Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Schowaj brzuszek pod sukienką! Porady dla figury-jabłka

Jak „zrobić” sobie talię?

 

„Oponka” na brzuchu potrafi denerwować bardziej, niż większa nadwaga na całym ciele. A to dlatego, że z powodu dużego brzucha tracimy jeden z największych atutów – kobiece kształty. Bez wcięcia w talii jesteśmy toporne i nawet gdy reszta ciała pozostaje bez zarzutu, niezwykle trudno jest nam ubrać się tak kobieco, jak przy figurze klepsydry bądź gruszki.

 

Priorytetem przy doborze sukienki jest więc taki wybór kroju, który stworzy iluzję talii i przywróci pożądane proporcje. Odpadają raczej sukienki odcinane w pasie, ale bynajmniej nie należy rezygnować całkowicie z dopasowanego fasonu. Przy figurze jabłko sprawdzają się sukienki taliowane, ale z jakimś detalem maskującym przy samym brzuchu. Może to być niewielkie marszczenie, luźno puszczona fałda, drobne pliski spływające w dół od linii biustu.

 

Sukienki do optycznego wymodelowania talii nadają się wyśmienicie. Panie o figurze jabłka powinny je nosić jak najczęściej, bo to dużo korzystniejsze ubranie niż spodnie czy spódnice z osobną bluzką.

 

Jaki krój będzie maskował brzuch?

 

Sukienka dla jabłka może być trochę szersza w ramionach, bo w ten sposób wyrównają się proporcje pomiędzy talią a górną częścią ciała. W sukience dopuszczalne są niewielkie bufki albo małe poduszeczki, tak by linia ramion zyskała zdecydowany kształt. Dekolt – najlepiej gdy jest w głęboki szpic lub o kształcie podkoszulkowym. Jabłku pasuje także sukienka kopertowa, ale wiązana nie w pasie, tylko bliżej biustu.

 

Dolna część sukienki ma zaokrąglać biodra, dlatego wskazana jest linia A – szerszy dół optycznie zwęzi talię.

 

Na drugim biegunie są sukienki o kształcie tuby, przypominające popularny ołówek. Spódnica z mocno dopasowanym stanem podkreśli brzuch, więc to raczej fason dla kobiet, które nie mają problemu z talią i chcą raczej zakryć pełniejsze biodra.

 

Brzuch to nie wszystko

 

Panie o figurze jabłka tak bardzo się skupiają na maskowaniu problematycznego brzucha, że kompletnie zapominają o innych atutach swojego ciała. A przecież bardzo często mają się czym pochwalić i właśnie od tego powinny zacząć kompletowanie swojej garderoby. Jak podkreślają styliści, pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę w ubiorze innych, są te elementy, które ubranie podkreśla. Jeżeli więc ktoś nosi wielki dekolt, to automatycznie ściąga spojrzenia na swój biust, gdy zaś dziewczyna jest ubrana w krótką, kolorową spódnicę, pierwszą rzeczą na jaką spojrzymy będą jej nogi. To właśnie warto wykorzystać przy swojej stylizacji.

 

Sukienka oraz dodatki do niej powinny odwracać uwagę od brzucha i skupiać ją na innej części ciała, co do której nie mamy żadnych kompleksów. Jeśli mamy zgrabne, szczupłe nogi, wybierajmy spódnice dopasowane od bioder w dół, co podkreśli uda oraz pośladki. Przy ładnym biuście warto wybierać sukienki z nieco większym dekoltem, ale bez przesady, zwłaszcza gdy szykujemy się do pracy albo na oficjalne przyjęcie. Ta część ciała, która ma najbardziej rzucać się w oczy, powinna być zakryta materiałem w jaśniejszym kolorze. Zatem przy sukience dwukolorowej góra może być np. niebieska, czerwona, zielona albo żółta, natomiast w okolicach pasa i pośladków spódnica powinna być czarna albo ciemnoszara.

 

Zróżnicowana kolorystyka

 

Przy figurze jabłko monochromatyczne kreacje nie są najlepszym pomysłem. Warto łączyć różne kolory, byle nie na zasadzie mocnego kontrastu. Koniecznie też trzeba się wystrzegać zbyt jaskrawych barw w okolicach brzucha. Przy figurze jabłko należy zestawiać jasną górę z ciemnym dołem, przy czym granica pomiędzy kolorami nie powinna przebiegać w talii, a na linii tuż pod biustem.

 

Jabłka mogą też nosić kolorowe wzory, jednak pełne szaleństwo nie jest wskazane. Deseń na sukience ma być raczej drobny i w spokojnych kolorach. Mogą to być na przykład kwieciste łączki, małe groszki, wąskie paseczki, delikatne esy floresy. Nic, co bardzo rzuca się w oczy. Wzory mogą pokrywać tylko górną część sukienki – taki zabieg jeszcze skuteczniej odciągnie uwagę od brzucha. Unikać należy za to bardzo krzykliwych, jaskrawych wzorów, wielkich nadruków, dużych motywów geometrycznych.

 

Krój empire

 

Sukienki empirowe pomagają zatuszować wiele niedoskonałości sylwetki. W przypadku figury jabłka są wyjątkowo skuteczne, dlatego to najczęściej polecany krój przy wystającym brzuchu. Sukienka empirowa jest odcinana tuż pod biustem. Ta część gorsetowa jest dość obcisła, z większym dekoltem, dzięki czemu sukienka podkreśla ładne piersi i odwraca uwagę od brzucha. Zaś sam brzuch chowa się pod luźno puszczonym materiałem – dolna część sukienki jest rozkloszowana i nie przylega zbyt mocno do ciała. By efekt zamaskowania był jak najlepszy, warto wybierać sztywne, grubsze materiały. Sukienki wyjściowe mogą być uszyte z tafty, aksamitu albo surowego jedwabiu, na sukienki codzienne wybierzmy grube dzianiny oraz wełnę.

