Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2015-03-06

Ponadczasowe desenie na płaszczach

Ponadto dobrze dobrany płaszcz idealnie podkreśla atuty sylwetki. Z mody nie wychodzą nie tylko pewne fasony, ale również i niektóre desenie.

 

Modna pepitka

 

Jednym z przykładów najbardziej ponadczasowych wzorów wykorzystywanych na damskich płaszczach jest niewątpliwie pepitka często określana mianem kurzej stopki. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż może się ona poszczycić bardzo długą historią sięgającą jeszcze bardzo wczesnego średniowiecza. Niemniej jednak w takiej postaci, w jakiej jest znana obecnie, pojawiła się w XVII w. Czasy jej największej świetności przypadły na okres mieszczący się pomiędzy latami 20-tymi a 50-tymi minionego stulecia, aczkolwiek po dziś dzień kobiety bardzo chętnie sięgają po płaszcze w tę jakże charakterystyczną kratkę. Najbardziej klasyczną jej odmianą jej połączenie bieli i czerni, ale w praktyce jest spotykanych i szereg innych zestawień.

 

Uniwersalne kraty

 

Generalnie rzecz biorąc, karty niepodzielnie królują na płaszczach od wielu już sezonów. Szkocka krata jest kolejnym tego dowodem. Najbardziej charakterystyczną jej cechą jest splot bazujący na krzyżujących się pasach, które przebiegają w jednakowym porządku zarówno wzdłuż osnowy, jak i wątku. Prawidłowa nazwa szkockiej kraty to tartan klanowy i właściwie jest to nie wzór, a cała tkanina, lecz zwyczajowo określa się w taki sposób i deseń, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Kojarzy się głównie z kolorami zielonym i czerwonym, ale są i inne wersje.

 

Odmianą szkockiej kraty jest krata Burberry Nova Check. Tworzą ją trzy symetryczne przecinające się linie z białym wypełnieniem ze znajdującą się pomiędzy nimi cieńszą czerwoną linią ułożoną równolegle do ciemnych linii. To bardzo rozpoznawalny wzór niejednokrotnie goszczący na damskich płaszczach. Takie modele są uwielbiane przez kobiety na całym świecie – pasują do wielu stylizacji.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-30
SZYBKA
2023-11-29
Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko !
pixel