Najmodniejsze kolory na sezon jesienny
Winna czerwień
Ciemne, burgundowe czerwienie pojawiają się każdej jesieni, ale w tym roku to jeden z głównych kolorów, chętnie wykorzystywany przez projektantów. W kolekcjach widać różne odmiany tego koloru – jest ciemna, ale bardzo energetyczna czerwień, mocniej nasycona wersja czerwieni ceglastej, szkarłat, lekko przydymione bordo, odcień wiśniowy.
Winna czerwień pasuje do każdego typu urody, ale przy delikatnych rysach i bladej cerze lepiej sięgać po odcienie delikatnie zgaszone, z chłodnymi tonami, podczas gdy te żywe kolory najładniej prezentują się na brunetkach. Liczy się także to, z czym nosimy ciemną czerwień – dla chłodnych typów urody korzystne są połączenia z lodowym błękitem, szarościami, żółcią i pastelową zielenią, ciepły typ urody podkreśli zestawienie bordo z bielą, brązem i stonowanymi pastelami.
Ciemna czerwień ładnie komponuje się z czernią, ale oba te kolory nie powinny się ze sobą zlewać – dobrym pomysłem jest kontrast fasonów i tkanin, jak na przykład romantyczna, koronkowa bluzka i aksamitne spodnie o nowoczesnym kroju. Bordowy total look warto przełamywać jaskrawymi akcentami – mogą to być żółte botki, turkusowa torebka wykończona piórami, białe kowbojki, szeroki pasek z brązowej, lakierowanej skóry węża.
Magenta
Tej jesieni modny jest fiolet intensywny, ale zarazem elegancki, idealny do pracy czy stylizacji wizytowej. Często zdobi ekstrawaganckie sukienki wieczorowe, pojawia się na romantycznych fasonach, ożywia proste, klasyczne kroje jak bluzka koszulowa albo trapezowa spódnica midi. Świetnie wygląda na lekko połyskujących, jedwabistych tkaninach oraz melanżowych dzianinach z prążkowanym wzorem.
Komu klasyczna, ostra magenta niezbyt pasuje, może sięgnąć po odcień Magenta Purple, ciemniejszy i bardziej stonowany – poleca się go głównie szatynkom oraz kobietom dojrzałym. Magenta bardzo ładnie wypada w komplecie z granatem, który podkreśla ten oryginalny odcień, ale nie kontrastuje z nim tak jak czerń. Dobrym uzupełnieniem dla magenty są także stalowe szarości oraz biel na minimalistycznych dodatkach.
Jeśli sukienka w odcieniu magenty ma wymyślny krój, otaczamy ją neutralnym beżem, choć nie muszą to być skromne, klasyczne dodatki – odpowiednie będą na przykład botki z krokodylej skóry, zamszowy żakiet z satynowymi lamówkami, połyskujące rajstopy, torebka kopertówka z długimi frędzlami.
Chłodny, pastelowy róż
Najmodniejszym pastelem tej jesieni jest róż – jasny, ale wyrazisty, zimny, lekko poszarzały. Świetnie nadaje się na nowoczesne fasony w romantycznym stylu, jesienne płaszcze, wełniane marynarki, ekstrawaganckie spódnice, ubrania z wytłaczanej dzianiny, koronki i błyszczącego szyfonu.
Brunetki mogą łączyć pastelowy róż z czernią, przy czym czerń nie powinna zdominować stylizacji – mamy na przykład czarny sweterek, czarne botki i długą, różową spódnicę z ozdobnie pikowanej tkaniny albo różową, rozkloszowaną sukienkę, czarny pasek i welurowe, krótkie kozaczki. Czerń można wymienić na ostrą żółć, a tutaj oba kolory stosujemy w podobnych proporcjach.
Dla blondynek korzystne są połączenia pastelowego różu z beżem, metaliczną miedzią, bielą, jasnymi szarościami, w stylizacji wizytowej warto zestawić jasny róż z żywą czerwienią i perłową bielą. Szatynkom do twarzy będzie z różowym total looku, inną ciekawą propozycją jest miks pastelowego różu z oryginalnymi odcieniami niebieskiego.
Pomarańcz
Jesienią zwykle dominują te ciemniejsze i zgaszone odcienie pomarańczu, jednak w tym sezonie numerem jeden jest energetyczny oranż plus jego nieco ciemniejsza wersja, wpadająca w rudy brąz. Oranż pojawia się najczęściej na eleganckich fasonach o miękkiej linii, jak stylowa peleryna, plisowana spódnica, rozkloszowana sukienka z falbanami, spodnie palazzo, luźne swetry z lejącej się dzianiny.
Pomarańcz można tradycyjnie łączyć z czernią, a najmodniejsze są dodatki vintage, jak sznurowane trzewiki, kuferki z gadziej skóry, taliowane płaszczyki z pensjonarskim kołnierzem, wysokie kozaki na drewnianych słupkach. Bardziej nowoczesny wygląd zapewnią akcesoria srebrne lub szare ze srebrnym wykończeniem, oraz czysta biel na minimalistycznych fasonach.
