Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2014-02-17

Kreacje studniówkowe kiedyś i dziś

Kiedyś była doniosłym wydarzeniem w życiu szkoły, dziś najważniejsi są jej uczestnicy. Każdy szczegół balu ma w chwili obecnej bardziej profesjonalny charakter, niż w czasach naszych rodziców. Młodzież najczęściej decyduje się na wynajęcie sali i oddanie całej gamy przygotowań w ręce zawodowców. Studniówki organizowane w szkole powoli przechodzą do historii. Być może właśnie z tego powodu zmienił się też kanon studniówkowych kreacji.


Biało-czarny studniówkowy mundurek


Kiedy nasi rodzice przygotowywali się do matury, studniówka miała charakter zamkniętej wewnątrzszkolnej imprezy, podczas której najważniejszym aspektem było wtopienie się w tłum. Dziewczyny bez mrugnięcia okiem zakładały białe bluzki i czarne lub granatowe spódnice nie krótsze niż przed kolano. Każda próba odstąpienia od normy była surowo punktowana pełnymi niezadowolenia spojrzeniami nauczycieli. O niedostosowaniu się do norm nie mogło być mowy – przecież żadna przyszła maturzystka nie chciała spędzić tego niepowtarzalnego wieczoru pod oknami szkolnej sali gimnastycznej… Z biegiem lat surowy, studniówkowy dress code zaczął przybierać łagodniejszą formę. Pojawiły się bardziej odważne fasony, a na parkiety powoli wkraczał kolor. Ciemna zieleń, bordo, czy zgaszona śliwka powoli dochodziły do głosu i dawały dziewczynom możliwość dostosowania kreacji do swojego stylu.


Więcej błyskotek – mniej wdzięku?

 

Dziś studniówki niejednokrotnie przypominają galę rozdania Oscarów. Pełna gama barw i kroje, których nie powstydziłyby się celebrytki sprawiają, że pośród takiej różnorodności, coraz trudniej wyróżnić się z tłumu. Prostota i klasyka wydaje się być najlepszą receptą na zwrócenie na siebie uwagi. Z drugiej strony jednak, każda dziewczyna chce na balu studniówkowym wyglądać zmysłowo i urzekająco, co na starcie eliminuje „małą czarną”, jako tę jedyną niepowtarzalną kreację. Projektanci prześcigają się w pomysłach. Falbany, cekiny, brokat – wszystko to dodaje studniówkom blasku, ale jednocześnie wprowadza na parkiet nutę pospolitego blichtru. Coraz częściej urok i wdzięk są zastępowane kiczem i tandetą, wynikającą z niepohamowanej chęci zaprezentowania swojej odwagi i zamiłowania do błyskotek. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 32299 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Zamówienie zrealizowane szybko, zgodne z zamówieniem.
2023-11-30
Obsługa szybka , nie ma problemu ze zwrotem , przejrzysta strona internetowa, Wszystko na plus
pixel