Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najciekawsze stylizacje z czerwoną sukienką

data publikacji: 22.10.2015 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.

Czy wypada zakładać czerwień na rodzinne uroczystości?

 

Czerwień to kolor śmiały, może się więc wydawać mało stosowny na rodzinne spotkania. Jednak umiejętnie skomponowany zestaw nada się nawet na uroczystości o bardzo konserwatywnym charakterze. Pierwsza rzecz to sama sukienka. Wystarczy, że jest w tak wyrazistym kolorze – dodatkowe detale przykuwające uwagę nie będą nam potrzebne. Czerwona sukienka, by zachować skromność, powinna lekko zakrywać kolana. Dekolt raczej skromny, np. łódka, mała łezka, nieduże karo, delikatne półokrągłe wycięcie pod szyją. Dla równowagi na czerwoną sukienkę zakładamy żakiet w stonowanym kolorze, np. beżowy lub grafitowy.

 

Czerwień na rodzinne okazje nie musi być w najbardziej krwistym odcieniu. Jeśli nie chcemy szokować swoim wyglądem, wybierzmy nieco rozwodniony lub pudrowy odcień. Generalnie czerwień w eleganckiej formie nie jest ani trochę wyzywająca, zatem nie musimy się martwić o końcowy efekt. Grunt to wybór „przyzwoitego” fasonu i stonowane dodatki.

 

Świadkowa w czerwieni

 

Sukienki na wesele nie mogą być białe ani czarne. A czerwone? Czy to nie za jaskrawy kolor dla świadkowej? Wszak nie powinna ona swoim wyglądem odciągać uwagi od panny młodej, a ubranej w czerwień kobiecie raczej trudno pozostać w cieniu.

 

Świadkowa panny młodej może się ubrać na czerwono, ale znowu – nie wybierajmy tych bardzo mocnych odcieni. Doskonały będzie w tym przypadku odcień malinowy lub koralowy, wystarczająco wyrazisty, by wyglądać atrakcyjnie, ale nie na tyle jaskrawy, by przesadnie rzucać się w oczy. Dodatki do sukienki weselnej muszą być wyważone. Najładniej prezentować się będą wysokie szpilki w kolorze beżowym, kości słoniowej, ecru, kremowym lub jasnobrązowym. Paznokcie malujemy na odcień zbliżony do koloru butów, ale o ton ciemniejszy. Unikamy czerwonych ust – błyszczący, malinowy błyszczyk w zupełności wystarczy. Dla pewności zawsze jednak można spytać bohaterkę wieczoru, czy nie będzie jej przeszkadzać nasza czerwona kreacja – panna młoda może sobie bowiem zażyczyć, by świadkowie i druhny były ubrane w konkretny kolor.

 

Czerwony z różowym

 

Czerwień i róż to dość ryzykowne połączenie. Nie wszystkie odcienie tych dwóch barw ładnie ze sobą wyglądają, bądźmy więc ostrożne. Czerwień łączona z różem musi być ciepła, czyli z domieszką żółci albo wpadająca w fiolet. Unikać trzeba zimnej, jaskrawej czerwieni.

 

Atrakcyjnym zestawem będzie malinowa sukienka plus bladoróżowe dodatki. Oba kolory są spokojne, więc nie będą się ze sobą „gryzły”. Biżuteria powinna być srebrna, dobrym pomysłem będą również perły. Do lekko różowawej sukienki można też założyć srebrne szpilki, a jeśli nie przekonuje nas różowy żakiet, wybierzmy połyskliwą, metaliczną marynarkę.

 

Koralową czerwień można też połączyć z neonowym różem lub liliowym fioletem. Wszystkie części garderoby muszą być jednak klasyczne, wolne od wszelkich ozdób, które tylko wprowadziłyby chaos do i tak ekstrawaganckiej stylizacji.

 

Czerwień lubi błyszczeć

 

Sukienki wizytowe w czerwonym kolorze fantastycznie wyglądają w otoczeniu mocno błyszczących dodatków. Do czerwieni pasuje zarówno złoto, jak i srebro, przy czym złociste akcesoria będą odpowiedniejsze dla ciepłych typów urody, natomiast srebrne – dla tych chłodnych.

