Strój koktajlowy
Można tak wymieniać bez końca. Koktajlem zwykło się określać również imprezy organizowane zarówno we wnętrzu, jak i w ogrodzie. Najczęściej na „koktajl” zaprasza się w godzinach wczesnych popołudniowych, a nie wieczornych. Jak zatem do powyższych rozważań ma się strój koktajlowy? Jak powinna ubrać się kobieta wybierająca się na tego typu przyjęcie? Oczywiście, najlepszym wyborem będzie sukienka koktajlowa. Co jednak należy rozumieć pod tym zdawałoby się bardzo prostym pojęciem?
Uniwersalne sukienki
Najczęściej przyjmuje się, że sukienki koktajlowe to krótkie sukienki lub o długości midi, mające uniwersalny charakter. Rzeczywiście stroje koktajlowe są wielofunkcyjne i nie tylko na „koktajl” można je założyć, ale również na wesele przyjaciółki, na komunię dziecka, na imprezę taneczną, czy na przyjęcie urodzinowe. Trzeba jednak wiedzieć, jakie założenia powinien spełniać strój koktajlowy. Jak wygląda w praktyce taka sukienka?
Strój formalny i nieformalny
Właściwie sukienka koktajlowa ani nie jest strojem typowo formalnym, który można założyć na ważne przyjęcie czy galę, ani też nie nadaje się na okazje zupełnie nieformalne, np. na spacer albo na dyskotekę. Sukienki koktajlowe nadają się na spotkania biznesowe lub rodzinne. Można je założyć na premierę w teatrze, do restauracji czy na wizytę w galerii, na ważnym wernisażu. Strój koktajlowy to z resztą nie tylko sukienka. Może on występować w innej formie, np. jako kostium złożony ze spódnicy i żakietu oraz ozdobnej bluzki. Buty do stroju koktajlowego powinny być przynajmniej na małym obcasie, choć jeśli wybieramy się na przyjęcie koktajlowe do ogrodu powinniśmy założyć jednak baleriny.
Strój koktajlowy szyty jest dla pań z delikatnych i zwiewnych tkanin, w różnej kolorystyce. Nie należy przesadzać z doborem dodatków do stroju koktajlowego.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.