Moda lat 70-tych XX wieku – nie tylko hippisowski luz
Styliści podkreślają jednak, że oprócz spodni dzwonów, kolorowych koszul, spódnic maksi, kwiatów i kapeluszy można było w tamtym czasie spotkać także inne, równie ciekawe rozwiązania, o których warto przypomnieć. Dlaczego? Ponieważ tendencje z lat 70-tych powracają w tym roku w wielkim stylu i już za kilka tygodni zagoszczą na naszych ulicach. Designerzy postanowili dać im kolejną szansę i w swoich najnowszych kolekcjach pokazali ich nieznane dotąd oblicze.
Powrót do natury
Ogólnie rzecz ujmując moda lat 70-tych przepełniona była luzem i swobodą, zauważalną nie tylko w strojach hippisów. Bardzo popularny okazał się ruch nawołujący do powrotu do natury, który znalazł odzwierciedlenie w panujących wówczas trendach. Na prowadzenie wysunęły się więc naturalne tkaniny, wśród których prym wiodła bawełna. Do głosu doszły bardzo proste fasony, które urzekały swoje właścicielki komfortem nawet podczas bardzo aktywnych dni. Wiele pań własnoręcznie ozdabiało, a nawet szyło bluzki, sukienki i spódnice, które dzięki temu prezentowały się niezwykle oryginalnie. Misterne hafty i finezyjne aplikacje wnosiły do damskiej garderoby nutę romantyzmu i stanowiły doskonały sposób na wyrażenie swojego indywidualnego gustu.
Nuta swobody w eleganckich stylizacjach
Obok typowo casualowych rozwiązań projektanci zaproponowali w latach 70-tych bardzo wygodne stroje idealnie sprawdzające się w pracy. Ogromną popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej cieszyły się kostiumy złożone ze spodni oraz marynarek, zestawiane najczęściej z koszulowymi bluzkami. Wykonane z miękkich tkanin, zdobione ciekawymi deseniami gwarantowały swoim właścicielkom doskonały wygląd i dodawały im pewności siebie. Ich alternatywą były sukienki o bardzo lakonicznym kroju i niezwykle ekspresyjnych deseniach, które szybko podbiły serca miłośniczek mody stając się nieodłącznym elementem w szafie każdej kobiety.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.