Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2015-02-23

Najbardziej wpływowe kobiety świata mody

W dzisiejszych czasach nie jest on już tak przewidywalny i zamknięty. Popularne stało się twierdzenie, że moda posiada twarz kobiety.

 

Trudne początki

 

Przez wiele stuleci to mężczyźni zajmowali się haute couture, czyli po prostu krawiectwem w luksusowym wydaniu. Byli jedynymi projektantami, którzy posiadali przywilej kierowania światowymi trendami w dziedzinie mody. W tym czasie kobiety pełniły jedynię rolę krawcowych, rzemieślniczek odpowiedzialnych za perfekcyjną realizację w praktyce wizji mistrzów mody. W końcu nastąpiło przełamanie i już na początku ubiegłego stulecia na salonach pojawiły się pierwsze kobiety, których wizje zrewolucjonizowały świat mody. Przede wszystkim podchodziły praktycznie do potrzeb kobiet, a ich propozycje były doskonałą alternatywą dla pięknych, choć zupełnie niepraktycznych kreacji stworzonych przez mężczyzn. Jedną z najsłynniejszych projektantek była oczywiście Coco Chanel. Jej ubrania po dziś dzień uwielbiane są przez przedstawicielki płci pięknej z całego świata. Prostota idąca w parze z elegancją, a przede wszystkim komfort podbiły serca kobiet, zwłaszcza aktywnych zawodowo. Pragmatyczne podejście do ubioru i nasycenie go kobiecym charakterem sprawiło, że Coco Chanel stała się nieśmiertelną ikoną w świecie mody.

 

Nie tylko Coco Chanel

 

Świat mody może być wdzięczny także wielu innym wizjonerkom, które dzięki pasji, wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnęły sukces, wydawać by się mogło nie do zdobycia w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Muccia Prada, Nina Ricci, Jeanne Pacquin, czy Jeanne Lanvin to tylko kilka kobiet z niesamowitą osobowością, dzięki którym świat mody błyskawicznie rozwijał się, wyznaczając nowe szlaki i unikatowe style. Łącząc pasję i kreatywność odkrywały przed kobietami nowe możliwości, niezależnie od czasów, w których żyły. Przełamywały tabu, dzięki którym ich dzieła uznawane są do dziś za kanony. I do dzisiaj kobiety na całym świecie uważają je za źródło inspiracji.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33676 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia i oceniam na 5.
2024-02-21
Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Zamówienie zrealizowane bardzo szybko i sprawnie.
pixel