Jakie sukienki w kwiaty warto nosić w tym sezonie
Mini z ekstrawaganckimi bufkami
Jednym z najpopularniejszych fasonów tego lata jest sukienka mini z obszernymi bufkami. Ważne jest przy tym, aby te bufki nie pogrubiały sylwetki, dlatego poleca się przede wszystkim sukienki z cienkich, zwiewnych tkanin. Lekkości dodaje także kwiatowy nadruk – jest on duży, ale w ładnych, pastelowych odcieniach typu miętowa zieleń, ecru, pudrowy róż. Wzór nie jest regularny – ciemniejsze kolory koncentrują się na wysokości talii, podczas gdy w dolnej części widać przewagę jaśniejszych odcieni, co pomaga optycznie wymodelować zgrabniejsze proporcje sylwetki. Do tego sukienka jest dobrze wymodelowana zaszewkami i ma wyraźnie odcinany gorsecik podkreślający biust. Na spódnicy mogą się pojawić wąskie kontrafałdy, a na szczupłe sylwetki bardzo pasuje fason bombkowy. Bufki są przy mankietach ściągnięte wąskimi gumkami i najlepiej, kiedy są uszyte z prześwitującej tkaniny. Na sylwetkę plus size można też wybrać model z bufkami krótkimi.
Sukienka retro z koronkowym kołnierzykiem
Kwiecista sukienka w stylu retro jest lekko rozkloszowana, o długości za kolano. Zamiast prostego odcięcia w talii ma ukośne zakładki z niewielkimi marszczeniami albo szpiczaste przeszycie wykończone patkami przypominającymi baskinkę. Bufki są klasyczne, krótkie, z szerokimi mankietami zapinanymi na guziki. Największą ozdobą sukienki jest jej szpiczasty dekolt zwieńczony szerokim, koronkowym kołnierzem. Koronka jest kontrastowa, na przykład czarna, jeśli wzór w kwiatki jest biało-żółty, inny jest także kształt kwiatów na kołnierzu. Sukienki codzienne są zwykle wykończone drobnym printem w typie łączki, ale na eleganckich fasonach nadruk może być większy i w wyrazistszych kolorach.
Pastelowa łączka z marszczonym dekoltem
Fasonem, który pojawia się praktycznie co sezon, jest sukienka łączka o linii A, uszyta z miękkiej dzianiny. Jest to sukienka dość krótka, maksymalnie do kolan. Pod biustem znajduje się przeszycie w łuk, które bardzo ładnie eksponuje piersi i jednocześnie tworzy iluzję bardziej wciętej talii. Na biuście widać drobne marszczenia, zaś dekolt wykrojony jest owalnie i ściągnięty sznureczkami związanymi na kokardkę. Jest to fason bez rękawów, idealny na upalną pogodę, natomiast w chłodniejsze dni łatwo wystylizować go warstwowo, zakładając pod spód T-shirt albo bawełnianą bluzkę. Łączka jest skromna, tylko dwukolorowa, w pastelowych odcieniach – jej romantyczny charakter łatwo zmienić za pomocą dodatków sportowych albo w rockowym stylu.
Luźna tunika na cienkich ramiączkach
Komfortowym fasonem jest także luźna sukienka trapezowa. Latem sprawdzi się każda długość, choć warto pamiętać, że obszerne sukienki maxi są przeważnie bardziej pogrubiające niż fasony do kolan. Sukienka nie ma taliowania ani przeszycia pod biustem, może za to układać się w wąskie, wyszczuplające fałdy. Ma głęboki dekolt wycięty w szpic oraz ramiączka spaghetti, więc to kolejny model, który nada się do stylizacji warstwowych. Kwiaty na luźnej sukience powinny być eleganckie, o ciekawych kształtach, rozmieszczone regularnie, tak by nie tworzyć pogrubiających, pustych plam. Polecane są kolory mocne, typowo wakacyjne, jak biel ze słoneczną żółcią albo jasna zieleń z turkusem i pomarańczowymi akcentami.
Kopertowa sukienka z ornamentem
Kopertowa sukienka wyjściowa w kwiaty powinna wyglądać choć trochę ekstrawagancko, dlatego dobrym pomysłem będzie na przykład wzór orientalny albo wielkie, tropikalne rośliny w soczystych kolorach. Do tego krawędzie sukienki zdobi szeroki, roślinny ornament. Modne tego lata są sukienki kopertowe z satynowej dzianiny, lekko połyskujące, dzięki czemu nawet przy klasycznych dodatkach całość będzie się prezentować bardzo elegancko. Sukienka jest długa prawie do połowy łydki, ale z przodu kopertowe zakładki są tak ułożone, że odsłaniają częściowo uda. Wiązanie znajduje się z boku i są to proste, cienkie tasiemki, które można ułożyć w fantazyjny supełek. Polecane są głównie fasony bez rękawów, ewentualnie z krótkimi, nowoczesnymi bufkami.
