Jakie dodatki pasują do sukienek w neutralnych kolorach?
data publikacji: 04.02.2019 r.
data aktualizacji: 13.11.2024 r.
Sukienka beżowa
Beżowe sukienki wizytowe najładniej wyglądają w otoczeniu dodatków dość spokojnych. Pasować będą wszystkie metaliki, zarówno w wydaniu romantycznym, jak i nowoczesnym, a wybór konkretnego metalu zależy od typu urody – szatynkom i brunetkom bardziej pasuje srebro i platyna, blondynkom o ciepłej cerze złoto oraz miedź. Prócz tego złamane biele, jak odcień szampański, ecru czy biel perłowa – tak jasne dodatki powinny mieć ciekawą fakturę, jak skóra węża, gipiura, haftowany aksamit.
Niezwykle stylowym dodatkiem do beżowej sukienki jest fiolet oraz chłodne róże – w jednej stylizacji warto wykorzystać dwa, trzy różne odcienie, na przykład szpilki w kolorze fuksji, pudrowy żakiet, biżuterię z ametystami. W stylizacjach boho doskonale sprawdzi się zieleń morska albo miętowa, rozwodniony turkus, grynszpan, blady seledyn – kolory te mogą iść w parze ze starym srebrem i złotem, szczególnie gdy chodzi o etniczną biżuterię.
Czerń? Po ten kolor sięgać powinny tylko brunetki, którym pasują wyraziste kontrasty, przy delikatniejszej urodzie z czernią należy postępować ostrożnie – dodatki są romantyczne albo retro, często pojawiają się na nich metaliczne, rozświetlające zdobienia, dobrym rozwiązaniem są też drobne, czarno-białe wzorki. Od czerni zdecydowanie lepszy jest granat, a w stylizacjach casualowych jasne odcienie niebieskiego – aby całość nabrała charakteru, wystarczy sięgnąć po dodatki o efektownej formie, na przykład wielki, pleciony koszyk z kokardą, żakiecik z prążkowanego sztruksu, koronkowe baleriny z aksamitnymi lamówkami.
Sukienka czarna
Mała czarna to sukienka, do której teoretycznie pasuje wszystko, jednak efekt końcowy nie zawsze jest oszałamiający. Do największych błędów zalicza się czarny total look – jest on mało twarzowy dla szatynek oraz blondynek o ciepłej cerze, jak również dla kobiet starszych. Jeśli dodatki do czarnej sukienki są w tym samym kolorze, unikać należy ciężkich fasonów i grubych tkanin, takie stylizacje pasują jedynie brunetkom.
Czarny total look powinien wyglądać lekko, dlatego zamiast skórzanych butów lepsze będą szpilki zamszowe, lakierowaną kopertówkę zastępujemy miękką torebeczką z aksamitu, a matowe, grube rajstopy wymieniamy na cieliste pończochy. Koniecznie też należy dołożyć do stylizacji metalową biżuterię, co rozświetli twarz.
Metaliczne akcesoria to w większości przypadków opcja dużo korzystniejsza od dodatków czarnych, nie tylko w stylizacjach wieczorowych, ale też w strojach casualowych. Ożywczo na małą czarną zadziałają także takie kolory jak czerwień, żółć, jasna zieleń i fiolet – dodatki w nasyconych odcieniach pasują brunetkom i chłodnym blondynkom, szatynki oraz ciepłe blondynki powinny sięgać po kolory troszkę rozwodnione, jak siarkowa żółć albo arbuzowa czerwień.
Dodatki białe? Taki kontrast służy kobietom o wyrazistych rysach twarzy, dla reszty pań lepsze są akcesoria biało-czarne, na przykład w małe groszki. Dużo lepiej od bieli spiszą się dodatki cieliste, beżowe albo jasnobrązowe.
Sukienka biała
Białe sukienki wieczorowe potrzebują szczególnej oprawy, dlatego zdecydowanie najlepsze są akcesoria złote oraz srebrne. Gdy sukienka ma prosty krój, biżuteria może być naprawdę okazała, przy fasonach bardziej wymyślnych wystarczą klasyczne ozdoby z metalicznym połyskiem. Akcesoria czarne też pasują, ale muszą być typowo wieczorowe, jak na przykład eleganckie szpilki z grubej koronki i torebka z lakierowanej skóry.
