Jakie pastelowe sukienki są polecane na zimę?
Kopertowa midi z wełnianej dzianiny
Gruba, ciepła wełna może dodawać objętości, dlatego warto wybrać taki krój, który będzie korzystny dla sylwetki. Idealnym rozwiązaniem jest kopertowa sukienka midi, odpowiednia na każdy typ figury, która nawet w bardzo jasnym kolorze zachowa swoje wyszczuplające właściwości. Warto szukać wełny o ozdobnej fakturze jak boucle czy moher, a odcień dobieramy po prostu według gustu. Pastelowa sukienka z kopertową zakładką jest wiązana w talii na gruby, wełniany pasek z frędzelkami. Można ją nosić warstwowo, z cienkim golfem pod spodem, albo bez żadnej dodatkowej warstwy, po prostu z eleganckim szalikiem zawiązanym pod szyją. Jak najbardziej można ten fason stylizować kontrastowo, choć zamiast czerni lepsze będą takie kolory jak bordo czy leśna zieleń, prócz tego ciemne szarości uzupełnione srebrem i lodową bielą.
Obcisła sukienka z dzianiny
Mocno dopasowana do ciała sukienka wyjściowa musi być uszyta z dobrej jakości dzianiny, która mimo swojej lekkiej struktury nie prześwituje ani nie opina za bardzo ciała. Sukienka ma troszkę ciemniejszy kolor, jak chociażby lawendowy fiolet, jest długa za kolano i wykończona pod szyją klasycznym, marszczonym golfem. Fason ten, mimo odważnego kroju, nadaje się do eleganckich stylizacji, ale zawsze z jakimś okryciem wierzchnim – proporcje sylwetki dobrze wymodeluje luźna marynarka z wąskim kołnierzem, inną ciekawą opcją jest grubszy, wełniany bezrękawnik ze ściągaczem w talii. Obcisły fason nie wydaje się zbyt korzystny dla sylwetki? Wystarczy jednolity odcień wymienić na pręgowany wzór, na którym obok pasteli pojawia się ciemniejszy kolor – łączymy barwy z tej samej palety, jak na przykład błękit z neutralnym granatem. Wzorzysta sukienka nie ma golfu pod szyją, tylko dekolt w serek, a pod biustem mogą się pojawić drobne marszczenia.
Trapezowa midi z aksamitu
Wyjątkowo atrakcyjnie wygląda połączenie pasteli z grubymi, zimowymi tkaninami, a aksamit bez wątpienia się do nich zalicza. Pastelowy welwet pasuje na nowoczesne fasony, jak trapezowa sukienka midi z długimi rękawami. Sportowego stylu dodaje kreacji dresowa stójka pod szyją, boczne kieszonki z prostokątnymi oraz długi zamek z przodu. W tym przypadku również można odejść od idealnie gładkiego koloru na rzecz abstrakcyjnego printu, co jednak ważne, nadruk musi się układać regularnie, tak by nie powstały na sukience puste, pogrubiające plamy. Ze względu na trapezowy krój aksamitna sukienka nie potrzebuje paska, można też zrezygnować z zakładania na wierzch eleganckiego żakietu. Rajstopy oraz buty są ciemne, ale pod kolor sukienki, dzięki czemu unikniemy pogrubiających kontrastów, a płaszcz może być w casualowym stylu, puchowy, z kapturem i ściągaczem w talii.
Sztruksowa szmizjerka
Sztruks to kolejna zimowa tkanina, która ładnie wygląda w pastelowej wersji. To jednak materiał dość ciężki, dlatego znowu przyda się wyszczuplający krój – tym razem mamy nowoczesną szmizjerkę o linii A, odcinaną pod biustem, co jeszcze bardziej eksponuje jej wysmuklające właściwości. Szmizjerka może być krótsza niż do kolan, ale trzeba pamiętać, że fasony mini nie zawsze będą się nadawać do eleganckich stylizacji. Sztruksowa sukienka w pastelowym kolorze jest w dwóch wersjach – z rękawami i bez. W tej pierwszej opcji rękawy są klasyczne, w koszulowym stylu, z mankietami zapinanymi na guziczki, na tyle luźne, że da się je bez problemu podwinąć. Szmizjerkę na ramiączkach można nosić z ciemnymi albo jaskrawymi bluzkami pod spodem, z kolei fasony z rękawami nadają się raczej do stylizacji monochromatycznych, ale uzupełnionych ciemnym, zimowym brązem.
