Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łukasz Jemioł na Lisbon Fashion Week

2014-03-19

Było to wyróżnienie dla młodego, polskiego projektanta - mógł się zaprezentować na forum międzynarodowym. Kolekcja Jemioła została świetnie przyjęta, a na pokazie można było zobaczyć na widowni m.in. Edytę Górniak, która specjalnie w tym celu przyleciała do Lizbony.


Projektant pokazał, że nie może być postrzegany tylko przez pryzmat swojego wieku. Pomimo tego, że Łukasz Jemioł jest projektantem młodego pokolenia, to wyraźnie widać, że jego styl jest już dojrzały i w pełni ukształtowany. Z jednej strony, wiosenna kolekcja Jemioła jest elegancka, z drugiej nonszalancka. Minimalizm w formie i kroju kreacji został zaś zestawiony z różnorodnymi fakturami. Widzimy plisowania i efektowne wykończenia, a powierzchnie tkanin są pokrywane płatkami srebra, a nawet żywicą. Wszystkie kreacje w kolekcji Łukasza Jemioła zostały wykonane z wysokiej jakości tkanin, wyprodukowanych w tradycyjnych manufakturach. Kolekcja została zdominowana przez jedwabie, żakardy i inne, szlachetne tkaniny, w przypadku których projektant musi wykazać się pomysłowością i fachowością na najwyższym poziomie krawiectwa.


Jeśli chodzi o kolorystykę, Łukasz Jemioł wybrał radosne, energetyczne kolory, takie jak czerwień i pomarańcz, zgaszone nieco spokojnymi odcieniami antracytu.

 

Oglądając pokaz Łukasza Jemioła można było dojść do wniosku, że poszczególne elementy kreacji prezentowanych na wybiegu to elementy układanki, świetnie pasujące do siebie. Jemioł stawa w swoich kolekcjach na elegancki minimalizm, choć obecnie został on nieco przełamany rockowymi akcentami. Ponownie projektant pokazał oversizowe formy, które charakterystyczne są również dla jego poprzednich kolekcji. Oryginalny look kolekcji prezentowanej w Portugalii, został uzyskany dzięki zaskakującym elementom w poszczególnych kreacjach oraz poprzez dbałość projektanta o każdy, nawet najmniejszy szczegół. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2014
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 25552 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-29
Obsługa super
2023-01-29
Obsługę oceniam na 6. Szybko i sprawnie.
pixel