Jakie kolory są modne tej wiosny?
Blada żółć
Pastelowe odcienie żółci świetnie się wpisują w wiosenną stylistykę. To nie jest bardzo intensywna, jaskrawa żółć, dlatego da się ją łatwo wykorzystać także w strojach formalnych – pastelowe mogą być sukienki koktajlowe, biurowe bluzki z kołnierzykiem, garsonki, eleganckie spódnice z jedwabiu, wyjściowe marynarki. Jasna żółć jest szczególnie korzystna dla blondynek oraz szatynek. Można ją nosić w wersji total look, najlepiej na zwiewnych, nowoczesnych fasonach, z dodatkiem ekstrawaganckich akcesoriów w nieco mocniejszym odcieniu. Bardzo dobrze blada żółć wypada w komplecie z oliwkową zielenią, zwłaszcza gdy zestawi się kontrastowe fasony, łącząc na przykład oliwkową kurtkę bomberkę z rozkloszowaną sukienką midi albo zakładając do romantycznej spódnicy kurtkę khaki w wojskowym stylu. Połączenie z czernią nie jest zbyt korzystne, za to czarno-białe, drobne wzory będą dobrym rozwiązaniem. Pojedyncze, ozdobne akcenty mogą być w odcieniu zgaszonej czerwieni lub ciemnego oranżu, na większych powierzchniach stosujemy odcienie niebieskiego i wiosennej zieleni.
Cukierkowy róż
Jest to odcień żywszy od pastelowego różu, ale nie aż tak ciemny i głęboki jak fuksja lub magenta. Cukierkowy róż przez długi czas uchodził za kolor kiczowaty, ale na odpowiednio dobrych fasonach potrafi wyglądać niezwykle stylowo. Pasuje głównie do stylu nowoczesnego – ubrania mają prosty, podkreślający sylwetkę krój, a ponieważ to sezon wiosenny, przeważają lekkie, eleganckie tkaniny. Mile widziane są romantyczne akcenty, ale bez przesady – to może być trapezowa sukienka z długimi, klasycznymi bufkami, nowoczesna bluzka z marszczoną stójką pod szyją, spodnie wykończone na dole ekstrawaganckimi, wąskimi falbankami. Inny pomysł to sportowa elegancja, czyli wiosenna sukienka koszulowa, spodnie kuloty z modnej dzianiny, luźna marynarka z klapami, tenisówki ze sztucznej skóry. Róż w cukierkowym wydaniu nosimy głównie z kremową bielą i zgaszoną czernią, dobierając te dodatkowe kolory tak, by nie wydawały się przytłaczające. Cukierkowy róż można też łączyć z jaskrawymi odcieniami tego koloru, szczególnie na modnych dodatkach, w wizytowych zestawach stawiamy na beż, łagodne brązy i srebrzyste szarości.
Soczysta zieleń
Jasny, ale nasycony odcień zieleni to bardzo ciekawa propozycja na wiosnę. Kolor ten jest na tyle żywy, że w zupełności wystarczy prosty, klasyczny fason, a i tak stylizacja zwróci na siebie uwagę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać bardziej ekstrawaganckich rozwiązań. Szczególnie popularne tej wiosny są zielone ubrania inspirowane modą lat 60-tych i 70-tych, czyli na przykład trapezowa spódniczka mini z ozdobnymi przeszyciami, marynarka w stylu safari, koszula z wydłużonym kołnierzykiem, sukienka wyjściowa o linii A, ozdobiona dużymi, geometrycznymi kieszeniami na biodrach. Soczysta zieleń na fasonach retro idealnie łączy się z nowoczesną bielą, głębokim fioletem, ciemną żółcią. Klasyczny krój zielonych ubrań warto natomiast podkreślić elegancką czernią i beżem, koralową czerwienią albo pastelowym różem. W biurowych zestawach soczystą zieleń można stosować na dużych powierzchniach, ale zdecydowanie lepsze będą spodnie niż marynarka, a do zielonej sukienki koniecznie zakładamy żakiet w neutralnym kolorze.
Jasna zieleń
Kolejny pastelowy odcień modny tej wiosny to blada, zgaszona zieleń z chłodnymi tonami. To oryginalny zamiennik dla neutralnego beżu i szarości – w tym odcieniu może być koszula do biurowego garnituru, dzianinowa bluzka noszona pod jedwabną sukienką bieliźnianą, wiosenny sweterek do dżinsów. Blada zieleń pięknie wygląda na błyszczących tkaninach, szczególnie gdy ubrania mają ekstrawagancki krój, jak satynowa sukienka garniturowa, jedwabna spódnica midi z asymetryczną falbaną, stylowy garnitur oversize z metalicznie wykończonej dzianiny. Jeśli to jasna zieleń ma być głównym kolorem stylizacji, unikamy dodatków bardzo ciemnych, chyba że są w tej samej tonacji, jak na przykład prosty top w odcieniu leśnej zieleni albo granatowe, dżinsowe szorty. Prócz tego do bladej zieleni pasuje pastelowa czerwień, pudrowy róż, lodowy błękit, maślana żółć, z neutralnych odcieni najlepsza jest biel.