Casualowa sukienka w pastelowe paski
Pastelowy kolor może się czasami wydawać trochę nijaki, zwłaszcza gdy sukienka też nie wyróżnia się swoim krojem, dlatego ciekawym pomysłem będzie fason z pastelowe paseczki. Biegną one ukośnie i nie są bardzo szerokie, co sprawia, że mamy nie tylko akcent ożywiający casualową sukienkę, ale i wzór wyszczuplający sylwetkę. Sukienka w pastelowe paski jest trapezowa, w nowoczesnym stylu, z obcisłymi albo dzwonkowymi rękawami. Dekolt wykrojony jest owalnie i obszyty wąską lamówką, a dzianina ma gładką, satynową powierzchnię. Paski mają maksymalnie trzy odcienie i jeden z nich powinien być troszkę mocniej nasycony, i właśnie taki sam kolor mają pozostałe dodatki w stylizacji, prócz tego pojawia się także biel albo jasny, lodowy róż.
Elegancki, zimowy ołówek
Na ołówkową sukienkę nadają się głównie takie kolory jak błękit, pudrowy róż, miętowa zieleń, lawendowy fiolet. Sukienka jest uszyta z ładnej, wełnianej tkaniny i może być częścią zimowej garsonki – tak jak ołówek utrzymany jest raczej w nowoczesnym stylu, tak żakiet jest retro, w fasonie z lat 60-tych, z okrągłym kołnierzykiem i zapięciem na wielkie guziki. W talii ołówkowa sukienka ma ozdobne przeszycia oraz wyszczuplające zaszewki. Najkorzystniejszy dla figury jest fason sięgający dokładnie za kolano, z metalowym suwakiem z tyłu i skromnym dekoltem w serek. Ołówkową kreację nosimy z kremową bielą oraz metalikami, można też przygotować bardziej ekstrawagancki strój, z jaskrawą, ciemną zielenią albo intensywnym bordo. Jest jeszcze ołówkowa sukienka z asymetryczną baskinką, bez żakietu, za to z rękawami ¾. Sukienka z baskinką będzie odpowiednia do stylizacji biurowej, ale trzeba jasny odcień uzupełnić granatem lub brązami.
Zimowa sukienka ze zbluzowanym topem
Luźny top sukienki pozwala zatuszować większy brzuch, więc to bardzo praktyczny fason, również na sezon zimowy. Pastelowy kolor idzie w parze z grubą, prążkowaną dzianiną, a w przypadku szerokich bioder można sięgnąć po fason dwukolorowy, z jasną górą i spódnicą ciemniejszą o kilka tonów. W talii sukienka ma wszytą gumę, która pozwala tak ułożyć materiał, by w jak największym stopniu zakrywał on problematyczne części ciała. Przy szczupłych nogach spódnica może być obcisła i kończyć się kilka centymetrów nad kolanami, w fasonie wyszczuplającym dół ma krój prostej tuby i elegancką długość midi. Rękawy sukienki są luźne i ze ściągaczami na mankietach, można więc je dowolnie podciągać i zmieniać długość. Do tego fasonu polecane są dodatki w jasne, zwierzęce wzory jak biało-szara skóra węża, oraz ciemnoszare, nowoczesne akcesoria.
Wieczorowa sukienka z piórami
Pastelowa sukienka wieczorowa musi się wyróżniać efektownym wykończeniem. Tej zimy mogą to być modne, ekstrawaganckie pióra, doczepione przy dekolcie, rękawach albo dolnej krawędzi, w tym samym kolorze co kreacja, ale zdecydowanie jaskrawsze. Sukienka na wielkie wyjście powinna być z połyskującej, luksusowej tkaniny, ewentualnie z szyfonu, i rezygnujemy w tym przypadku z pasteli cielistych – zdecydowanie korzystniejsza będzie na przykład pistacjowa zieleń, lodowy błękit, jasny fiolet. Suknia jest długa, z draperią na biodrze i fantazyjnie wykrojonym dekoltem. Do prześwitującej sukienki niezbędna jest halka, jednak jej odcień jest ciemniejszy, co da bardzo ciekawy efekt, kiedy te dwie tkaniny nałożą się na siebie. Wieczorowy charakter pastelowej kreacji zaznaczamy czernią glamour albo dodatkami metalicznymi, można też pozwolić sobie na ekstrawagancką biżuterię.
Sukienka z tiulu
Innym atrakcyjnym fasonem wieczorowym jest kreacja tiulowa, ale zamiast tej klasycznej, baletowej sukienki szukamy czegoś w trochę innym stylu. Jedną z propozycji jest sukienka retro, z kaskadowo ułożonymi falbanami, gorsetem empire i falbaniastymi, krótkimi rękawami – nosimy ją razem ze starym złotem i szampańską bielą. Pięknie wygląda też mocno rozkloszowana sukienka z kilku plisowanych warstw, i każda z nich ma inny pastelowy odcień. W górnej części kreacja ma gorsetowe wykończenie, z odcinanymi miseczkami i szerokimi ramiączkami, a do kompletu pasować będzie futrzane bolerko albo narzutka ze srebrnych cekinów.
Źródło: https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/pastel-bridesmaid-dresses
http://fashiontasty.com/how-to-wear-pastel-colors-this-winter/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.