 

Dekoracyjne marszczenia

 

Jak już wiemy, zakrycie brzucha sukienką jest możliwe dzięki skupieniu uwagi na innych częściach swojej kreacji. Może to być inny kolor gorsetu sukienki albo jego nietypowy kształt. Figurze jabłko bardzo pasuje też marszczona góra. Największe stężenie materiału powinno występować przy linii biustu, dobrym pomysłem jest także wielowarstwowa góra z dekoltem kopertowym. Ważne jest tylko, by ten nadmiar materiału nie sięgał brzucha – w tej części sukienka powinna być w miarę dopasowana.

 

Ale dopuszczalny jest także inny zabieg. Przy mniej wystającym brzuchu stosuje się niewielkie marszczenia właśnie na linii talii. Te fałdki materiału skutecznie kryją, że nie mamy talii, jednak nie należy stosować tego rozwiązania przy dużej nadwadze.

 

Marszczenia mogą się pojawić również na całej długości sukienki. Jeśli jesteśmy wysokie, załóżmy zupełnie luźną sukienkę, o linii litery A. Przez cały środek sukienki niech biegnie dekoracyjne, podłużne marszczenie lub miękka kontrafałda. Taka sukienka powinna sięgać tuż przed kolano, obowiązkowo też zakładamy do niej buty na wysokim obcasie.

 

Pamiętajmy też, że o ile marszczenia ukrywają brzuch, tak inne dekoracje już niekoniecznie. Lepiej nie nosić sukienek z kieszeniami, kokardkami w pasie, ściągaczami podkreślającymi talię. Jeśli sukienka jest rozpinana, to najlepiej, gdy zamek znajdować się będzie z tyłu, na plecach.

 

Obniżony stan

 

Ponieważ kobiety jabłka często borykają się z nadwagą tylko w okolicach brzucha, pozostałe części jej ciała mogą być szczupłe. Dlatego można sobie pozwolić na sukienki o odważnym kroju. Taką ciekawą propozycją jest sukienka w stylu lat 20-tych, z obniżonym stanem. Sukienka aż do bioder jest prosta, bez wcięcia w talii, więc doskonale zakryje nadmiar ciała w tym miejscu. Warto wybrać sukienkę z nieco sztywniejszego materiału, który nie będzie się „przyklejał” do ciała, tylko lekko zarysuje sylwetkę, ukrywając to, co najbardziej kłopotliwe. Doszyta dolna część może być pofalowana albo prosta, w zależności od tego, w jakim fasonie czujemy się lepiej. Ale uwaga – ta propozycja przeznaczona jest dla kobiet wysokich, o długich i zgrabnych nogach, których jedynym problemem jest nieco większy brzuch i całkowity brak talii. Przy niskim wzroście albo bardzo masywnych udach odcinany stan nie będzie się dobrze prezentował.

 

Żadnego oversize

 

Choć panie z dużym brzuchem często odczuwają pokusę, by ukryć swoją „oponkę” pod szerokimi ubraniami, powinny jednak za wszelką cenę unikać takich rozwiązań. Obszerne ubrania niczego nie tuszują. I są wbrew pozorom przeznaczone głównie dla kobiet wysokich i bardzo szczupłych, którym zależy na zwiększeniu objętości ciała. Dresowe, sportowe sukienki-bluzy są fatalnym wyborem przy dużym brzuchu. Tak samo porozciągane sukienki swetrowe, kreacje maxi, sukienki bombki.

 

Przy wystającym brzuchu musimy po prostu wystrzegać się wszelkich skrajności. Długie, szerokie sukienki nas pogrubią, natomiast w bardzo obcisłym ubraniu zaprezentujemy światu swoją sylwetkę w najdrobniejszych szczegółach, czego raczej większość kobiet woli uniknąć. Sukienki nie wolno też zakrywać przepastnymi marynarkami, długimi żakietami czy wielkimi swetrami. Paradoksalnie figura jabłko powinna talię podkreślać, a w zasadzie – udawać, że ją ma. A tego nie da się dokonać nosząc na sobie workowate ciuchy.

 

Jabłko też może dobrze wyglądać!

 

Jabłko jest trudną figurą do stylizacji, jednak jak każda inna sylwetka może się prezentować niezwykle kobieco. W przypadku jabłka ogromne ważna jest jakość ubrań oraz staranność wykonania. Sukienki wyszczuplające brzuch muszą być perfekcyjnie uszyte, tak by maskujące fałdki czy marszczenia rzeczywiście zakrywały „oponkę”, a nie by wyglądały jak ubranie o kilka rozmiarów za duże.

 

Jabłko nie może też nosić materiałów bardzo rozciągliwych, z dużą zawartością lycry czy elastanu. Lejące się, miękkie tkaniny szczegółowo podkreślają wszelkie krągłości ciała, więc znacznie lepsze dla wystającego brzucha są materiały o sztywniejszej strukturze.

 

Nie należy też nosić żadnych pasków w talii, nie tylko do sukienek, ale również do spódnic oraz spodni. Przyda się za to dobrej jakości bielizna korygująca, zwłaszcza na duże wyjścia, gdy zakładamy eleganckie sukienki koktajlowe i mimo swoich niedoskonałości chcemy wyglądać perfekcyjnie.

 

źródło: http://jejswiat.pl/3304,jak-zatuszowac-brzuch

http://www.glamki.pl/moda/pomysl-na-stylizacje-typy-sylwetki/jakie-sukienki-na-wesele-pasuja-do-figury-typu-jablko,16_13506.html

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 37490 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-14
Szybka obsługa zamówienia.
2024-09-13
Szybka dostawa,miła obsługa
pixel