Rodzaje zapięć w płaszczach
Płaszcz trzeba zawsze dobierać pod kątem indywidualnych możliwości oraz upodobań. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma sposób jego zapinania. Zapięcie w dużym stopniu decyduje o charakterze płaszcza, a także przyczynia się do podkreślania pewnych cech sylwetki.
Płaszcze jedno- i dwurzędowe
Najczęściej spotykany podział obejmuje płaszcze z jedno- oraz z dwurzędowym zapięciem. Zasada jest generalnie taka, że zapięcia dwurzędowe kładą wyraźny akcent na biust oraz talię. Tego typu płaszcze bardzo dobrze wyglądają na szczupłych i wysokich kobietach – bez najmniejszych przeciwwskazań mogą sobie one pozwolić na noszenie klasycznego trencza, który posiada właśnie dwurzędowe zapięcie. Ponadto takie okrycia są polecane też i drobnym kobietom, którym zależy na optycznym powiększeniu biustu. Chętnie sięgają po nie też panie o figurze klepsydry – o ile oczywiście nie przeszkadza im to, że fason ten uwydatni biust, który będzie wyglądał na większy niż jest w rzeczywistości.
Płaszcze jednorzędowe natomiast są polecane wszystkim tym kobietom, które pragną zatuszować mankamenty sylwetki i ukryć zbędne kilogramy. Zarówno jedno-, jak dwurzędowe zapięcia przydają płaszczom eleganckiego szyku.
Płaszcze na suwaki i pętelki
W sklepach dostępne są również płaszcze zapinane w inny sposób – chociażby na suwak. Takie modele znakomicie sprawdzają się w m. in. w casulaowych stylizacjach, albowiem najczęściej kojarzą się z luzem i swobodą. Wybierając któryś z nich, warto zwrócić uwagę na umiejscowienie zamka – jeśli np. suwak jest wszyty po skosie, płaszcz optycznie wysmukli sylwetkę.
W tym miejscu wypada także wspomnieć o płaszczach zapinanych na pętelki. Tego rodzaju zapięcie to gwarancja niezwykle interesującego efektu wizualnego. Płaszcze z pętelkami zwykle przypominają peleryny bądź nawiązują do stylistyki retro. Te drugie to wyjątkowo kobiecie modele pięknie podkreślające walory kształtnej sylwetki.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.