Pomarańcz
Pomarańcz, podobnie jak nasycona zieleń, jest kolorem, który często się pojawia w stylistyce retro. Fantastycznie wyglądają w tym odcieniu stylowe kurtki skórzane, trapezowe spódnice midi, obcisłe bluzeczki z kołnierzykiem, wiosenne płaszcze, krótkie sukienki codzienne, T-shirty z motywem tie-dye. Pomarańcz nie wszystkim pasuje, więc kiedy nie jest to odcień odpowiedni dla naszego typu urody, po prostu odsuwamy go od twarzy, nosząc pomarańczowe spodnie bądź spódnice. Prosty krój ubrań można urozmaicić ciekawą fakturą, inny pomysł to pomarańczowe wzory z dodatkiem czerwieni, brązu i ciemnej żółci. Tej wiosny pomarańcz warto nosić w ekstrawaganckim wydaniu, więc zamiast spokojnych, przełamujących kolorów neutralnych w roli dodatków mamy jasną, intensywną zieleń, róż, kobalt, ametystowy fiolet. Czerń i biel stosujemy razem, czyli na przykład do pomarańczowych spodni zakładamy czarne botki na platformach i białą koszulę, albo pomarańczową sukienkę łączymy z płaszczem w modną, kontrastową pepitkę.
Błyszczące srebro
Co na wieczór? W tym sezonie do najmodniejszych kolorów zalicza się chłodne, błyszczące srebro. Metaliczny odcień podkreśla dodatkowo oryginalna faktura, przypominająca na przykład powierzchnię stalowej płytki, sprawdzi się także dzianina wykończona srebrnymi cekinami. Krój ubrań jest nowoczesny, ale jak przy innych kolorach, tutaj też pojawiają się motywy z poprzednich dekad – srebrna sukienka wieczorowa to marszczona tuba na jednym ramiączku, spódnica midi wykończona jest drobnymi plisami, koszulowa bluzka ma szerokie, ozdobne mankiety zapinane na guziczki. Wieczorem srebro można połączyć z czernią albo jaskrawą fuksją na eleganckich fasonach. W ciągu dnia srebro nosimy razem z nasyconymi pastelami, przede wszystkim jasną zielenią. Warto mieszać różne style, czyli do cekinowej spódnicy zakładamy zielone tenisówki, a do wizytowych spodni jasnoniebieską, sportową bluzę.
Energetyczna żółć
Żółć w tym sezonie jest głęboka, słoneczna, wyraźnie ciepła. Pasuje na eleganckie fasony i na pewno warto mieć w tym odcieniu wiosenny płaszczyk, skórzaną kurtkę albo szykowną marynarkę. Dużą popularnością cieszą się żółte, dwuczęściowe komplety z dzianiny – kolor jest jasny i wiosenny, dlatego dzianina może być gruba, w zimowym stylu, na przykład w szerokie warkocze. Tradycyjnie żółć można nosić w zestawie z bielą lub czernią, przy czym warto do takich stylizacji wprowadzić coś ekstrawaganckiego. Inny pomysł to dodatek czegoś kontrastowego, jak pomarańcz albo chabrowy niebieski.
Ciemna czerwień
Czerwień wpadająca w bordo to wyjątkowo efektowny kolor. Jest to odcień bardziej twarzowy od klasycznej czerwieni, w dodatku można go bez problemu nosić w dużych ilościach. Ciemna czerwień pojawia się najczęściej na eleganckich fasonach oraz ubraniach ze skóry, w casualowych zestawach spotyka się jeszcze rzeczy z ekstrawaganckim wykończeniem, jak dzianinowy golf mocno wykrojony na ramionach. Ciemną czerwień podkreślamy czernią oraz wstawkami w odcieniu pudrowego różu. Ciekawie wyglądają także zestawienia tego koloru z rdzawym brązem, natomiast wieczorem idealnym dodatkiem będą błyszczące metaliki.
Czerwień koralowa
Druga najmodniejsza odsłona czerwieni w tym sezonie to odcień koralowy. Blada czerwień pasuje na fasony romantyczne, boho i retro, a koralowe tkaniny mogą być bogato zdobione haftem, cekinami lub nowoczesnymi, ażurowymi wycięciami. Koral nadaje się na wiosenny total look, warto jednak wzmocnić ten delikatny odcień głębokim brązem, ciemną czerwienią albo błyszczącą miedzią. W kontrastowych zestawach wykorzystujemy biel, natomiast czerń powinna się pojawiać jedynie na wzorach.
Źródło: https://www.marieclaire.com/fashion/g34315419/spring-fashion-colors-2021/
https://glowsly.com/spring-summer-color-trends/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.