 

Decydując się na złoto, wybierzmy tylko jeden dodatek w tym odcieniu. Najlepiej, gdy są to złote buty, ale jeśli sukienka ma skromny dekolt, możemy udekorować kreację grubym, złotym naszyjnikiem albo kolią. Na dużą imprezę tego złota może być trochę więcej, czyli błyszczące buty oraz efektowna biżuteria. Dobrze jednak, gdy sukienka jest wtedy prosta, zwiewna, z gładkiego, połyskliwego materiału – oba mocne akcenty, czyli blask złota i czerwień będą się pięknie uzupełniać zamiast konkurować.

 

Kreacje ze srebrem są trochę surowsze. Pasują tutaj ostrzejsze formy, np. pantofle w wyraźny szpic, asymetryczny krój sukienki, torebka przypominająca kawałek metalu. Srebro jest delikatniejsze od złota, dzięki czemu możemy go stosować w większych ilościach. Oprócz srebrzystych szpilek, do czerwonej sukienki możemy założyć srebrne kolczyki plus naszyjnik, a do tego przewiązujemy się w talii srebrną szarfą.

 

Czerwono-czarno

 

Czerń wcale nie jest tak dobrym dodatkiem do czerwieni, jak mogłoby się wydawać. Czerwone sukienki koktajlowe zdecydowanie ładniej wyglądają w połączeniu z cielistymi kolorami, ale jeżeli koniecznie chcemy zmiksować czerwień z czernią, niech to będzie prawdziwie drapieżny zestaw.

 

Do czarnych butów ubieramy czarne rajstopy, najlepiej lekko błyszczące i dość grube. Albo w ogóle rezygnujemy z wieczorowych czółenek na rzecz botków lub wysokich, skórzanych kozaków. Czerwona sukienka świetnie komponuje się ze skórzanymi dodatkami, więc swoją kreację można wzbogacić czarną ramoneską i szerokim czarnym pasem ze skóry. W trochę niegrzecznej wersji czerwoną sukienkę zestawiamy z czarnymi zakolanówkami. Pozostałe dodatki, łącznie z biżuterią, też muszą być czarne, masywne, w rockowym stylu albo z barokowym przepychem.

 

Dodatkowe kolory

 

Chociaż czerwień lubi grać pierwsze skrzypce, to dodanie do kreacji jeszcze jednego koloru nie musi wszystkiego popsuć. Czerwony jest kolorem wybitnie energetycznym, nie wygląda więc dobrze w zestawieniu z mdłymi pastelami. Jeśli chcemy czymś ożywić swoją stylizację, to niech to będą kolory równie żywe, słoneczne i wesołe.

 

Ciemną czerwień śmiało można połączyć z żółtymi butami, natomiast odcień bardziej krwawy ładnie komponuje się z kobaltem. Żywą czerwień warto też zestawić z turkusem albo szmaragdową zielenią. Co ważne, przy takich kolorystycznych zestawieniach rezygnujemy z biżuterii – wyjątkiem są tylko bardzo skromne kolczyki-wkrętki i proste, srebrne bransoletki. Dołożenie większych ozdób sprawi, że stylizacja wyglądać będzie na przeładowaną, a tego wolimy uniknąć.

 

Marynistycznie

 

Eleganckie sukienki wyjściowe można połączyć z granatem, dzięki czemu kreacja wyda się poważniejsza i bardziej odpowiednia na uroczyste wyjście. Granat najładniej wygląda obok głębokiej, nasyconej czerwieni wpadającej w bordo. Ponieważ granat jest kolorem spokojnym i nieprzytłaczającym, nie musimy się ograniczać do jednego dodatku – granatowe mogą być buty, torebka i żakiet.

 

W wersji luźniejszej granat można zastąpić ciemnoniebieskim denimem. Czerwona sukienka pięknie łączy się z dżinsową kurteczką i beżowymi sandałkami, balerinami lub espadrylami.

