Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2015-02-05

Kolekcja inspirowana nekrologami

Zwykle stoją za nimi tragedie zwyczajnych ludzi. Tym bardziej szokować może ich wykorzystanie na gruncie mody. Niemniej, moda lub nieszablonowość i wykorzystywanie tematów tabu. Wie o tym doskonale powracający do grona polskich projektantów Arkadius, który wykorzystał nekrologii jako integralny element swojej najnowszej kolekcji.


Po latach nieobecności w światowym rynku modowym, a zwłaszcza w Polsce, projektant Arkadius zdecydował się powrócić z nową kolekcją. Nikt jednak nie spodziewał się, jak owy powrót będzie wyglądał. Arkadius postawił na „uśmiercenie” samego siebie. We wszystkich kreacjach, jakie zaprezentował na oczekiwanym od dawna pokazie informował w klepsydrach, że „dziś umarł dom mody Arkadius”. Zgodnie z tym, że każda śmierć jest początkiem czegoś nowego, za śmiercią Arkadiusa idą narodziny nowej marki, dla której stał się dyrektorem kreatywnym i głównym projektantem. Arkadius założył obecnie nową markę modową P-iFashion - Politically Incorrect Fashion.


Projektant podobnie jak we wcześniejszych swoich kolekcjach, i teraz po latach nieobecności, szokuje klientów. Arkadius zatytułował maile adresowane do polskich dziennikarzy modowych: ARKADIUS IS DEAD. LONG LIVE P-iFASHION. W materiałach prasowych dotyczących powrotu projektanta można przeczytać, że postanowił pożegnać swoją wcześniejszą markę i największą konkurencję, aby powrócić z nową marką w żałobnej kolekcji, żegnającej dawne życie.


Sama kolekcja składa się jedynie z mrocznej kolorystyki - czerni, bieli i szarości, podobnie jak nekrologii informujące o śmierci danej osoby. Stroje ozdobione są grafikami w postaci zmultiplikowanych nekrologów opłakujących projektanta. Stylizowane są one na żałobne „kafelki” umieszczane w codziennych gazetach. W ramkach nekrologów czytamy:
„Areczku, niełatwo teraz będzie, bez tych skandali, bez tych prowokacji,
których nam dostarczałeś. Nie zapomnimy ci niczego, co zrobiłeś.
Arkadiusz Weremczuk - Odszedł, pozostawiając grono życzliwych przyjaciół.”

 

Nowa kolekcja Arkadiusa jest inspirowana symboliką odchodzenia i rodzenia się ponownie, pożegnań i nadziei na ponowne spotkanie. 

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 31174 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-21
Produkt dobrej jakości polecamy
2023-09-21
super
pixel