Najciekawsze połączenia kolorów w zimowych strojach wizytowych
Kolory Ziemi w zimowej wersji
Barwy Ziemi poleca się najczęściej na sezon jesienny, ale i zimą można sięgać po kolory z tej palety, zwłaszcza że są one teraz bardzo modne. Wykorzystujemy odcienie bardziej nasycone, jak złocista, bursztynowa żółć, oranż, mocna zieleń oliwkowa, rudy brąz i do kompletu czerń.
Kolory te można nosić razem w większej ilości – są w podobnej tonacji i do tego w większości neutralne, dlatego nie wydają się pstrokate. Jak je łączyć? Warto sięgać po ekstrawaganckie fasony, mamy więc na przykład czarne, wąskie spodnie ze skóry, brązowe, zamszowe kozaki z ozdobnie marszczonymi cholewkami, bursztynowy sweterek w stylu retro i oliwkowy, wizytowy żakiet o militarnym kroju albo ołówkową sukienkę z brązowej skóry, czarne rajstopy i botki na szpilkach, oliwkowy szal i długi, ażurowy kardigan w odcieniu starego złota.
Jest to idealna paleta kolorów dla kobiet w typie jesieni. Zimowe brunetki również mogą wykorzystać tego typu kontrasty, ale tu kolory muszą mieć chłodniejszy odcień, dlatego na przykład zamiast bursztynowej żółci pojawia się żółć neonowa.
Karmin oraz blady błękit
Połączenia niebieskiego z bordo od dawna uchodzą za niezwykle stylowe. Zimą warto nieco zmodyfikować ten kontrast, wymieniając czysty błękit na odcień pudrowy, zgaszony, z lekko fioletowym zabarwieniem, a klasyczne bordo zastępując odcieniem karminowym. Oba te kolory otaczamy neutralnymi beżami.
Błękit z karminem można nosić w stylistyce retro – zakładamy na przykład ołówkową spódnicę z grubej wełny i jedwabną bluzkę zawiązaną pod szyją na kokardę albo klasyczne spodnie cygaretki i kaszmirowy bliźniak w fasonie z lat 50-tych. Beżowe dodatki w takim zestawie są minimalistyczne, jak lakierowane, proste botki na cienkich słupkach, wąziutki paseczek z metalową klamerką, prostokątna torebka z asymetrycznym zapięciem.
Inny pomysł to elegancka stylizacja boho, czyli na przykład kasztanowe, jedwabne spodnie w typie dzwonów, romantyczna bluzka z niebieskiego szyfonu, karminowa kamizelka ze sztucznego futerka, beżowe, eleganckie botki na kowbojskich obcasach. Takie połączenie kolorów bardzo pasuje szatynkom, ponieważ mamy tu głównie chłodne, stonowane odcienie, natomiast blondynki powinny w swoich zestawach używać więcej ciepłego beżu i do tego rozświetlać stylizację złotą biżuterią.
Ciemny brąz i lazur
Podobają się nam wyraziste kontrasty? Nie tylko czarno-białe zestawy spełniają ten warunek. W zimowych stylizacjach głównym kolorem może być ciemny, nasycony brąz jak odcień czekoladowy albo cynamonowy. Brąz przełamujemy miękką tkaniną, dlatego sukienka wizytowa jest z lekkiej wełny, dżerseju albo weluru. Jej krój jest nowoczesny, podkreślający sylwetkę, jak długa tuba z rozporkami po bokach albo ołówek midi z łódkowym dekoltem.
Brązowa sukienka ma długie rękawy, dlatego nie musimy zakładać do niej żakietu, pasować za to będzie modna kamizelka z brązowego futerka, związana w talii rzemykami albo spięta srebrną broszą. Rajstopy są cieliste, buty mają odcień brązu, ale nieco inny niż ten na sukience.
Brązowy odcień wizytowej sukienki podkreślamy lazurowymi dodatkami: ekstrawagancką torebką oraz biżuterią boho z niebieskimi kamieniami. Lazur to jasny, ale zarazem bardzo intensywny odcień niebieskiego, który pięknie komponuje się z głębokim brązem, więc mimo prostych fasonów stylizacja prezentuje się niezwykle szykownie i jest dużo bardziej oryginalna niż wszechobecna czerń z neutralnymi dodatkami. To taki zestaw kolorów, który pasuje do każdego typu urody, różni się tylko biżuteria – dla zimy i lata odpowiednie jest srebro, wiosnom i jesieniom bardziej pasuje złoto.
Liliowy fiolet i czerwień
Chłodny, jasny fiolet jest wyjątkowo twarzowym kolorem, zwłaszcza dla szatynek oraz kobiet dojrzałych. Sukienki wyjściowe w tym odcieniu idealnie pasują na sezon zimowy, bo dobrze się wpisują w stylistykę tej pory roku, ale są przy tym dość jasne, co skutecznie ożywia elegancki strój.
