Pięć sposobów na klasyczną sukienkę
Do pracy
Klasyczna czarna sukienka znakomicie nadaje się do biura. Nie rozprasza rozmówców wyzywającym kolorem czy krojem, jest elegancka i podkreśla nasz profesjonalizm. Wymaga jednak stosownej oprawy. Do czarnej sukienki do pracy warto poszukać żakietów w innym kolorze, by uniknąć zbyt ponurego wrażenia. Ponieważ to praca, żakiet nie może być za jaskrawy – świetnym wyborem będzie na przykład głębokie bordo. Kolor bordowy pięknie łączy się z czernią, jest też jak najbardziej stosowny na formalne okazje, w tym także na spotkania z klientami. Do bordowego żakietu dodajemy szpilki w tym samym odcieniu oraz czarną torbę na ramię. Uzupełnieniem biurowej stylizacji niech będzie stylowy, złoty zegarek oraz bardzo dyskretne, złote kolczyki wkrętki – przy chłodnych typach urody złoto można zastąpić srebrem, a ciepłe bordo chłodniejszym odcieniem ciemnego fioletu.
Jeśli sukienka jest bez rękawów, zamiast żakietu można założyć do swojej kreacji białą lub szarą koszulę, ale nie na wierzch, tylko pod spód, tak by wystawały jedynie kontrastowe rękawy. Bluzka powinna być wtedy ściśle dopasowana do ciała, jeszcze lepsze będzie koszulowe body, dzięki czemu bluzka idealnie ułoży się na figurze. Reszta dodatków może być ta sama co w stylizacji z żakietem albo zamiast kolorowych szpilek zakładamy czarne, grube rajstopy i czarne pantofle – rolę kolorystycznego dodatku pełni w tym przypadku koszula.
Na wieczorne przyjęcie
Proste sukienki wieczorowe lubią efektowne dodatki. Do klasycznej sukienki warto dobrać coś naprawdę spektakularnego, co podkreśli jej uroczysty charakter i ukryje skromną formę. Ponieważ wieczorem wypada błyszczeć, skompletujmy dodatki w odcieniu złota albo srebra. Wizytowe, złote szpilki na grubszej podeszwie ożywią nawet bardzo skromną kreację, a jeśli założymy pantofle z odkrytymi palcami, pomalowane na czerwono paznokcie u stóp będą dodatkowym, niezwykle atrakcyjnym elementem stylizacji. Jako okrycie wierzchnie posłuży nam złote bolerko lub czarna narzutka, ale koniecznie ze złotymi aplikacjami, np. błyszczącą lamówką. Biżuteria także złota, ale bez wielkiego rozmachu – wystarczy gruby, złoty naszyjnik, kolczyki koła albo ekstrawagancki pierścionek. Torebka na wieczór powinna być błyszcząca, np. z czarnej lakierowanej skóry, o kształcie kopertówki albo zgrabnej portmonetki. Paznokcie na dłoniach także malujemy na czerwono. Jeśli nie mamy złotych szpilek, do złotej biżuterii będą nam pasować także buty w kolorze czerwonym, ze skóry lub atłasu, obowiązkowo na wysokim obcasie.
Co zamiast złota? Dobrym zamiennikiem będzie chłodna biel oraz srebro w nowoczesnej formie. Torebka biała, lakierowana, noszona pod pachą lub w dłoni, koniecznie z dużą, metalową zapinką. Szyję pozostawiamy bez ozdób, ale zakładamy długie, wiszące kolczyki o wyrazistym kształcie. Buty także powinny być ekstrawaganckie – jak nie srebrne, wieczorowe szpilki, to masywne, czarne sandały wykończone srebrnymi nitami albo kryształkami. Do takiej kompozycji pasują jaskrawe kolory lakierów, np. wściekły róż albo seledyn.
Na imprezę ze znajomymi
Wyjście z przyjaciółmi do klubu to idealna okazja, by poszaleć z kolorami. Prosta sukienka jest stanowczo za skromna na taką okazję, ale gdy połączy się ją z bardzo kolorowymi dodatkami, jej wygląd totalnie się odmieni. Na klubowe szaleństwa pasują wszelkie neonowe barwy, które przy ciemnej sukience można ze sobą łączyć. Ciekawym zestawem będą na przykład ciemne sukienki wizytowe plus żółte szpilki i pomarańczowa torebka. Żakiet też może być żółty albo pomarańczowy, w tym samym odcieniu dobieramy także lakier do paznokci. Neonowa kolorystyka powinna się pojawić także na biżuterii – żółte, trójkątne kolczyki z tworzywa, pomarańczowa bransoleta, korale w obu tych barwach. Żółć oraz pomarańcz można też połączyć ze złotem, ważne jednak, by złote kolczyki i wisiorki miały nowoczesną formę i pasowały do ogólnej koncepcji.
