Jakie ubrania pasują do siwych włosów?
Więcej chłodu
Siwe włosy to zazwyczaj domena kobiet dojrzałych. A im kobiety są starsze, tym chłodniejsza staje się ich uroda. Dlatego właśnie większość siwowłosych pań najładniej wygląda w barwach zimnych, ale dość jasnych, by nie przytłaczać swojej urody. Chłodne kolory wydają się też bardziej eleganckie, a seniorki najczęściej preferują stylizacje szykowne, dystyngowane i bez zbędnego przepychu. Jednak ważne jest także, jak typ urody się prezentuje. Wiosny i jesienie, którym towarzyszą ciepłe kolory, również w starszym wieku mogą pozostać przy słonecznych barwach, tyle że nieco ochłodzonych, by podkreślić dojrzałą urodę.
Unikać trzeba za to kolorów bardzo wyrazistych, jaskrawych, mocno nasyconych. Takie barwy, zwłaszcza gdy znajdować się będą blisko twarzy, mogą dodatkowo wyostrzyć rysy, co zawsze postarza i podkreśla niedoskonałości cery oraz zmarszczki. Jedynie te panie, które reprezentują typ chłodnej zimy, mogą pozostać przy wyrazistych kolorach, ale i one powinny z czasem dodawać do swoich stylizacji odrobinę spokojniejszych kolorów, by złagodzić swój wizerunek.
Jak nosić czerń?
Do szarych włosów nie bardzo pasuje czerń, a już na pewno nie w wydaniu total look. Czerń jest kolorem bardzo popularnym, ale i bardzo wymagającym. Można w niej oczywiście świetnie wypaść, ale wymaga to starannie przygotowanej stylizacji. Czarne sukienki koktajlowe obowiązkowo łączy się z profesjonalnym makijażem, który ukryje opuchnięcia twarzy i głębokie zmarszczki, oraz z perfekcyjną fryzurą. Czerń przy siwych włosach dodaje zbyt wiele powagi i zwyczajnie postarza, jeśli zastosuje się ją nieumiejętnie.
Czarne ubrania pasują głównie kobietom o chłodnej urodzie i włosach, które mają srebrny, metaliczny połysk, np. w typie Helen Mirren albo Meryl Streep. Klasyczna zima może sobie pozwolić na noszenie głębokiej czerni, ale i tak lepiej, by nie sąsiadowała ona z twarzą. Jeśli czarna sukienka, to z głębszym dekoltem, a nie np. golfem; koniecznie też zakładamy wtedy rozjaśniającą biżuterię, np. sznur pereł albo srebrną kolię. Do czarnego ubrania zawsze też dodajemy choć jeden kolorowy akcent, np. fioletową torebkę albo szmaragdowy pasek. Siwowłosym zimom jako jedynym też uchodzi noszenie zestawów opartych na mocnym kontraście czerni z bielą, bez żadnych innych kolorowych wstawek. Mówiąc krótko, dużo czerni pasuje siwowłosym paniom o bardzo zdecydowanej urodzie.
Jeśli natomiast bliżej nam typem urody do lata, to zamiast głębokiej czerni warto wybrać odcień lekko zgaszony, zbliżony do matowej sadzy. Plus dużo jasnych dodatków, np. w odcieniu kremowym. Jeżeli czarny płaszcz, to zawsze z ładnym szalikiem, np. łososiowym albo błękitnym. Z kolei typy jesienne i wiosenne powinny w miarę możliwości zastępować czerń ładnymi brązami, ciepłymi szarościami albo bardzo mocno ciemnymi zieleniami.
Neutralnie
Zasadniczo siwowłose kobiety powinny unikać kolorów neutralnych. Jednak nie są one na szczęście całkowicie zabronione, bo i w beżach czy szarościach dojrzała kobieta może wyglądać zjawiskowo. Jest tylko jeden warunek – musi to być odcień idealnie dopasowany do cery. Jeśli uroda jest bardziej chłodna, a rysy twarzy surowe, można sięgać po ubrania ciemnoszare, srebrne, piaskowe, nieco rozmyte, ale nie mdłe. Koniecznie też do takich ubrań dobiera się akcesoria dość ciemne, np. grafitową torebkę; przyda się również elegancka, srebrna biżuteria. Typ zima powinien wybierać mocniejsze szarości, a zamiast klasycznego beżu lepszy będzie odcień taupe.
