Najciekawsze zimowe stylizacje dla 30-latek
Modne peleryny
Wełniane peleryny wracają do łask. Są świetnym zamiennikiem dla puchowych kurtek i zawsze ożywiają zimowe stylizacje. Są przy tym ciepłe, wygodne i pasują do większości zimowych ubrań, zwłaszcza tych klasycznych, w neutralnych odcieniach. W stroju casualowym doskonale łączą się z dżinsami i skórzanymi botkami, nadając im bardziej hippisowskiego looku, można je też nosić z długimi, dzianinowymi sukienkami tubami. Peleryna pasuje nawet do sukienki do pracy, jeśli jest uszyta z eleganckiej wełny i nie ma zbyt krzykliwego wzoru.
Zimowa peleryna powinna być w jakimś interesującym kolorze, na przykład fioletowa, a jeszcze lepiej, gdy zdobi ją ciekawy motyw, jak azteckie pasy lub szkocka krata. Dodatki do niej dobieramy stosownie do okazji: na co dzień nadawać się będą wełniane rękawiczki w wesołych kolorach i wygodne botki z barwionego zamszu, na bardziej formalne wyjścia zakładamy eleganckie kozaki, skórzane rękawiczki i stylowy kapelusz, np. fedorę.
Nieśmiertelne połączenie czerni i bieli
Młode kobiety mają słabość do czerni, choć często jest to dla nich kolor wyjątkowo zdradliwy – czarne stylizacje nierzadko po prostu postarzają. Z czerni w zimowych strojach nie trzeba oczywiście rezygnować, ale przyda się inny sposób aranżacji tego koloru, tak by dodać sobie elegancji, a nie lat. Przede wszystkim należy czerń nieco rozjaśnić, a tu doskonale sprawdzi się klasyczne połączenie z bielą.
Trzydziestolatkom poleca się na zimę zestawy bardzo nowoczesne i minimalistyczne, wzbogacone jakimś mocnym akcentem. Najprostsza stylizacja to czarne spodnie i biały sweter, przy czym nie powinny to być zwykłe spodnie, ale na przykład modne kuloty, wełniane dzwony z szerokimi mankietami, skórzane rurki. Im węższe są nogawki spodni, tym luźniejszy ma być sweter, dlatego do rurek nosimy oversizowe, długie dzianiny, a do kulotów obcisłe golfy. Do tego dobieramy efektowny, kolorowy drobiazg, na przykład wielki, czerwony pierścionek z tworzywa, geometryczny naszyjnik z różnobarwnych płytek, męski pasek z dużą złoconą klamrą.
Inne ciekawe zestawienie bieli i czerni to prosta, wełniana mała czarna, oficerki z czarnej skóry i długi, klasyczny, biały płaszcz. Kropką nad ‘i’ będą biało-czarne, zimowe akcesoria, jak torebka z nadrukiem szachownicy i szal w abstrakcyjne, dwukolorowe mazaje.
Zwierzęce printy
Klasyczne, zimowe zestawy warto ożywiać ciekawymi nadrukami, a zwierzęce motywy do takich się zaliczają. Zimą świetnie sprawdza się chociażby panterka, idealnie wyglądająca na grubej skórze, zamszu, wełnianych tkaninach. Torebka czy szal z nadrukiem panterki doskonale będzie pasować do eleganckiego, czarnego albo brązowego płaszcza, służbowych garsonek i garniturów, klasycznych kozaków, zda egzamin także przy dżinsach, luźnych swetrach czy jednokolorowych dzianinowych sukienkach. Najładniej panterkowe akcesoria wyglądają w stylizacjach opartych na czerni, bieli i brązach, ale motyw ten tworzy efektowne zestawienia również z granatem, fioletem, ciemną zielenią oraz bordo.
Do przełamania nudy w klasycznych, zimowych strojach nadaje się też skóra węża. Motyw pytona może się pojawić na butach, torebce, szaliku, pasku, rękawiczkach, warto też rozważyć zastąpienie czarnej, wełnianej spódnicy taką uszytą z tkaniny o wężowej fakturze. Wzór ten może się pojawić nawet w towarzystwie biurowych garniturów – skóra węża zdobi koszulę noszoną pod żakietem.
Geometryczne wzory
Trzydziestoletnim kobietom nie bardzo pasują młodzieżowe nadruki i bardzo kolorowe wzory. Zamiast jednak od razu przerzucać się na nudne, jednolite powierzchnie, warto zainteresować się geometrycznymi printami. Regularne wzory w spokojnych kolorach wyglądają elegancko i na pewno są ciekawsze od zwykłych szarości czy czerni, dlatego w zimowej stylizacji przyda się jedna taka właśnie wzorzysta rzecz. To może być bluzka z nadrukiem noszona do ołówkowej, granatowej spódnicy, spodnie z zygzakowym motywem plus wełniany sweter, wzorzysty kardigan narzucany na klasyczną sukienkę tubę. Również na dodatkach mogą się pojawić geometryczne printy, choć tu przydadzą się trochę mocniejsze kolory, na przykład czarno-czerwona szachownica albo turkusowe romby na biało-granatowym tle.
