Moda w rytmie swinga
Widoczne było rozluźnienie kulturowości. Panie coraz częściej pokazywały większe fragmenty nóg, odkryte ramiona i dekolty. Nosiły też nylonowe pończochy. Moda na swinga powraca, czego najlepszym przykładem jest styl vintage, przebijający się projektów wielu światowej sławy domów mody.
Kwintesencja kobiecości
Sukienki, jakie nosiły kobiety w latach 30-tych, na imprezach w rytmach swinga, są synonimem kobiecości i stylu retro. Wydobywały one na światło dzienne seksapil kobiety, którym obezwładniała ona wszystkich mężczyzn wokół. Damska moda byłaby bardzo uboga, gdyby nagle wykreślić z niej epokę swinga i modę w stylu retro. Czym charakteryzuje się moda w rytmie swinga? Dlaczego dziś jest ona tak samo modna, jak ponad 80 lat temu?
Charakterystyka stylu retro
Styl lat 30-tych w modzie damskiej charakteryzuje się wyraźnie występującym podziałem pomiędzy modą na co dzień i od święta. Wyjątkowe okazje zobowiązywały panie do ubrania się w sposób wyjątkowy. Sportowe stroje codzienne też nie były dopuszczane. Panie najczęściej chodziły ubrane w sukienki, które pasowały do klasycznych wyobrażeń modowych. Popularnym motywem zdobniczym w modzie w rytmie swinga były zamki. Ubrania zapinano zaś na haftki lub guziczki, stąd też sukienki rozpinane z góry na dół na guziki.
Sukienki pochodzące z lat 20-tych XX wieku były znacznie krótsze niż w latach wcześniejszych, ale też dłuższe od tych, z jakimi mamy często do czynienia dzisiaj, na co dzień. Sukienki umieszczane były na tiulowych halkach, dzięki czemu pięknie odstawały od sylwetki kobiety, nadając figurze odpowiednich proporcji.
Moda w stylu vintage obecnie przeżywa swój rozkwit w Polsce, podobnie jak w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych. Nie tylko chodzi tu o damskie sukienki, ale sposób ubierania się, czesania czy malowania, a także o słuchaną muzykę.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.