Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Komiksy w modzie

2014-12-18

Dziś są one w dużej mierze zapomniane, choć nie brakuje osób, które byłyby ich entuzjastami. Komiksy stały się inspiracją do stworzenia wielu kreacji w świecie mody high fashion. Obecnie także ten symbol kultury masowej z lat 60-tych ubiegłego stulecia stał się motywem, który wykorzystany został w modzie użytkowej. Projektanci oferują nieco szalone, ale na pewno bardzo oryginalne ubrania inspirowane komiksami, zwłaszcza dziełami Roya Lichtensteina.


Amerykański pop-art


Komiksy to szeroka dziedzina literatury i sztuki użytkowej. Najbardziej znanymi komiksami klasycznego amerykańskiego pop-artu są te autorstwa Roya Lichtensteina, który mieszał niejednokrotnie różne gatunki sztuki, tworząc kompozycje z przedmiotów codziennego użytku. Do nurtu pop-artu oraz komiksów zaczerpniętych z czasów nam współczesnych sięgają projektanci tworząc swoje kolekcje ubrań. Świat komiksu i reklamy jest inspirujący i nic dziwnego, że może zostać przeniesiony do mody damskiej i męskiej, jako swoista abstrakcja. Banalne na pierwszy rzut oka motywy zdobią koszulki, sukienki, spódnice czy topy, a nawet całe garnitury - męskie albo damskie. Zwyczajny krój sukienki nabiera zupełnie innego charakteru dzięki komiksowym printom.


Cechy charakterystyczne mody komiksowej

 

Komiksy w modzie przejawiają się nie tylko w oczywistych deseniach i nadrukach, ale również w stosowaniu jaskrawych, czystych, wyrazistych barw, powiększonych rastrów i w specyficznym sposobie kadrowania. Nurt komiksowy jest inspiracją dla kultury masowej i dla świata mody. Najlepszym przykładem tego jest kolekcja mody Moschino, z ubiegłego sezonu. Dzisiaj również i w sklepach sieciowych jesteśmy w stanie znaleźć wiele ubrań, które ewidentnie czerpią motywy ze świata komiksów. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2014
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 25737 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-06
Super, bez uwag
2023-02-05
Wszystko super, jak zawsze !
pixel