Kolekcja ANARCHY Roberta Kupisza
Została pokazana w ubiegłym tygodniu w warszawskim Soho Factory.
Przede wszystkim, po raz pierwszy w kolekcji Kupisza wykorzystany został kolor czerwony. Generalnie, kolekcja „Anarchy” ma stanowić sentymentalną podróż do czasów młodzieńczego buntu, kiedy to nastolatek staje w opozycji do wszystkich ram, jakie wyznaczają mu rodzice, szkoła, czy w ogóle państwo. Projektant stworzył spójną kolekcję, ciepło przyjętą przez zgromadzonych widzów, w której brakuje jakichkolwiek zasad. Zostały przełamane sztywne ramy konwencji, co doskonale wpisuje się w światowe trendy.
Na wybiegu podczas pokazu kolekcji „Anarchy” jak zwykle mogliśmy zobaczyć charakterystyczne dla Roberta Kupisza luźne stroje typu uniseks - rozpinane bluzy i T-shirty, ozdobione wizerunkiem punka, żywcem wyjętego z ociekającego farbą muralu i przekreśloną bombą. Motyw ten został stworzony przez przyjaciela projektanta, grafika i tatuażystę. Przejawiał się on również i w samej scenografii pokazu.
Bunt przejawiał się w motywach kraty, symbolach litery A wpisanych w okrąg, czy też w kolorach, które zdominowały kolekcję - szarościach, czerni i czerwieni. Nie zapominajmy, że czerwień jest barwą flag anarchistów.
Pierwszą część pokazu widzowie obejrzeli przy dźwiękach Republiki czy Oddziału Zamkniętego, a na wybiegu pokazały się modelki i modele wystylizowani na zbuntowanych nastolatków zafascynowanych kulturą punk. Ten element pokazu uwzględniał najbardziej rebelianckie stylizacje - taśmy z nitami na szyjach i całą paletę innych akcesoriów związanych z tą tematyką. Projektant zaproponował szmizjerki w różnych odsłonach, z metalowymi zamkami, kurtki ramoneski - wciąż modne na światowym rynku modowym, skórzane i bawełniane sukienki czy praktyczne parki z dużymi kapturami.
Obok czerni i czerwieni królujących na pokazie, Robert Kupisz pokazał też ubrania białe, piaskowe, w sportowych fasonach, kontrastujących z wcześniejszymi sylwetkami. Ozdobione zostały one zamkami i naszywkami.
Na koniec Kupisz zaproponował ponownie stylizacje z kratą w roli głównej, która zdobiła flanelowe koszule przewiązane w pasie, pirackie paski, długie bawełniane płaszcze i oversizowe marynarki. Zaskakujące były motywy zwierzęce - cętki nie były dotychczas ulubionym deseniem projektanta.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.