Są i bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, jak miks oranżu z jaskrawym fioletem, winną czerwienią, neonową żółcią, do tego monochromatyczne zestawy z mocno nasyconym brązem, odcieniem kasztanowym, beżem. Zawsze dobrą opcją jest przełamanie oranżu dżinsem i chłodnym, rozmytym błękitem.
Nasycona oliwkowa zieleń
Militarna, ciemna zieleń i nasycona oliwka zaliczają się do najmodniejszych odcieni zielonego. Oliwkowa zieleń jest niemalże jaskrawa, wpadająca w neonowy seledyn, z kolei zieleń militarna to przede wszystkim ozdobne faktury, jak na przykład patchworkowa spódnica w różnych odcieniach zgniłej zieleni, zamszowe spodnie z lakierowanymi lampasami, płaszcz z połyskującej pikówki, tweedowa sukienka wyjściowa ozdobiona krótkimi frędzelkami.
Efektownie wyglądają stylizacje monochromatyczne, w których zieleń łączy się z intensywną żółcią i stonowanymi brązami. Czerń doda militarnej zieleni wyrazistości, ale żeby stylizacja nie była tak ponura, dokładamy jeszcze jakieś złote akcesoria. Bardzo atrakcyjne są też połączenia oliwkowej bądź militarnej zieleni ze srebrem i bordo, a te jaśniejsze zielenie można zestawić z pomarańczem, sinym błękitem i eleganckim granatem.
Chabrowy niebieski
Chabrowy odcień niebieskiego pięknie wygląda w jesiennych stylizacjach. Warto go wykorzystać na jesiennych dodatkach albo takich fasonach jak płaszcz, kurtka czy gruba marynarka, zwłaszcza gdy nosimy na co dzień dużo czerni, brązów i ciemnych szarości – mocny niebieski ożywi te kolory.
Jesienna sukienka wizytowa też może być w takim kolorze – modne są fasony stylizowane na lata 80-te oraz romantyczne kreacje z lureksowej dzianiny. Chabrowe są ubrania z żakardu, swetry z wełny wykończonej długim włosem, wełniane spodnie, bluzki koszulowe, nowoczesne zestawy dresowe.
Poza czernią, do chabrowego niebieskiego pasuje jaskrawa żółć oraz oranż, w eleganckich stylizacjach wizytowych idealnie w roli dodatku odnajdzie się jasna, ale mocna czerwień oraz alabastrowa biel. Dla szatynek twarzowe są połączenia chabrowego z fioletem i stalowymi szarościami, blondynki mogą przełamywać intensywny odcień niebieskiego ciepłymi brązami.
Mocny brąz
Brąz na jesień 2020 jest nasycony, jaskrawy, raczej ciepły, z pomarańczowymi tonami, ale pojawiają się także brązy ciemne, czekoladowe, bardziej chłodne, idealne dla szatynek i blondynek w typie lata. Brąz można nosić w wersji total look, przy czym taka stylizacja powinna się wyróżniać ekstrawaganckimi fasonami, jak plisowana spódnica ze skóry, jeździeckie kozaki, tweedowa marynarka z asymetrycznym zapięciem.
Inne rozwiązanie to stonowane kontrasty, na przykład ze srebrzystymi szarościami, mleczną bielą, błękitnym dżinsem, pudrowym różem, wiśniową czerwienią. Doskonałym dodatkiem do brązu jest także nasycony błękit, do tego akcesoria w odcieniu chłodnego, jasnego złota, oraz klasyczne wzory jak panterka, paseczki bretońskie, kratka gingham, groszki w neutralnych kolorach.
Ponadczasowa czerń
Czerń jest noszona w tym sezonie w wydaniu total look. Odcień może być lekko zgaszony, podobny do grafitu, śmiało można też łączyć głęboką, klasyczną czerń z bardzo ciemnymi szarościami. Klasyczne fasony mieszają się ze stylem nowoczesnym i sporo jest nawiązań do mody romantycznej – bluzki mają okazałe bufki, sukienki ozdobione są plisowanymi wstawkami i falbankami, spódnica jest ze zwiewnego szyfonu.
Monochromatyczny, czarny zestaw warto rozjaśnić metalicznymi wstawkami, i to nie tylko w formie biżuterii – zakładamy na przykład pasek ze srebrnych, metalowych kółek, złote botki o wężowej fakturze, srebrną torebkę z lakierowanej skóry, miodowy szal z dzianiny przetykanej złotymi nitkami. Elegancko wyglądają również akcesoria w odcieniu jasnego brązu lub kremowej bieli.
Źródło: https://www.whowhatwear.co.uk/fall-color-trends-2020
https://www.harpersbazaar.com/fashion/g33669194/fall-colors-2020/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.