Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2013-05-09

Mielec Fashion Week

W tym roku wydarzenie to opatrzone zostało hasłem „W labiryncie emocji”. Organizatorką i inicjatorką całej akcji była Ilona Jankowska, prowadząca własną firmę trudniącą się organizacją pokazów mody, przede wszystkim w Warszawie.


Impreza Mielec Fashion Week ma za zadanie łączyć ludzi interesujących się szeroko pojmowaną modą. Zwłaszcza, że w rejonie Rzeszowa nieczęsto organizowane są tego typu wydarzenia modowe. Mielec Fashion Week jest równocześnie okazją do promowania młodych talentów z Podkarpacia i z całej Polski. W wydarzeniu udział wzięło 16 projektantów, w tym pochodzący z Rzeszowa aspirujący projektant, uczeń liceum plastycznego- Adrian Krupa, który przygotował pokaz kolekcji „Kolorado”, inspirowany obrazem Sandro Botticelliego „Narodziny Wenus”. Projekty zaprezentowane w Mielcu przez Adriana Krupę uszyte zostały z szyfonu, tiulu i jerseyu. Na uwagę zasługują niecodzienne, oryginalne nakrycia głowy zrobione na przykład z drutu.


Kolejną kolekcją, prezentowaną na „Mielec Fashion Week” była „Czarna Perła” autorstwa Pauliny Owczarz, która jest laureatką Young Fashion Day 2013. To ogólnopolski konkurs dla młodych projektantów w wieku gimnazjalnym i ponad gimnazjalnym. „Czarna Perła” to kolekcja zainspirowana morzem, buntem i chęcią zagłębienia się w otchłani niebytu i zapomnienia. Dekadentyzm przebijał przez wszystkie kreacje Pauliny Owczarz, wykonane z przeróżnych materiałów. Cechą wspólną kreacji były zdobienia z koralików, pereł i cekinów.


Tegoroczna, czwarta edycja Mielec Fashion Week miała charakter wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy zorganizowano ją w formie konkursowej. Projekty młodych projektantów prezentowane na wybiegu w Mielcu oceniała Monika Kurtycz. Reprezentowała ona Szkołę Artystycznego Projektowania, fundującą w nagrodzie dla najlepszego projektanta udział profesjonalnych warsztatach. Wyróżniono w czasie Mielec Fashion Week trzy projektantki – Paulinę Zagórską, Paulinę Owczarz i Katarzynę Ciejek.

 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu. 

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 33852 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Super
2024-03-01
szybko i sprawnie
pixel