Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2012-07-23

Moda koresponduje ze sztuką

W Wiedniu w tym roku zorganizowano interesujące wydarzenie kulturalne. Wiedeńska Dzielnica Muzeów na okres całego lata, aż do jesieni, zamieniła się w wybieg mody, a także w galerię sztuki. Podczas projektu „MQ Summer of Fasion”, można zobaczyć programy filmowe, pokazy mody, akcje fotograficzne, a także wziąć udział w warsztatach. Celem imprezy jest pokazanie bliskości różnych aspektów mody. Organizatorzy chcieli dowieźć, że ma ona naprawdę ścisły związek ze światem sztuki – szeroko rozumianej.


W Wiedniu odbędą się pokazy ubrań od epoki kamiennej do baroku. Już 4 sierpnia będzie można zobaczyć pokaz mody „Wybieg do przyszłości”, a 8 sierpnia „The History of Fashion”. 5 września w wiedeńskiej Kunsthalle będzie można zobaczyć pokaz austriackiej projektantki Susanne Bisovsky, który zorganizowany zostanie z okazji otwartej przez nią wystawy „Mit-Gift”.


Moda stała się ważnym elementem produkcji twórczej i przez lata jej znaczenie w kulturze rosło. Całą tą ewolucję znaczenia mody będzie można zobaczyć w Muzeum Sztuki Współczesnej MUMOK, gdzie będzie miała miejsce wystawa „Reflecting Fashion. Sztuka i moda od czasów modernizmu”. Zaprezentowane zostaną tam nurty zapoczątkowane przez Sonję Delaunay, Salvadora Dali czy Josepha Beujsa.


W dniach od 12 do 16 września 2012 roku odbędzie się 55 różnych pokazów mody, w ramach MQ Vienna Fashion Week, gdzie prezentowana będzie głównie moda międzynarodowa. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31343 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-03
Wszystko w porządku,szybka dostawa
2023-10-03
A obsluga zamowienia dobra i szybka.
pixel