Najciekawsze casualowe sukienki na wiosnę
data publikacji: 23.03.2020 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.

Sukienka koszulowa
Fason koszulowy święci triumfy już od kilku sezonów. I nic w tym zaskakującego, ponieważ to sukienka bardzo wygodna, odpowiednia na każdą sylwetkę, często polecana dojrzałym kobietom, którym zależy na stylowym i nowoczesnym wyglądzie. Najkorzystniejszy dla figury jest fason do kolan, aczkolwiek kobiety z długimi, zgrabnymi nogami mogą sięgnąć po model krótszy, do połowy uda. Wyszczuplający krój podkreślą łukowato wykrojone dolne krawędzie sukienki, dla miłośniczek stylu minimalistycznego idealne będą sukienki o bardziej pudełkowym kroju, z dłuższym tyłem i prostymi rozcięciami po bokach.
W casualowym stroju można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, dlatego warto odejść od gładkich, neutralnych kolorów na rzecz efektownych wzorów. Może to być nawiązanie do klasycznej, flanelowej koszuli – sukienka jest w dużą, kontrastową kratę, na przykład czerwono-czarną, inną opcją są wyraziste, geometryczne printy w ładnych, wiosennych kolorach, roślinne motywy, na przykład w orientalnym stylu, czy bardzo popularne w tym sezonie wąskie, wielobarwne paski.
Sukienkę koszulową można nosić z eleganckimi tenisówkami albo balerinami, a jeśli chcemy optycznie wysmuklić nogi, przydadzą się nowoczesne pantofle na wysokich, lecz grubych obcasach. Koszulowa sukienka w wersji mini może być puszczona luźno, natomiast do sukienki dłuższej koniecznie zakładamy pasek podkreślający talię. Guziczki przy dekolcie rozpinamy tak, by powstał szpic, długie rękawy można podwinąć – taki zabieg doda kreacji lekkości.
W sezonie wiosennym, sukienki wyjściowe o kroju koszulowym da się wykorzystać także jako stylową narzutkę do casualowego zestawu. To oryginalny zamiennik dla zwykłego swetra bądź lekkiej kurteczki, zwłaszcza gdy decydujemy się na zestaw klasyczny i w neutralnych kolorach – przykładowo, do prostych, granatowych dżinsów i białego T-shirta lepiej założyć różowo-czarną, długą koszulę niż zwykły, szary kardigan, który niczym się nie wyróżnia.
Odświeżająca kratka gingham
Drobna, dwukolorowa krateczka to jeden z najciekawszych motywów casualowej mody retro. Kratka gingham, mimo swojej prostoty, jest bardzo charakterystyczna i zwraca na siebie uwagę, dzięki czemu stylizacja nabiera wyrazu. Występuje w wielu wersjach
kolorystycznych, a na wiosnę najlepsze są barwy dość jasne i soczyste, jak czerwień, słoneczna żółć, turkusowy niebieski czy limonkowa zieleń.
Wiosenna sukienka w kratkę gingham ma lekki, komfortowy krój. Świetnie sprawdzi się fason kopertowy, ale lekko zmodyfikowany, na przykład z asymetrycznym dekoltem, wydłużoną w szpic zakładką, marszczonymi rękawami, szerokim wiązaniem w talii, można też pozostać przy stylistyce retro – tu nada się sukienka z odcinanym karczkiem i szeroką falbaną na dole, sukienka ołówkowa zapinana na długi, metalowy suwak, rozkloszowana sukienka z prostym gorsetem na szeroko rozstawionych ramiączkach.
Sukienkę z krótkimi rękawami albo na ramiączkach można nosić w komplecie z gładkim, białym golfem, to nada stylizacji nowoczesny charakter. Akcesoria mogą być białe, w
sportowym stylu, do sukienek klasycznych i retro dokładamy coś ekstrawaganckiego, jak neonowe baleriny lakierowanej skóry, srebrne slippersy z kontrastowym, czarnym obramowaniem, klapki mules w czystym odcieniu bieli.
Casualowa sukienka mini
Sukienki codzienne to fasony nieformalne, dlatego długość mini jest jak najbardziej wskazana. Warto jednak zadbać o to, by sukienka wyróżniała się ciekawą formą. Dobrym
wyborem jest na przykład sukienka romantyczna, z falbanami, wykończona pod szyją wiktoriańską stójką – aby fason wyglądał nowocześnie, wybieramy wzór w zdecydowanych, kontrastowych kolorach jak biel, czerń, krwista czerwień, neonowa żółć. Romantyczną sukienkę można połączyć z białymi, sportowymi dodatkami albo rzeczami w męskim stylu, jak luźna marynarka w prążki i sznurowane, lakierowane półbuty.
