Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-09-24

Płaszcz w kolorze camel – czy warto?

Można się zetknąć z opiniami, że camelowy płaszcz jest nudny i mało praktyczny. Trudno oczywiście nie zgodzić się z tym, że jasne okrycia wymagają większej troski i częstszego czyszczenia, ale czy to oznacza, że camelowe płaszcze trzeba omijać szerokim łukiem?

 

Częste czyszczenie

 

Kolor camelowy odzwierciedla barwę wielbłądziej sierści (słowo camel pochodzi z języka angielskiego i oznacza wielbłądzi, żółtobrązowy). Decydując się na zakup takiego płaszcza, z całą pewnością trzeba uważać na zabrudzenia, należy też liczyć się z tym, że będzie wymagał częstszego czyszczenia, co wiąże się z kosztami prania chemicznego – najlepiej powierzyć to bowiem dobrej pralni chemicznej. I na tym w zasadzie kończą się mankamenty opisywanego tu okrycia. Warto mieć więc na względzie również i jego zalety.

 

Kolor uniwersalny

 

Płaszcz camelowy jest przede wszystkim szalenie uniwersalny. Pasuje w zasadzie do wszystkiego. Można go z powodzeniem zestawiać z różnymi kolorami, znakomity duet tworzy m. in. z zieleniami, szarościami, czernią, czerwieniami czy z rozmaitymi odcieniami niebieskiego. Odpowiednie zestawienia przydają płaszczowi charakteru, a całą stylizację można uznać za udaną. Przy tej okazji warto wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie takiej, że zakładając camelowy płaszcz, kobieta może mieć pewność, iż będzie się wyróżniać. Jak by jednak nie patrzeć, na ulicach przeważają płaszcze czarne, szare, beżowe oraz granatowe. Kolor camelowy wypada zatem świetnie na tym tle i przyciąga uwagę, chociaż na pierwszy rzut okaz może się wydawać niepozorny.

 

Płaszcze camelowe są dostępne w rozmaitych wariantach, jeśli chodzi o fason i długość. Aby świetnie leżał na właścicielce, musi być idealnie dopasowany do jej sylwetki. Zanim więc podejmie się ostateczną decyzję o zakupie, trzeba będzie przymierzyć co najmniej kilka modeli. Warto pamiętać, iż płaszcz ma nie tylko chronić przed chłodem, ale też i podkreślać walory figury.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32253 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Ok.
2023-11-28
Dostawa szybka. Sukienka średniej jakości, ale zostawiam.
pixel