Jakie jeansowe sukienki są najlepsze na zimę?
Sukienka w stylu lat 80-tych
W latach 80-tych bardzo modny był jeans dekatyzowany, z charakterystycznym, marmurkowym wzorkiem. Właśnie z takiej tkaniny jest uszyta sukienka stylizowana na fasony z tamtej dekady. Sukienka jest krótka, dość luźna, ale mocno ściągnięta w talii szeroką listwą ze szlufkami. Rękawy są krótkie i szerokie, dekolt jest zapinany na metalowe nity i wykończony pod szyją wąską stójką.Sukienka ma geometryczne przeszycia podkreślające linię karczku oraz dużych kieszeni na biodrach. Idealnie pasuje do niej obcisła, dzianinowa bluzka z długimi rękawami, koniecznie w modnym, neonowym kolorze. Kozaki są wysokie, nawet za kolano, z jasnej skóry, na stożkowych albo kowbojskich obcasach. W jasnej tonacji jest także krótka, pikowana kurtka.
Trapezowa sukienka koszulowa
W przypadku jeansowych sukienek koszulowy krój jest zdecydowanie najpopularniejszy. Pojawia się w różnych wariantach, a jeśli szukamy sukienki wyszczuplającej, idealnym rozwiązaniem będzie fason trapezowy. Jeansowa sukienka układa się w linię A, na dole jest lekko rozkloszowana, a jej tył może być trochę dłuższy, co korzystnie wpływa na wygląd nóg.Trapezowe sukienki jeansowe mają z przodu klasyczne zapięcie na guziki, z kołnierzyk pod szyją jest w nowoczesnym stylu. Linia ramion może być poszerzona, co jeszcze lepiej wyrówna proporcje sylwetki, a mankiety rękawów sięgają dokładnie nadgarstków, podkreślając ich szczupły obwód. Trapezową sukienkę można nosić z ekstrawaganckimi, casualowymi kozakami, a zimowe dodatki powinny być kolorowe lub w modne, kontrastowe wzory.
Prosta sukienka z wyszczuplającą wstawką
Jeans to dość sztywny materiał, dlatego sukienka w typie tuby układa się na ciele nieco inaczej niż ten sam fason, tyle że z dzianiny. Jeansowej tubie przyda się więc wyszczuplająca wstawka w talii – jest to szeroka listwa, z górną krawędzią wykrojoną w szeroki szpic, który kończy się tuż pod biustem. Dzięki tej wstawce proporcje sylwetki są lepiej zaznaczone, a dodatkowo jeszcze na udach mogą się pojawić wyszczuplające, pionowe przeszycia.Sukienka ma prosty, okrągły dekolt i długie rękawy. Do wysokich kozaków pasować będzie fason mini, z krótkimi botkami nosimy sukienkę w wersji za kolano. Jeśli jeans ma gładki, ciemny odcień, można ten fason wykorzystać w biurowych stylizacjach, zakładając do kompletu wełniany żakiet i nowoczesne pantofle na słupkach.
Mini z suwakiem
W sezonie zimowym sukienki jeansowe często się pojawiają w stylizacjach warstwowych. Jednym z najbardziej uniwersalnych fasonów jest prosta sukienka mini, uszyta z cieńszego denimu, w stylu lat 60-tych. Sukienka ma szerokie ramiączka i dekolt karo. Z przodu jest zapinana na długi, metalowy suwak, a na biodrach ma naszyte wielkie, geometryczne kieszenie.Sukienkę nosimy z szerokim, skórzanym paskiem, a pod spód zakładamy dzianinowy golf. Do jeansowej mini pasują zarówno ciepłe rajstopy, jak i zimowe legginsy, i warto tutaj poeksperymentować z żywymi kolorami. W klasycznej elegancji trzymamy się jednak tych neutralnych odcieni, jak biel i brąz, a nowoczesne dodatki mieszamy z fasonami retro.
Ekstrawagancka sukienka z różowego jeansu
Jeans nie musi być niebieski. Ciekawą odmianą będzie kolor różowy, bardzo modny w tym sezonie, który dzięki jeansowej tkaninie nabiera wyrazistości i drapieżności. Różowa sukienka z jeansu jest krótka, zapinana na nity, z ozdobnymi kieszonkami na piersiach. W talii ma szeroki pasek. Na biodrach mogą się pojawić boczne kieszenie, ale w wyszczuplających fasonach są tylko ukośne przeszycia.Rękawy to modne, krótkie bufki, dlatego pod sukienkę zakładamy jeszcze dzianinową bluzkę lub body z ozdobnej siateczki. Różowa sukienka bardzo ładnie wygląda w otoczeniu białych, zimowych dodatków, prócz tego pasuje do niej cała paleta szarości oraz kolory pastelowe.
