Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O zaletach wietrzenia szafy

Kiedy decyzja o przeglądzie garderoby ostatecznie zapada, warto uzbroić się w cierpliwość. Okazać się może, że pół szafy zajmują rzeczy, których obecność zaskoczy samą właścicielkę. Inna sprawa, że wiele pozycji tak naprawdę nigdy nie była potrzebna lub do niczego nie pasuje, a kupione zostały jedynie pod wpływem impulsu.

 

Nie mam co na siebie włożyć...

 

Gromadzenie ubrań na wszelki wypadek lub z myślą, że może kiedyś uda się je jeszcze wykorzystać, przynosi efekt w postaci szafy przepełnionej rzeczami, które do siebie nie pasują. Niedopasowanie i nadmiar ubrań to główna przyczyna popularnego stwierdzenia, które stojąc przed szafą, z żalem wypowiedziało już mnóstwo kobiet. Mowa oczywiście o odwiecznym „nie mam co na siebie włożyć”. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się postawienie na minimalizm w garderobie, czyli zachowanie tylu ubrań, ile naprawdę jest potrzebne. Ma to kilka zalet. Przede wszystkim dzięki temu, że posiadamy więcej miejsca, łatwiej jest coś znaleźć, ułożyć i utrzymać porządek, a do tego ubrania nie będą się gniotły. Łatwiej jest również dopasować do siebie różne rzeczy. Zdecydowanie na plus należy zaliczyć też to, że zaoszczędzamy na wydatkach związanych z niepotrzebnymi ubraniami. Dzięki temu możemy wydać więcej na odzież lepszej jakości. Jest ona trwalsza, co skutkuje kolejnymi oszczędnościami.

 

Jak zabrać się do porządkowania szafy?

 

Na początek warto stworzyć listę najpotrzebniejszych ubrań lub według uznania, opartą na własnym stylu. Kiedy już uporamy się z listą, należy przygotować trzy pudła. W pierwszym znajdą się niepotrzebne rzeczy, które mogą przydać się innym lub będzie je można po prostu sprzedać. Kolejny karton zasilą ubrania nadające się do wyrzucenia. Natomiast w trzecim pudle wylądują te, które uznamy, że jeszcze nadejdzie ich pięć minut. Podczas decydowania o tym co zostaje, a czego lepiej się pozbyć warto stanąć przed lustrem i przymierzyć kilka pozycji. Pomoże to ocenić w jakich krojach i kolorach wyglądamy najkorzystniej. Na koniec dobrym pomysłem dla większego ładu może okazać się oznakowanie półek w szafie, np. „sukienki (3)”, „swetry (4)” itd. Po takich zabiegach szafa, jak również jej właścielka z pewnością odetchną z ulgą.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 34991 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Jest to niezwykła obsługa klienta . Szybka sprawna dostawa, w moim przypadku zwrot jedne sukienki i szybki zwrot środków. Sama sukienka pięknie wykonana.
2024-04-18
Jak zawsze wszystko pięknie wykonane bez żadnych ukrytych niespodzianek polecam wszystkim
pixel