Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2015-03-04

O niechcianej garderobie słów kilka

Bywa, że jest to proces stresujący i czasochłonny, ponieważ z niektórymi rzeczami trudno się rozstać lub znaleźć dla nich inne zastosowanie, nawet jeśli wiemy, że już nigdy ich na siebie nie założymy.

 

Zostają tylko rzeczy potrzebne i te, które lubimy...

 

Tak powinna brzmieć pierwsza zasada efektywnych czystek w szafie. Najczęściej są to dokładnie te same rzeczy. A co z pozostałymi, dla których nie widzimy już miejsca w naszej garderobie? Przynajmniej część z nich możemy przekwalifikować. Ubrania znoszone, w których kiedyś oficjalnie pokazywałyśmy się podczas różnych okazji, mogą spełniać teraz rolę ubioru idealnie nadającego się do mniej wymagających okoliczności. W starszych i rozwleczonych bluzach oraz spodniach można z powodzeniem ćwiczyć lub w ostateczności przeznaczyć je jako strój do porządków lub remontu. Drugą opcją, bliższą sercu zwłaszcza kreatywnych kobiet, jest przeróbka. Można puścić wodze fantazji i oddać się bezgranicznym eksperymentom. W końcu nie zależy nam już tak bardzo na pozycji, którą bierzemy na warsztat. A efekt własnoręcznie zmodyfikowanej garderoby może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania.

 

Podarować, sprzedać, wyrzucić?

 

Odzież, która przestała być dla nas atrakcyjna może spodobać się komuś innemu. Dlaczego więc nie oddać osobie zainteresowanej niepotrzebnych rzeczy? Kto wie, może obdarowana osoba odkryje potencjał w „prezencie”, czym zaskarbisz sobie dużą wdzięczność? Jeśli jednak nie ma w pobliżu osoby chętnej na przysposobienie niechcianych ubrań, warto zastanowić się nad sprzedażą. W Internecie funkcjonuje mnóstwo serwisów, w których można zamieszczać bezpłatne ogłoszenia. Prędzej czy później znajdą się chętni, którzy za odpowiednią kwotę nabędą zbędne ubrania i wybawią nas od problemu. W ostateczności niechciane elementy garderoby możemy wyrzucić, ale dobrze jest się zastanowić przed tym krokiem, czy ubrania nie nadadzą się do ponownego użytku przez osoby potrzebujące. Wówczas taki pakunek odzieżowy możemy umieścić w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32319 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-03
Obsługa zamówienia była profesjonalna i bardzo sprawna.Nie mam żadnych zastrzeżeń ,a firma kurierska dostarczyła paczkę bez uszkodzeń.
2023-12-03
Bardzo dobrze
pixel