Inaczej jest w przypadku typów delikatnych i ciepłych. Jeśli siwe włosy mają słoneczne refleksy, sprawdzą się jasne, ciepłe szarości oraz właśnie beże. Warto też zawsze dołożyć do takiego neutralnego zestawu choć trochę pudrowego różu albo koloru łososiowego. Biżuteria może być złota albo w odcieniu miedzianym.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli siwe włosy reprezentują typ chłodny, najlepsze na płaszcze, kardigany czy garsonki będą stalowe szarości, przydymione granaty, czekoladowy brąz; dla typów ciepłych wskazane są świetliste beże, odcień camel, khaki, zgniła zieleń, brązy z nutą mysiej szarości.
Wszystkie odcienie fioletu
Jeden z najbardziej twarzowych kolorów dla siwowłosych kobiet to fiolet. Ale nie ten ciemny, bardzo zimny i jaskrawy, tylko taki jaśniejszy, wpadający w ametyst, lila albo lawendę. Właśnie takie wrzosowe fiolety są idealne na sukienki wizytowe i powinno się tym kolorem jak najczęściej zastępować trudną czerń. Fiolety pasują do każdego typu urody, zmienia się jedynie stopień nasycenia. Przy zimnych, srebrnych włosach może to być nawet fuksja, choć ładniejszy będzie odcień śliwkowy, jagodowy, winogronowy, morwowy. Jest naprawdę w czym wybierać i można mieć pewność, że kreacja w takim kolorze wypadnie równie elegancko jak klasyczna mała czarna. Jasnofioletowe garsonki warto zestawiać ze srebrną biżuterią i perłami.
Oprócz fioletu, dobry będzie także blady róż, zwłaszcza ten pudrowy, który efektownie łączy się z szarościami, granatem, a nawet z rubinową czerwienią.
Niebieski
Spokojne odcienie niebieskiego znakomicie komponują się z siwymi włosami, a szczególnie dobry efekt osiągamy, gdy oczy również są niebieskie. Sukienki wyjściowe w odcieniu kobaltowym, chabrowym czy royal blue są kolejną alternatywą dla czerni i ponurych brązów, odejmują kilka lat i nie są tak wymagające jeśli chodzi o makijaż. Ubrania w niebieskim kolorze nie potrzebują bardzo skomplikowanych zabiegów ani wymyślnych dodatków. Niebieski nadaje się na total look, choć warto mieszać różne odcienie i dodać jakiś wzór, np. granatowa spódnica plus bluzka w turkusowo-białe kwiaty. Biżuteria też może wykorzystywać odcień niebieskiego. Ten akurat kolor da się łączyć zarówno ze srebrem, jak i złotem; wybierzmy więc to, co bardziej pasuje do danego typu urody.
Soczyste barwy
Siwym włosom bardzo pomagają wszelkie kolorowe akcesoria, i absolutnie nie należy się ich obawiać, bez względu na wiek. Nic tak nie dodaje uroku, jak przemyślane, kolorowe dodatki, i na pewno nie wygląda to jak odmładzanie się na siłę. Skoro na co dzień nosimy się w kolorach stonowanych, to niech przynajmniej torebki i buty będą bardziej fantazyjne.
Sukienki codzienne w kolorze czarnym łączymy na przykład z wiosenną zielenią, malinową czerwienią, musztardową żółcią. Starajmy się przy tym, by kolory te znalazły się blisko twarzy, np. na szalu, kolczykach, kapeluszu, oprawkach okularów.
Na co dzień śmiało też można nosić zamiast czerni i szarości ładne granaty, komplety w odcieniu burgunda, przybrudzonej bieli, chłodnych pasteli, szmaragdowych zieleni. Do klasycznych dżinsów pasować będą swetry i żakiety w kolorze jeżynowym, chabrowym, miedzianym, miodowym, morskim.
W przypadku wzorów, doskonałe będą motywy kwiatowe, ale raczej te większe – drobna łączka niekoniecznie się sprawdzi. Pasować będą też desenie geometryczne, abstrakcyjne, najlepiej takie o podłużnej linii.
Źródło:
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.