W stylizacjach casualowych stosuje się jeszcze pojedyncze, duże nadruki w stylu komiksowym. Taki napis może się pojawić na dzianinowej bluzie, sukience dresowej czy luźnej koszuli i pełni rolę modnej dekoracji. Warto ten zabieg stosować zwłaszcza wtedy, gdy myśli się o najprostszych zimowych zestawach typu dżinsy plus bluza – napis sprawi, że stylizacja wyróżni się z tłumu.
Sportowa elegancja
Zimą zawsze warto urozmaicać swoje stylizacje różnymi warstwami ubrań. Do ulubionych dżinsów zakładamy więc wygodną, dopasowaną do ciała koszulę w kratkę, na to gustowny sweter z dekoltem w serek i elegancki, wełniany żakiet albo krótką pikowaną kurtkę. Taki warstwowy zestaw wygląda znacznie ciekawiej niż jeden prosty pulower, nawet gdy koszula, sweter i wierzchnie okrycie są w podobnych kolorach.
Tak samo można stylizować sukienki wizytowe. Elegancką sukienkę wolno nosić także w ciągu dnia, wystarczy dodać do niej atrakcyjny, zwiewny blezer z delikatnej dzianiny, wełniany szal i długi, zimowy płaszcz. Każda z tych rzeczy powinna być w innym kolorze, a jeśli obawiamy się pogrubiających kontrastów, można wykorzystywać same neutralne odcienie, na przykład brąz, szarości i granat.
Zawsze pamiętać o figurze
W zimowych stylizacjach wygoda wcale nie musi oznaczać rezygnacji z atrakcyjnego wyglądu, trzeba po prostu znaleźć właściwą równowagę. Jeśli luźny sweter, to spódnica lub spodnie mają być dopasowane do ciała, i na odwrót, do rozkloszowanych spódnic i spodni w typie dzwonów nosimy przylegające do tułowia bluzki oraz swetry. Gdy zaś wszystkie ubrania mają dość swobodny krój, dobieramy do nich same kobiece akcesoria: botki na szpilce, delikatną biżuterię, miękkie torebki, zwiewne szale z jedwabiu albo cienkiej wełny.
Stylizacja nie będzie udana również wtedy, gdy źle wybierzemy kolory. Sukienki codzienne, spodnie, swetry mogą być w neutralnych kolorach, ale w zimowym stroju powinien się pojawić jeszcze choć jeden żywy odcień, chyba że umiemy tworzyć efektowny total look na bazie czerni, szarości i brązów. Od gry kolorami zależy i to, czy stylizacja będzie pogrubiać – najkorzystniejsze są zestawy blokowe, złożone z różnych kolorów, ale mało kontrastowych, jak na przykład granat, ciemna zieleń i głęboki fiolet.
Jak wyglądać z klasą?
Trzydziestka zobowiązuje – to wiek, w którym powinno się odchodzić od chwilowych trendów, tanich materiałów i powyciąganych, młodzieżowych ubrań. Zimowe stylizacje jak najbardziej mogą być nonszalanckie i ekstrawaganckie, ale powinny mieć też w sobie klasę. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba od razu wydawać ciężkich pieniędzy na nową garderobę, wystarczy po prostu zrezygnować z rzeczy, które atrakcyjnie wyglądają wyłącznie na nastolatkach. Zimowe ubrania muszą być idealnie dopasowane do ciała, nawet gdy są to fasony oversize – ubranie ma być luźne, ale nie workowate i niechlujne. Odstające w pasie spodnie i spódnice, źle dopasowane zaszewki na sukienkach, przykrótkie lub przydługie rękawy, pomarszczone bluzki – to wszystko bardzo psuje wygląd.
Zimowa garderoba trzydziestolatki nie musi składać się wyłącznie z luksusowych rzeczy, niemniej przyda się choć kilka ubrań i dodatków z wyższej półki, bo to właśnie one będą decydować o ostatecznym odbiorze stylizacji. Najważniejsze są buty i torebka – powinny być ze skóry, perfekcyjnie wykończone, dopasowane stylem i kolorem do większości posiadanych ubrań. Płaszcz czy kurtka to samo, muszą być dobrane pod kątem figury i uszyte z dobrej jakości materiału. Zimową bazę uzupełniają jeszcze idealnie skrojone granatowe dżinsy, biała bluzka koszulowa, elegancki pulower w twarzowym kolorze, wełniany kostium, kardigan i dwie lub trzy dzianinowe sukienki w ulubionych kolorach.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.