiem eleganckich kolorów
Inny pomysł na czerń to zestawienie jej z kontrastowymi kolorami. W tym przypadku sukienka khaki może być klasyczna, z cienkiej i gładkiej tkaniny – czerni będzie mniej, dlatego nie zdominuje ona całej stylizacji. W kolorze czarnym mogą być jesienne kozaki albo krótka kurtka, w stylizacjach warstwowych do oliwkowej sukienki na ramiączkach zakładamy czarną bluzkę albo lekki kardigan. Dodatkowymi kolorami jest biel oraz elegancka, niezbyt jaskrawa czerwień. Pojawiają się one w formie ozdobnych akcentów jak biały, lakierowany pasek glamour, czerwona torebka z białymi napisami, sznur grubych, białych korali, czerwone rajstopy. Jest tu sporo kontrastów, więc kolory dobrze jest tak zestawić, żeby nie psuły one proporcji sylwetki.
Kilka odcieni niebieskiego
Nie tylko granat pasuje do koloru khaki. W jesiennych zestawach śmiało można wykorzystywać także te nasycone odcienie niebieskiego, a jeszcze lepiej, kiedy będzie ich kilka, co urozmaici stylizację. Niebieski dobrze się odnajdzie w każdej stylistyce – można go dodać do szyfonowej kreacji z falbanami, do sukienki militarnej, do klasycznego ołówka czy nowoczesnej, trapezowej mini z kontrafałdą. Różne odcienie niebieskiego przydadzą się w stylizacjach wielowarstwowych – ożywią strój, ale obędzie się bez pogrubiających kontrastów. Niebieski nie musi być zresztą wyłącznie gładkim kolorem, bo na przykład koszula może być w biało-niebieskie paseczki, a chabrowy sweterek zdobią delikatne, beżowo-szare kwiatuszki. W ekstrawaganckiej stylizacji pojawia się jeszcze metaliczne srebro, na torebce lub nowoczesnych botkach.
Zielony i żółty
Sukienka codzienna w odcieniu khaki będzie doskonałą bazą pod jesienną stylizację monochromatyczną. Obok khaki pojawiają się inne odcienie zieleni, przy czym powinny się one wyraźnie odcinać, jak zieleń neonowa i zieleń świerkowa. Ostrzejsze kolory są tylko na dodatkach, natomiast tą spokojniejszą zieleń można wprowadzić na płaszczu bądź marynarce. Do kompletu dochodzi jeszcze żółć. Szukamy odcieni, które ładnie współgrają z zieleniami, można też sięgnąć po zielono-żółte wzory jak nowoczesne paski albo ekstrawaganckie kwiaty w psychodelicznym stylu. W eleganckich stylizacjach nie trzeba rezygnować z jaskrawych kolorów, ale wskazane jest dołożenie czerni – do sukienki khaki zakładamy czarne rajstopy z połyskiem oraz czarny żakiet, natomiast szpilki mogą być z lakierowanej zielonej skóry, a torebka z żółtej.
Z dżinsem
Dżins to idealny dodatek do sukienki casualowej. Szmizjerkę khaki nosimy razem z grubą koszulą, kurtką albo stylowym płaszczem z dżinsu – nada się każdy fason, choć te w stylu lat 70-tych zrobią najlepsze wrażenie. Pod sukienkę zakładamy jeszcze bluzkę w biało-czerwone paseczki bretońskie, ale gdy sukienka ma rękawy i mocno zabudowany dekolt, motyw pasków można zastosować na apaszce lub rękawiczkach. Rajstopy są beżowe, a buty białe, za to torebka jest żółta albo w odcieniu jesiennego oranżu. Do krótkiej sukienki khaki zakładamy dżinsowe legginsy lub wąskie spodnie w fasonie skinny. W tej wersji dżins powinien być ciemny, tak żeby optycznie wysmuklić nogi, co dodatkowo podkreślają czarne lub granatowe botki. Reszta stroju jest kontrastowa, ale w raczej stonowanej tonacji, jak brązowa torba z frędzlami i bordowe poncho.
Khaki z pastelami
Pastele do sukienki khaki muszą być trochę bardziej nasycone, a zamiast błękitu czy bladych szarości lepsza będzie koralowa, jasna czerwień. W pastelowym odcieniu czerwieni jest płaszcz lub casualowa kurtka, a takie zestawienie kolorów stanie się wyrazistsze, kiedy tkaniny będą kontrastować swoimi fakturami. Pastelowa czerwień może trafić także na inne dodatki, żeby jednak całość nie wyglądała mdło, dokładamy jeszcze odrobinę czerni i złotą biżuterię. W jesiennych stylizacjach boho do sukienki khaki dochodzi lawendowy fiolet, i to nie gładki, a na romantycznych, kwiatowych wzorkach. Reszta stroju to beż na etnicznych dodatkach.
Z panterką
Do sukienki khaki pasuje każdy zwierzęcy print, ale w tym sezonie poleca się głównie stylizacje z panterką. Musi być ona wyrazista, w nasyconych kolorach, dzięki czemu neutralna kreacja wyda się bardziej drapieżna. Bardzo atrakcyjnie w zestawach z panterką wypadają sukienki khaki ze zwiewnych tkanin, dlatego to połączenie zazwyczaj stosuje się w stylizacjach wieczorowych – dokładamy cętkowane szpilki, kopertówkę z podobnym motywem, do tego jeszcze biały, taliowany żakiet z satynowymi klapami.
Źródło: https://fmag.com/how-to-wear-khaki-dress/
https://www.shoe-tease.com/what-color-shoes-to-wear-with-khaki-dress-outfit/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.