Zamiast pomarańczowego możemy do swojej imprezowej stylizacji dobrać kolor zielony. To dobre uzupełnienie dla żółci i trochę spokojniejsze od energetycznej pomarańczy. W kolorze zielonym mogą być szpilki albo torebka, a jeśli chcemy wyglądać naprawdę imprezowo, pomalujmy paznokcie na oba te kolory.
Neonowe kolory w imprezowej stylizacji nie muszą być rozproszone po mniejszych dodatkach, interesująco wygląda też tylko jeden, za to bardzo duży detal. Do czarnej sukienki zakładamy czarne, matowe rajstopy i sznurowane botki do kostek, a całość wieńczymy fikuśnym żakietem w mocnym, żółtym lub zielonym kolorze. Kolczyki mogą być czarne, jako wykończenie total looku, albo w odcieniu żakietu. Paznokcie w tym wydaniu malujemy na czarno.
Na rodzinną uroczystość
Rodzinne spotkania to okazje, kiedy wypada się ubrać ładnie i z klasą. W tym przypadku stylizacja przypomina nieco ubiór do pracy, ale jest on bardziej uroczysty i jaśniejszy. Ciemne, skromne sukienki wyjściowe warto łączyć z pastelami podkreślającymi naszą urodę. Ciepłe blondynki i delikatne szatynki mogą założyć waniliowy żakiet i błękitne szpilki, chłodnym brunetkom do twarzy będzie w akcesoriach w odcieniu lodowego błękitu lub zimnego różu. Ładnie będziemy też wyglądać w dodatkach w odcieniu koralowym – jest to tak subtelny kolor, że zarówno buty, jak i torebka, żakiet i biżuteria mogą być tej barwy. Decydując się na pastele, możemy pozwolić sobie na odważniejszą biżuterię, np. kolię z bladoróżowych koralików albo wielkie kolczyki w odcieniu naszych włosów. Pamiętajmy tylko, że przy wielkim naszyjniku nie zakładamy wiszących kolczyków, najwyżej małe wkrętki, z kolei przy dużych ozdobach uszu rezygnujemy z wisiorów na szyi.
Jesienią i zimą zamiast pasteli można sięgnąć po barwy natury. To ciepłe, przyjemne kolory, które rozświetlą ciemną kreację. Pantofle – odcień ciemnego beżu lub jasnego brązu, np. cappuccino. Sukienkę można przewiązać cienkim paskiem w kolorze butów, natomiast żakiet bądź sweterek powinien być kolorowy, np. miedziany, musztardowy albo w odcieniu zgniłej zieleni. Biżuteria też nawiązuje do natury – korale i kolczyki z drewna, pomalowane na kolory jesiennych liści.
Na randkę
Klasyczne sukienki koktajlowe na spotkanie z ukochanym powinny być bardzo kobiece, trochę romantyczne, trochę seksowne, dokładnie w takich proporcjach, by podkreślić atuty swojej urody. Jako kolor towarzyszący sukience można wybrać odcienie niebieskiego, od jasnych błękitów po jaskrawy kobalt. Do klasycznej sukienki warto założyć niebieskie pantofle na wysokim obcasie, krótkie, błękitne wdzianko, szeroki pas podkreślający talię oraz ciekawą biżuterię, np. asymetryczne kolczyki albo długi, staroświecki wisior z niebieskim kamieniem, sięgający dekoltu. Zamiast wdzianka nada się również lekki, zapinany na guziczki sweterek, związany w pasie na supełek bądź też przepasany w talii cienkim, ozdobnym sznureczkiem. Pomalowane metalicznym srebrem paznokcie dodadzą stylizacji trochę drapieżności.
Bardziej ognista wersja to dodatki w tonacji czerwieni. Niekoniecznie tej krwistej, raczej zbliżonej do różu i koralu. Najmocniejszym elementem stroju są czerwone szpilki, podobny, soczysty odcień mogą też mieć paznokcie, usta muskamy jasnoróżowym błyszczykiem. Torebka jest delikatniejsza, w odcieniu koralowym albo pomidorowym. Biżuteryjne detale powinny być złote, np. szeroka bransoleta, zegarek albo pasek w talii.
W opcji na wampa pomocne będą dodatki z motywem zwierzęcym. Nie powinno go być zbyt wiele, jeden efektowny detal będzie w sam raz. Najbezpieczniejszym wyborem jest nieduża, wzorzysta torebka, np. w lamparcie cętki, buty czarne, biżuteria złota. Innym sposobem na uatrakcyjnienie randkowej kompozycji będą pantofle z materiału imitującego wężową skórę, np. w żółto-czarno-białej tonacji. Torebka może nawiązywać kolorystycznie do butów, czyli będzie żółta bądź biała. Kolczyki i naszyjnik dla równowagi są czarne, tak samo jak paznokcie.
Źródło: http://avanti24.pl/moda/56,103624,8515596,Na_4_sposoby__sukienka_z_dzianiny,,ga.html
http://domowa.tv/9-stylizacji-z-mala-czarna/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.