Mini pasuje też do stylistyki boho – sukienka jest lekko rozkloszowana, z dekoltem wykończonym szeroką falbaną i ozdobnym sznurowaniem. Są i fasony bardziej seksowne, na przykład krótka szmizjerka z czarnej ekoskóry albo ołówkowa mini z golfem i wycięciem w łezkę podkreślającym biust.
Sukienki mini mogą być jasne, jeśli decydujemy się na gołe nogi, natomiast do ciemnych rajstop pasują raczej sukienki w głębszych kolorach, na przykład czarne, granatowe, bordowe, w szaro-czarną kratkę czy zielono-fioletowe paseczki. Dodatki są cieliste albo w kolorze sukienki, przy czym dobrze by było, gdyby jakoś odróżniały się od reszty stroju – przykładowo, do romantycznej kreacji z bufkami można założyć krótkie, wiosenne kowbojki, a do krótkiej, skórzanej tuby pasują etniczne espadryle.
Sukienka z lnu
Len to propozycja przede wszystkim na cieplejsze dni – jest to tkanina, która przyjemnie chłodzi i dobrze wchłania wilgoć, wygląda szykownie, ale zarazem nieformalnie, dzięki czemu idealnie wpisuje się w klimat casualowej elegancji. Lniana sukienka na co dzień jest raczej krótka, chyba że chcemy schować nogi, wtedy przyda się klasyczna długość za kolano.
Fason to coś nowoczesnego, ale inspirowanego modą retro, jak szmizjerka z krótkimi, kimonowymi rękawami, trapezowa sukienka z dwurzędowym zapięciem na duże, ozdobne guziki, koszulowa tunika z szerokimi, geometrycznymi listwami, sukienka safari z kontrastowymi, jaskrawymi wstawkami z ekoskóry.
Trzymamy się barw Ziemi, lecz mimo swojej neutralności odcień sukienki powinien być wyrazisty i przede wszystkim twarzowy – dla blondynki to może być jasny, piaskowy beż, dla szatynki ciemna, oliwkowa zieleń, dla brunetki czekoladowy brąz. Dodatki są z kolei jaskrawe, jak na przykład amarantowe szpilki, czerwone klapki z wężowej skóry, turkusowe tenisówki na grubych, białych podeszwach.
Lekka dzianina
Sukienki z dzianiny to modowy must-have na wiosnę. Dzianina jest oczywiście cienka i przewiewna, o gładkiej lub prążkowanej powierzchni, ładnie opływa sylwetkę, ale się do niej nie przykleja. Jeśli chodzi o krój, to wracają fasony z lat 60-tych i 70-tych, a więc sukienki midi, o linii A, z koszulowo wykończonym dekoltem i wąskimi rękawami.
Bardzo popularne są sukienki z kontrastowym wykończeniem – to na przykład dzianinowa, beżowa szmizjerka, z kołnierzykiem, mankietami i listwą zapinaną na guziki w odcieniu ciemnego brązu. Kolejna ciekawa propozycja to sukienka ‘lizak’, czyli wąska, dzianinowa tuba o minimalistycznej formie, za to ozdobiona wzorem w kolorowe paseczki o różnej szerokości.
Do dzianinowej sukienki doskonale pasują białe akcesoria, natomiast gdy dzianina jest gładka i w neutralnym kolorze, przyda się wzór zwierzęcy, i to w dwóch różnych osłonach – mamy na przykład klapki w panterkę i torebkę z motywem wężowej skóry.
Bufiaste rękawy
Bufki są tej wiosny ekstrawaganckie, mocno nadmuchane, z ozdobnymi marszczeniami, wymyślnymi mankietami lub ułożone z asymetrycznych falbanek. Bufki pojawiają się na różnych fasonach – te bombkowe, z szerokimi mankietami, idą w parze z krojem ołówkowym, krótkie bufki z marszczeniami na ramionach pojawiają się na sukienkach preriowych, zwiewne, falbankowe bufki zdobią rozkloszowane sukienki w romantycznym fasonie, bufki długie, o dzwonkowym kształcie, to ozdoba klasycznych sukienek kopertowych i trapezowych.
Przy pełniejszej figurze należy unikać długich i szerokich rękawów – bufki powinny poszerzać optycznie tylko linię ramion, prócz tego sama sukienka musi sięgać przynajmniej za kolana, a jeszcze lepiej do połowy łydki. Krótkie sukienki z bufkami są rozkloszowane, z falbaną na dole, chyba że sylwetka przypomina gruszkę, wtedy wymyślne bufki łączymy z prostym krojem trapezowym.
Bufki to niejedyna ozdoba – casualowa sukienka z takimi rękawami jest wzorzysta, na przykład w kratę lub duże, hippisowskie kwiaty, akcesoria są czarne bądź białe, w nowoczesnym stylu albo eleganckie, gdy sukienka ma sportowy wzorek i młodzieżowy krój.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.