Jakie sukienki warto mieć na sezon przejściowy?
Plisowana sukienka z gorsetem
Plisowana midi z gorsetowym wykończeniem to niezwykle ciekawy fason. Gorset jest dobrze wymodelowany, ma odcinane miseczki i szerokie, wygodne ramiączka. Plisy zaczynają się wysoko w talii, a zamiast klasycznego paska sukienka ma wszytą wąską, ozdobną listwę z romantyczną kokardką. Kolor sukienki jest ciemny, jak granat, fiolet lub czerń.Jest to kreacja, którą można wykorzystać wieczorem, wystarczy założyć do sukienki eleganckie szpilki, aksamitny żakiet i wizytową biżuterię. W ciągu dnia gorsetową sukienkę nosimy w stylizacjach warstwowych – pod spód zakładamy dzianinową bluzkę z długimi rękawami albo koszulę w drobne, biało-niebieskie prążki.Plisowana sukienka z gorsetem pasuje na większość sylwetek, musi jednak być perfekcyjnie dopasowana rozmiarem. Przy nadwadze unikamy połyskujących tkanin, a odcięcie może być umieszczone wyżej, pod biustem. Na długość kreacja sięga połowy łydki, kobietom bardzo wysokim pasuje wersja maxi.
Casualowa sukienka z kimonowymi rękawami
Sukienka codzienna z kimonowymi rękawami jest luźna, z miękkiej dzianiny, bardzo wygodna, ale i ładna, co jest zasługą modnego, kwiatowego wzoru w nasyconych kolorach. Sukienka jest rozkloszowana i w talii ściągnięta gumą, jej top jest obszerny, z kopertowo ułożonym dekoltem i efektownymi, kimonowymi rękawami. Jest to sukienka, która dobrze się sprawdza podczas upałów – ma przewiewny, komfortowy krój, nie widać na niej plam od potu pod pachami, pasują do niej letnie akcesoria boho i typowo plażowe dodatki. W chłodniejsze dni fason ten wykorzystujemy w stylizacjach warstwowych – sukienka jest luźna, więc pod spód można założyć dzianinową bluzkę albo golf. Sukienka jest cienka, ale ładnie wygląda w komplecie z grubymi rajstopami, jeśli tylko kolory są odpowiednio dobrane – przykładowo, do niebiesko-białych kwiatów pasuje pastelowy błękit albo nasycony pomarańcz. Botki mogą być zarówno eleganckie, na szpilkach, jak i o masywniejszej, sportowej formie.
Rozkloszowana, ciemna sukienka na ramiączkach
W sezonie przejściowym najbardziej praktycznym rozwiązaniem są stylizacje na cebulkę, a tutaj niezastąpione będą wydekoltowane sukienki wyjściowe na cienkich ramiączkach. Bardziej jesienny charakter takiej sukience zapewnią kolory – jest ona na przykład granatowa albo w nowoczesny, geometryczny print na bazie czerni i szarości.Sukienka jest mocno rozkloszowana na dole i wykończona ozdobnymi klinami. Pod biustem ma proste przeszycie, a talię powinny modelować wąskie zaszewki. Jest to fason dopasowany do ciała, ale nie obcisły, tak by dało się pod spód założyć dowolną bluzkę z długimi rękawami.Rozkloszowaną mini warto łączyć z ekstrawaganckimi, winylowymi legginsami oraz dżinsami skinny. O ile spodnie są raczej kolorystycznie zbliżone do sukienki, tak bluzka może być mocno kontrastowa, w neonowym odcieniu. Fasony z eleganckiej dzianiny da się wykorzystać także w stylizacjach wizytowych – zakładamy do kompletu cienkie, czarne rajstopy, rockowe botki i skórzaną ramoneskę.
Bordowa sukienka retro
Bordo to kolor idealnie wpisujący się w jesienną stylistykę. Ciemny odcień jest jednak przełamany zwiewnym krojem i cienką tkaniną – sukienka jest z szyfonu, rozkloszowana, w stylu retro, wykończona przy dekolcie ukośnymi falbankami. Szyfon nie jest gładki, a z wytłaczanym wzorem w drobne groszki, co dodatkowo podkreśla klimat vintage bordowej sukienki. Bordową kreację można nosić w eleganckich zestawach z czarnymi dodatkami – bardzo ten fason pasuje do stylu rockowego oraz glamour. W biurowej wersji do bordowej sukienki zakładamy wełniany, brązowy żakiet, beżowe rajstopy i modne, czerwone pantofle na wysokich słupkach. W casualowej stylizacji przyda się nieco ekstrawagancji, na przykład żółte getry, srebrne martensy, kurtka bomberka z wyhaftowanym wielkim kwiatem na plecach.