Jeansowa sukienka o garniturowym kroju
Jeansowa sukienka garniturowa to kolejny fason, który świetnie się odnajdzie w stylizacjach warstwowych. Jest to sukienka polecana przede wszystkim kobietom, które chcą podkreślić talię i biust – jeansowa kreacja jest dopasowana do ciała, z ukośnym, dwurzędowym zapięciem, pod biustem ma przeszycie, a dekolt jest ułożony kopertowo.Garniturową sukienkę zrobią metalowe nity oraz patki imitujące kieszenie. Odcień jest jednolity, a poza kolorem niebieskim można też wykorzystać ecru, czerń oraz nasycone brązy. W eleganckiej stylizacji bluzka zakładana pod spód ma bufiaste rękawy i romantyczną stójkę pod szyją, a jej kolor to jeden z nasyconych odcieni kamieni szlachetnych, jak na przykład szmaragdowa zieleń. Pasować będą także klasyczne wzory jak czarno-białe groszki.W zestawach casualowych trzymamy się jasnego brązu oraz czerni, za to dodatki mają ekstrawagancką formę. Innym pomysłem są akcesoria boho, jak zamszowe kozaki z frędzlami i bluzka z kwiatowym nadrukiem.
Ołówkowa sukienka midi
Jeansowa sukienka w fasonie ołówkowym kończy się tuż pod kolanami. Jest na całej długości dopasowana do ciała, a przez środek biegnie kontrastowy szew wysmuklający sylwetkę. Dodatkowym wyszczuplającym akcentem są pionowe zaszewki z ozdobnymi marszczeniami, dzięki którym można schować wystający brzuch.Dekolt jest okrągły, wysoko zabudowany. Ołówkowa sukienka nie ma rękawów lub są one z całkiem innego, lekkiego materiału, jak szyfon czy tiul. Sukienka jest w kolorze granatowym i jeśli założymy do niej elegancki żakiet, otrzymamy strój, który pasować będzie do pracy. W wizytowych stylizacjach akcesoria są w stylu retro, natomiast do zestawów casualowych wykorzystujemy jaskrawe, ekstrawaganckie dodatki.
Dopasowana sukienka o koszulowym kroju
Elegancką wersją jeansowego fasonu koszulowego jest sukienka wizytowa podkreślająca sylwetkę. Wciąż widać charakterystyczne dla tego kroju detale, jak koszulowy karczek, kołnierzyk pod szyją, zapięcie na guziki czy duże kieszonki na piersiach, ale sukienka nie jest luźna, tylko dopasowana do ciała, i do tego jeszcze wykończona ozdobnymi przeszyciami na wysokości talii.Model ten pasuje na każdą sylwetkę i wyszczupla dużo skuteczniej niż fasony oversize. Można taką sukienkę nosić klasycznie, z oficerkami, zimową kurtką i dzianinowymi akcesoriami, pasować będzie także styl rockowy, czyli krótkie botki na szpilkach, ramoneska ocieplana kożuszkiem, legginsy ze sztucznej skóry, duża, lakierowana torba.Dopasowana, koszulowa sukienka ciekawie wypada w stylizacjach boho – można stworzyć zestaw monochromatyczny, tylko z brązem, albo wprowadzić do stylizacji efektowne, etniczne wzory w nasyconych kolorach.
Sukienka kontrastowa
Prosta tuba w ekstrawaganckim wydaniu to sukienka codzienna z podłużnych, szerokich bloków zszytych tak, że tworzą się wyszczuplające, pionowe linie. To nie wszystko, bo po bokach wszyte są wstawki z jeansu w ciemniejszym kolorze, co bardzo korzystnie działa na sylwetkę i wyraźnie zwęża jej talię.Sukienka ma minimalistyczny krój i może być w wersji mini. Ładnie wypada w komplecie z bielą na nowoczesnych, casualowych dodatkach, pasuje też do niej czerń oraz różne odcienie brązu. Można też podkreślić ekstrawagancki fason pastelowymi dodatkami, jak pudrowe rajstopy i puchowy płaszcz w odcieniu miętowej zieleni.
Koszulowa maxi
Długa sukienka koszulowa jest rozkloszowana na dole, a jej top lekko przylega do ciała. Jeśli sukienka nie ma taliowania, koniecznie zakładamy do niej szeroki, skórzany pasek, warto też rozpiąć na dole kilka guzików żeby powstał ozdobny rozporek. Rękawy sukienki maxi są długie, ale podwijamy jej mankiety lub spinamy je patkami tworząc niewielkie marszczenia.Do jeansowej maxi pasują ciężkie, zimowe buty, ale dla kontrastu płaszcz jest w eleganckim fasonie, podobnie jak reszta dodatków. W przypadku białych akcesoriów można się trzymać ekstrawaganckiego stylu sportowego, ciekawą opcją będą także dodatki jeansowe, tyle że w całkiem innych kolorach niż sukienka.
Źródło: https://www.vogue.com/article/denim-dresses-for-women
http://ladyfashioniser.com/denim-dresses/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.