Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poziome pasy na sukienkach - czy rzeczywiście poszerzają?

Kwestia ta stała się nawet tematem zainteresowań naukowców, którzy postanowili sprawdzić czy tak jest w rzeczywistości. Wyniki badań okazały się zaskakujące. Jeśli sukienki w poziomie paski dotychczas podziwiałaś tylko na manekinach w sklepie, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: od dzisiaj możesz już myśleć o dodatkowym miejscu w swojej szafie. Na ubrania w poprzeczne paski.

 

Doktor Thompson i jego badanie

 

Sprawę wpływu poziomych pasków na wygląd sylwetki postanowił naukowo sprawdzić amerykański psycholog Peter Thompson. Przeprowadził badanie w grupie 20 osób, których zadaniem było ocenianie ludzi ubranych w paski pionowe lub poziome pod względem rozmiarów. Zdaniem badacza poziome paski nie tylko nie poszerzają, ale wprost wyszczuplają sylwetkę! Naukowiec dowiódł, że nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia, iż powszechnie panujący pogląd o poszerzającym charakterze poziomych pasów jest prawdziwy. Jego badania zaprzeczyły też innemu przekonaniu. Okazało się bowiem, że pionowe pasy na ubraniach spowodowały, że dana osoba wyglądała na ok. 6% szerszą, niż była w rzeczywistości. Te zaskakujące stwierdzenia stały się podstawą do zmiany nastawienia wielu kobiet do ubrań w poprzeczne wzory. Wydawać by się mogło bowiem, że jak dotąd zarezerwowane są one tylko dla wysokich i szczupłych kobiet.

 

Wnioski z badań

 

Dzięki badaniom dr Thomspona wszystko stało się jasne: sukienki w poziome paski mogą dumnie wkroczyć do kobiecej szafy w każdym rozmiarze. Eleganckie lub w stylu marynarskim świetnie sprawdzą się zarówno w letnich stylizacjach, jak i podczas chłodniejszej pory roku. A jeśli chodzi o prawdy i mity, to jedno pozostanie niezmienne: czerń rzeczywiście wyszczupla. Za ten efekt odpowiedzialne jest rzeczywiście złudzenie optyczne: czarne kółko na białym tle wygląda nas mniejsze, niż białe kółka na czarnym. Idealnym połączeniem wydaje się więc czerń i pasy. Koniecznie – poziome!

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 35997 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Polecam serdecznie,zamówienie moje zostało sprawnie i bez problemów wymienione, sukienki które zamówiłam spełniają moje oczekiwania. Są to moje kolejne zakupy i będą kolejne. Pozdrawiam
2024-05-24
Obsługa bardzo sprawna
pixel