Rozkloszowana sukienka ze zwierzęcym printem
Zwierzęce wzory dodają sukienkom drapieżności, przez co nie wyglądają już one jak zwykłe, letnie fasony. Wzór może być w tych naturalnych kolorach, ale nie zaszkodzi rozejrzeć się za czymś mniej typowym, jak na przykład motyw wężowej skóry w odcieniach pastelowej żółci i jasnej zieleni. Zwierzęca sukienka jest długa do kolan, z asymetrycznie wykrojoną dolną krawędzią. Jest wcięta w talii i ma dekolt w serek, a jej rękawy to krótkie, proste bufki ściągnięte gumkami. Wygląda bardzo lekko, ale można ją nosić także w jesiennych stylizacjach, a najlepiej, gdy kolory dodatków pokrywają się z odcieniami ekstrawaganckiego printu.
Plisowana slip dress
Kolejny fason wykorzystujący plisy to jedwabna slip dress, tym razem nie gładka, a właśnie ułożona w wąskie, podłużne zakładki. Plisy biegną przez całą długość sukienki, pod biustem fason ma wiązanie na cienkie sznureczki. Sukienka powinna być dość długa, chyba że chcemy eksponować nogi, wtedy przyda się fason do połowy uda. Sukienka ma ciemny kolor w rodzaju leśnej zieleni lub oberżynowego fioletu. Przyda się na wieczorne wyjścia oraz jesienne wesela, a jeśli w tak wydekoltowanym fasonie jest za chłodno, na wierzch zakładamy żakardowy lub aksamitny żakiet z taliowaniem, w podobnym kolorze lub z efektownym, kwiatowym wzorem. W casualowych stylizacjach plisowaną slip dress łączymy z jesiennymi dzianinami. Grube ubrania są jednak jasne, dzięki czemu strój nie wygląda ponuro, przyda się także metalowa biżuteria albo stylowe akcenty retro jak koronkowy kołnierzyk, lekka etola ze sztucznego futerka, koronkowe rękawiczki.
Kopertowa sukienka w ciemne kwiaty
Krój kopertowy pasuje na każdą porę roku. W sezonie przejściowym dobrym rozwiązaniem będzie sukienka trochę dłuższa, do połowy łydki, z elastycznej dzianiny w duże, kolorowe kwiaty – odcienie są w większości ciemne, ale przełamane pastelowymi akcentami, tak by wzór zachował trochę wakacyjnego klimatu. Rękawy sukienki są krótkie, ale rozszerzane, co pozwala wykorzystać ten fason w stylizacjach warstwowych – wzór powinien być na pierwszym planie, dlatego dodatkowe ubrania są dobierane monochromatycznie, za to mogą być one z ozdobnych, fakturowanych tkanin. Kwiatowa sukienka kopertowa nadaje się nie tylko do strojów codziennych, ale i do stylizacji biurowych. W tej wersji niezbędne są dodatki neutralne, głównie w odcieniach beżu i brązu, niezależnie od tego jakie kolory wykorzystuje kwiatowy print.
Czerwona sukienka w romantycznym stylu
Romantyczny fason na sezon przejściowy powinien być w nieco ciemniejszym, intensywnym kolorze, a czerwień doskonale spełnia te warunki. Nie musi to być ta klasyczna czerwień – jeśli ten odcień nie jest dla nas twarzowy, warto sięgnąć po czerwienie lekko zgaszone, z chłodnymi tonami, które lepiej współgrają z delikatną cerą. Sukienka jest ze zwiewnej tkaniny, rozkloszowana, z przodu zapinana na drobne guziczki. Talię podkreśla cienki sznureczek, a serkowy dekolt jest wykończony delikatną falbanką. Rękawy są bufiaste, z ozdobnymi, marszczonymi mankietami – mogą być one uszyte z prześwitującego szyfonu albo tiulu. Czerwoną kreację można nosić w komplecie z brązami, jesienną żółcią i wakacyjnym turkusem. Ciekawą opcją jest czerwony total look – strój uzupełniają lakierowane, czerwone trzewiki, bordowy trencz i torebka w szkocką kratę.
Sukienka z dżinsu
Dżins jest dość grubą tkaniną, ale nadaje się także na lato. Sukienka codzienna z dżinsu jest jasnoniebieska, w ekstrawaganckim fasonie, krótka, z postrzępioną dolną krawędzią. Talię i biust modelują ozdobne przeszycia, w talii sukienka ma ekstrawagancki pasek z metalowymi dziurkami. Rękawy są kimonowe, niezbyt długie, na plecach sukienkę zdobi długi, srebrny suwak. Dżinsową kreację warto nosić w otoczeniu żywych kolorów jak oranż, fuksja, czerwień, jaskrawy fiolet, dobrym pomysłem są także geometryczne wzory, jak chociażby rajstopy w bordowo-żółte romby czy golf w tęczowe zygzaki.
Źródło: https://www.whowhatwear.co.uk/best-transitional-dresses/slide4
http://jessihigginspasini.com/the-best-transition-dresses-to-go-from-summer-to-fall/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.