Biała sukienka z etnicznym haftem
Wakacyjne sukienki boho często wykorzystują ludowe, kwiatowe hafty. Na tym fasonie haft znajduje się tylko przy dolnej krawędzi oraz na gorsecie, jest to jednak wzór duży, wyrazisty, w mocnych kolorach jak chabrowy niebieski i szmaragdowa zieleń. Na ramiączkach oraz przy zapięciu na guziki pojawia się jeszcze delikatny, zygzakowaty ornament w kontrastowym odcieniu. Sukienka z ludowym haftem jest biała, rozkloszowana, krótka lub za kolano. Jej gorset jest odcinany w talii, dopasowany do ciała, tym razem bez miseczek czy sznurowania – ozdoba topu to właśnie kwiatowa wstawka. Bardzo ładnie ten fason wypada w stylizacjach z białymi dodatkami w minimalistycznym stylu, ale pasować będą oczywiście także akcesoria boho.
Mini w stylu lat 60-tych
Kwiatowe wzory stylizowane na lata 60-te są niezwykle efektowne, chociaż we współczesnej wersji nie mają aż tylu kolorów – mamy na przykład czarne tło, a kwiaty są białe, żółte i pomarańczowe. Taki print najlepiej widać na sukienkach prostych, dlatego sukienka jest trapezowa, z trójkątnym dekoltem i szerokimi ramiączkami, inną wersją jest koszulowa mini zapinana na guziki, z długimi rękawami i okrągłym kołnierzykiem. Sukienka nie jest bardzo obcisła, więc można ją nosić również jako tunikę do wąskich, letnich spodni. Właśnie w komplecie ze spodniami fason ten będzie się nadawał do pracy, ale pod warunkiem, że sukienka jest uszyta z matowej, eleganckiej dzianiny, a kwiatowy print nie jest bardzo jaskrawy.
Koszulowa midi z obniżanym stanem
Kwiecista sukienka w koszulowym fasonie różni się od tych gładkich fasonów. Przede wszystkim ma odcięcie na linii bioder, a jej dolna część jest rozkloszowana, dzięki czemu sukienka może być długa, ale nie będzie dodawać kilogramów tak jak te proste, obszerne koszule. Letnia sukienka też ma kołnierzyk, jednak dekolt jest znacznie głębszy, a rękawy posiadają ozdobne, podwijane mankiety. Wzór na koszulowej midi jest drobny, pastelowy, gdzieniegdzie mogą się pojawić jaskrawe akcenty. Sukienka nadaje się przede wszystkim do wakacyjnych stylizacji casualowych, ale kiedy dress code nie jest bardzo formalny, można także nosić ją do pracy, oczywiście z innymi dodatkami niż te na co dzień.
Sukienka preriowa
Preriowe sukienki wyjściowe na lato są długie, ale z przewiewnych tkanin. Górna część sukienki uszyta jest z gęsto marszczonego ściągacza, a jeśli nie chcemy, żeby marszczenia pogrubiały brzuch, warto szukać modeli wykończonych w talii gładkimi zakładkami. Preriowa sukienka jest rozkloszowana i zwieńczona na dole szeroką falbaną, której krawędź podkreśla biała, ażurowa koronka. Na lato pasuje sukienka z krótkimi bufkami i głębiej wykrojonym dekoltem. Wzór jest tradycyjny, w małe kwiatuszki, a na ten sezon polecane są jaskrawsze kolory, jak biel z cyjanowym niebieskim albo żywą czerwienią. Sukienka preriowa jest fasonem casualowym, niemniej w otoczeniu eleganckich dodatków będzie pasować na przykład na przyjęcie w ogrodzie.
Długa sukienka w bieliźnianym fasonie
Kwiaty ożywiają klasyczny fason slip dress, do tego mogą sprawić, że ten krój stanie się korzystniejszy dla sylwetki – w wersji wyszczuplającej kwiatowe akcenty są rozmieszczone w taki sposób, że tworzą kształt zbliżony do ukośnej siatki. Nie jest to wzór kontrastowy – jeśli tło jest na przykład brązowe, kwiaty na nim mają odcień zgaszonego pomarańczu, brudnego różu i kremowej bieli. Bieliźniana sukienka w kwiaty nie jest uszyta z jedwabiu, tylko z matowej, lekko elastycznej tkaniny, która zapewnia kreacji wakacyjną zwiewność. Linia dekoltu wykończona jest ciemną koronką, podobna wstawka znajduje się także pod biustem – naszyta ukośnie skuteczniej wyszczupli talię. Slip dress w kwiaty stylizujemy monochromatycznie, fasony dodatków mogą jednak być ekstrawaganckie. Ciemną kolorystykę warto rozjaśnić błyszczącą, złotą biżuterią.
Źródło: https://www.hellomagazine.com/fashion/news/20220301134334/best-floral-dresses/
https://www.redonline.co.uk/fashion/shopping/g531161/best-floral-dresses/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.