Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-05-21

Modne zestawienia kolorystyczne

Zabawa modą i kolorami jest dopuszczalna, ale tylko wówczas, gdy panie wiedzą, w jaki sposób łączyć kolory. Nie jest to żadną tajemnicą. Należy poznać tylko zasady rządzące światem barw i inspiracje modowe współczesnych projektantów.


Monochromatyczność


Bardzo zapobiegawczym, a jednocześnie uniwersalnym wyborem będzie stylizacja monochromatyczna, czyli jednobarwna. Takie zestawy ubrań będą jednak nudne i nie będą wnosić niczego nowego do naszego stylu prezentowanego na co dzień. Jeśli już wybieramy monochromatyczną sukienkę, to dla kontrastu powinniśmy do niej dobrać zupełnie inne pod względem kolorystycznym, dodatki. Częstym zabiegiem stosowanym przez stylistów jest tworzenie monochromatycznych stylizacji, w kolorach szarości czy beżu i przełamanie ich mocnym akcentem kolorystycznym – np. ognistą czerwienią.


Jakie zestawy kolorów są w modzie?


Istnieją dwie szkoły doboru kolorystyki do stylizacji. Albo decydujemy się na stylizację tworzoną na zasadzie kontrastu, albo z wykorzystaniem reguły stopniowania. Jeśli interesuje nas ciekawy kontrast, możemy wybrać barwy podatkowe lub pośrednie.


Efekt kontrastu uzyskamy łącząc ze sobą przeciwstawne barwy, np. czerwień z zielenią, albo kolor żółty z fioletem. Jeśli interesuje nas efekt stopniowania, musimy wybierać kolory pokrewne, leżące na kole barw obok siebie, np. kolor bladoniebieski i niebieski. Warto w ramach jednej stylizacji wykorzystać jeden dominujący kolor, który będzie swoistym motywem przewodnim w sukience, marynarce, czy pozostałych częściach garderoby. Styliści zalecają, aby unikać noszenia ubrań, które złożone są z więcej niż trzech różnych kolorów. Co za dużo, to nie zdrowo.


Mamy za to całkowitą dowolność w łączeniu z kolorami bieli i czerni, które w zasadzie będą pasowały do wszystkiego. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32435 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-08
Jestem zadowolona
2023-12-08
Jestem bardzo zadowolona
pixel