 

Najciekawsze fasony

 

Przy czerwieni nie musimy się obawiać fantazyjnych krojów. Czerwień nadaje się na zwiewne, falbaniaste sukienki, spódnice-baletniczki, kreacje rodem z flamenco. I na nowoczesne, asymetryczne suknie do ziemi z odważnymi dekoltami. Czerwona sukienka może mieć krój tulipanowy albo bombkową spódnicę. Pasuje jej baskinka. Ładnie wygląda na gładkich jedwabiach, sztywnej tafcie i wymyślnych koronkach. Praktycznie co tylko przyjdzie nam do głowy, w czerwonym wydaniu będzie jeszcze atrakcyjniejsze. Warunek jest tylko jeden – wymyślny krój wyklucza ekstrawaganckie dodatki. Urodę czerwonej kreacji podkreślimy klasycznymi szpilkami nude i minimalistyczną biżuterią.

 

Jak się umalować?

 

Makijaż w przypadku czerwonej sukienki jest szczególnie ważny. Łatwo z nim przesadzić, bo przecież lubimy podkreślać atuty twarzy, jednak mocny makijaż przy czerwonej sukience wygląda nieco ordynarnie. Wiele też zależy od typu urody. Brunetki o ciemnej karnacji mają trochę więcej swobody i czerwona szminka albo mocny cień na powiekach nie będą im szkodzić, jednak panie o delikatnej urodzie i jasnej cerze muszą się ograniczyć w kwestii makijażu do niezbędnego minimum. Najbezpieczniejszym wyborem będzie malinowy lub koralowy błyszczyk, trochę jasnego różu na policzkach, szare cienie na powiekach. Paznokcie malujemy na perłowo, beżowo, szaro, ewentualnie na czarno, jeśli zdecydowałyśmy się na glamourową stylizację.

 

Jakie odcienie czerwieni są najodpowiedniejsze?

 

Sukces stylizacji zależy też od tego, czy wybrany odcień czerwieni pasuje do naszego typu urody. Intensywna czerwień zarezerwowana jest dla ognistych brunetek, blondynki i panie z rudymi włosami powinny sięgać po spokojniejsze odcienie koralu i maliny. Przy bladej cerze stawiamy na dodatki ciepłe, czyli złoto, żółcie, pomarańcze, fiolety. Chłodne i bardzo jasne dodatki będą odpowiednie przy ciemnej karnacji. Bardzo intensywne odcienie czerwieni nie pasują też seniorkom; w starszym wieku warto nosić czerwienie przypominające kolor wina oraz odcienie wpadające w fiolet.

 

Uwaga na buty!

 

Przy czerwonych sukienkach bardzo często jedynym istotnym dodatkiem są buty. Wiele więc od nich zależy, bo jeśli nieumiejętnie dobierzemy ich kolor, cała kreacja wypadnie kiepsko. Podstawowy błąd to sięganie po czarne szpilki, które wydają się odpowiednie na każdą okazję. Wiele w tym prawdy, ale akurat do czerwonej sukienki pasują średnio, zwłaszcza gdy nie mamy konkretnego pomysłu na stylizację. Zamiast czerni lepsze są szpilki cieliste, dzięki którym nogi wyglądają smuklej, a czerwień sukienki nie przytłacza sylwetki. Wieczorem można zaszaleć w szpilkach srebrnych lub złotych.

 

Poza kolorem, patrzymy na fason – do seksownej czerwieni nie wypada zakładać nudnych pantofli. Baleriny zostawiamy na dzień, wieczorem obowiązkowo nosimy wysokie obcasy.

 

Źródło: http://www.snobka.pl/artykul/porada-jak-nosic-czerwona-sukienke-14281

http://kobieta.wp.pl/gid,16147359,img,16147375,kat,59116,title,Jak-nosic-czerwone-sukienki,galeriazdjecie.html?ticaid=115abf

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

 

Polecane

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 38211 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-21
Szybko, miło i profesjonalnie. Polecam.
2024-11-20
Super sukienka, jestem zadowolona
pixel