Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-05-23

Silesia Fashion Day 2013

Westybul Urzędu Wojewódzkiego zamienił się na parę godzin w modowy wybieg, na którym swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali znani projektanci.


Galę Silesia Fashion Day poprowadził Mirosław Neinert. Podczas gali wręczono nagrody Silesia Fashion Point. W kategorii twórczość artystyczna zwyciężyli Marcel Sławiński i Kasia Sobańska, w kategorii tworzenie mody – pracownia BroKat, zaś w kategorii działalność kulturotwórcza – minister Elżbieta Bieńkowska. Za całokształt twórczości nagrodzono zaś Wojciecha Kilara.


Na wybiegu w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach zaprezentowano najnowsze kolekcje Tru Trussardi, Marino Tinaldi, Dono da Sceggia, Marc Cain oraz Pinko. W rolę modeli i modelek w ostatnim pokazie wcielili się pracownicy urzędu oraz znane osobistości, między innymi byli to: Krystyna Doktorowicz, wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandra Gajewska, dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Violetta Skrzypulec-Plinta, architekt Tomasz Konior, Aleksandra Łukaszczyk (żona wojewody), czy rektor Uniwersytetu Śląskiego Wiesław Banyś.


Pokazy mody w ramach Silesia Fashion Day 2013 zostały połączone z akcją charytatywną. Organizatorem Silesia Fasion Day była JC Academy, na czele z Justyną Cichoń. Wydarzenie było połączeniem kultury, sztuki i mody, z promowaniem wielkomiejskiego stylu życia. Takie imprezy pozwalają na przekształcanie wizerunku przemysłowych Katowic, w miasto nowoczesne, nie stroniące od organizacji licznych wydarzeń o charakterze charytatywnym. Silesia Fashion Day 2013 wspomogło Hospicjum Cordis. W trakcie imprezy wszyscy goście mogli kupić stworzoną przez Tomasza Ossolińskiego koszulkę, specjalnie zaprojektowaną na ten cel.

 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33852 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
szybko i sprawnie
2024-03-01
Wszystko ok.
pixel