Sukienka może być w romantycznym stylu, rozkloszowana, z modnymi bufkami i wiktoriańską stójką, albo przeciwnie, o minimalistycznym kroju – wybieramy po prostu ten fason, w którym czujemy się lepiej. Dodatkiem do jasnego fioletu jest czerwień, dość intensywna, ale nie mocno jaskrawa, jak na przykład odcień pomidorowy albo paprykowy.
Czerwień bardzo ładnie wygląda na dodatkach retro oraz na skórzanych, lakierowanych akcesoriach z metalowym wykończeniem. Jest ona dużo żywsza od liliowego fioletu, dlatego pojawia się jedynie w formie akcentów – jeśli chcemy do sukienki założyć wizytowy żakiet, to najlepszy będzie trochę ciemniejszy odcień fioletu albo kremowa biel.
Szmaragdowa zieleń i biel
Zimowa biel wymaga wyrazistych dodatków, także gdy mowa o stylizacjach wizytowych. Alternatywą dla klasycznej czerni i czerwieni może być nasycona, szmaragdowa zieleń, co jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla brunetek, natomiast blondynki i szatynki powinny wybierać biele delikatnie złamane, z beżowymi albo szarawymi tonami.
Głównym kolorem może być biel. To w tym odcieniu jest wełniana sukienka, rajstopy oraz eleganckie botki, talię podkreśla cienki paseczek z czarnej skóry, a zamiast żakietu mamy ekstrawagancką koszulę w biało-zielone, zwierzęce pręgi. Biżuteria jest srebrna lub złota, ze szmaragdowymi kamieniami.
Inny pomysł to połączenie blokowe, na przykład białe, wąskie spodnie i zielony żakiet z baskinką albo szmaragdowa, plisowana spódnica midi plus biały pulower z efektownym, szerokim kołnierzem pod szyją. Buty mogą być czarne, żeby jednak nie skracały optycznie nóg, wybieramy model na wysokich obcasach i z ostrymi noskami.
Granat plus oranż
Jaskrawy pomarańcz to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu. Czy pasuje do eleganckiego stroju? Jak najbardziej, wystarczy go przełamać spokojniejszym, neutralnym kolorem. W tej roli najlepiej sprawdza się atramentowy granat, co razem daje oryginalne, szykowne połączenie.
Najlepszy efekt jest wtedy, gdy to granatu jest więcej, dlatego mamy na przykład granatowe spodnie i krótki, pomarańczowy sweterek albo długą, rozkloszowaną spódnicę i kopertową bluzkę sięgającą do talii. Granatowe ubrania mogą mieć ekstrawagancki krój, oranż najładniej wypada na fasonach minimalistycznych. Zestaw wykańczamy czernią albo bielą.
W łagodniejszej wersji zamiast ostrego oranżu jest odcień musztardowy, nie tak bardzo jaskrawy, ale wciąż wyrazisty. Kontrast uzupełniamy spokojnym, jasnym błękitem oraz białymi akcentami.
Róż, beż i zwierzęce wzory
Stylizacje monochromatyczne mają to do siebie, że potrafią optycznie wysmuklać figurę. Połączenia bardzo podobnych kolorów wyglądają jednak dość nijako, jeśli ubrania niczym się nie wyróżniają, dlatego brak kontrastu między odcieniami trzeba nadrobić atrakcyjnym zestawieniem fasonów.
Zimą sprawdzi się połączenie grube-cienkie, czyli na przykład szyfonowa sukienka i pluszowy płaszcz, jedwabna kreacja ołówkowa i żakardowa marynarka, tweedowa spódnica i koronkowa bluzka, satynowe spodnie i wełniany sweter. Który kolor jest na jakiej tkaninie to już nie ma znaczenia, patrzymy jedynie na to, by jakoś zróżnicować stylizację.
Beżowo-różową stylizację podkręcamy zwierzęcymi printami, ale w dość zbliżonej kolorystyce, jak na przykład beżowo-miedziana skóra węża, brązowo-kremowe cętki czy biało-szare pręgi.
Szarości, purpura i róż
Ubrania wizytowe w odcieniu fuksji wyglądają bardzo ekstrawagancko. Ich styl podkreślą nowoczesne, szare dodatki stylizowane na modę retro, jak prosty żakiet z tweedu, klasyczne spodnie w jodełkę, ołówkowa spódnica z podwyższonym stanem, jedwabna bluzka ze stójką.
Jeśli w stroju jest kilka szarych rzeczy, koniecznie stosujemy różne wersje tego koloru i dokładamy jeszcze nowoczesne srebro. Całość wykańczamy purpurowym akcentem, który stonuje ostry odcień różu i doda głębi szarym ubraniom.
Źródło: https://www.style-yourself-confident.com/winter-color-combinations.html
https://www.whowhatwear.co.uk/winter-color-combinations/slide2
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.