Niezwykle efektowne są stylizacje łączące biel z czerwienią. Odcień czerwieni dobieramy pod kątem urody – brunetki powinny wybierać czerwień krwistą, bardzo intensywną, dla szatynek lepsze jest bordo oraz chłodne czerwienie pastelowe, blondynkom pasuje czerwień malinowa, koralowa, szkarłat, odcień łososiowy.
Do białej sukienki wizytowej warto dołożyć akcesoria ze zwierzęcymi printami – szczególnie dobrze wyglądać będzie w takiej stylizacji elegancka panterka oraz wężowa skóra w tonacji czerni, szarości oraz ciemnej czerwieni. Wyrafinowaną, monochromatyczną stylizację stworzą natomiast akcesoria z motywem zebry.
W wydaniu casualowym białe sukienki warto łączyć z wesołymi kolorami jak żółć, oranż, turkus, limonkowa zieleń. Nie trzeba się ograniczać do jednej barwy, biała sukienka to świetna baza pod stylizacje bardzo kolorowe – przykładowo, buty mogą być różowe, pasek niebieski, a kurteczka jasnożółta. Co jednak ważne, te kolorowe dodatki nie mogą przytłaczać białej sukienki, jeśli więc kreacja jest krótka i z delikatnej tkaniny, akcesoria muszą być lekkie, jak na przykład ażurowe botki, sandały z pasków, płócienna torba, kardigan z cienkiej wełny.
Sukienka błękitna
Jasny błękit to jeden z najciekawszych neutralnych kolorów. Odmładza, pasuje do każdego typu urody i jest przy tym nieco bardziej wyrazisty niż beż czy jasne szarości. Elegancki błękit warto podkreślić oryginalnym fasonem – bardzo ładnie prezentują się sukienki nowoczesne, z geometrycznymi przeszyciami, kreacje ołówkowe z fakturowanej tkaniny, asymetryczne baskinki, satynowe slip dress, plisowane sukienki retro czy rozkloszowane sukienki z wąskimi, przeźroczystymi wstawkami.
Błękit sukienki najlepiej podkreśla metaliczny, chłodny połysk oraz zwierzęce wzory w odcieniach szarości, bieli i czerni. Dobrym pomysłem są stylizacje monochromatyczne – buty oraz torebka są w dokładnie tym samym odcieniu co sukienka. Pasować będą także akcesoria czarne, zwłaszcza fasony vintage, natomiast długie, casualowe sukienki świetnie się odnajdą w stylistyce rockowej.
Bardzo modne są połączenia błękitu z ciemną, nasyconą czerwienią, należy jednak akcesoria dobrać tak, by czerwień nie stłamsiła jasnego koloru – buty powinny być lekkie, a zamiast czerwonego płaszcza albo kardiganu właściwsza będzie wełniana, ażurowa kamizelka lub narzutka z szyfonu.
Dodatki żółte i pomarańczowe też pasują do błękitu, ale najlepiej będzie je ograniczyć do jednego akcentu – przykładowo, buty są żółte, torebka cielista, albo na odwrót. W większych ilościach można za to wykorzystać zieleń oraz fiolet – mamy na przykład zielone szpilki oraz naszyjnik z wielkich zielonych kamieni albo fioletowe baleriny i krótką, fioletową kurtkę.
Sukienka szara
Szary to wyjątkowo uniwersalny kolor. Dobrze łączy się z czarnymi akcesoriami, ponieważ nie jest względem czerni tak kontrastowy jak biel czy jasny beż, z czego korzystać powinny przede wszystkim blondynki i szatynki. Szare sukienki bardzo zyskują dzięki czarnym akcesoriom, a jeszcze ciekawszy efekt będzie, gdy pomiesza się w jednej stylizacji dodatki czarne z białymi.
Eleganckie, srebrne dodatki pomogą stworzyć oryginalną stylizację monochromatyczną – srebrne dodatki muszą się wyróżniać efektowną formą albo bardzo bogatymi zdobieniami, w przeciwnym razie kreacja wyda się nieco mdła. Do szarej sukienki pasuje także złoto, ale raczej to matowe, o chłodnym połysku.
Szare sukienki codzienne warto otoczyć barwnymi, energetycznymi akcesoriami – idealnie pasować będą na przykład wielkie, czerwone korale, żółty pasek gorsetowy, pomarańczowe botki, turkusowa kurtka, fioletowy kardigan.
Sukienka brązowa
Brązowe sukienki często wydają się nudne, ale w wielu przypadkach to po prostu kwestia nietrafionych dodatków. Do brązowej sukienki można oczywiście założyć coś czarnego albo białego, jednak dużo ciekawszym rozwiązaniem są akcesoria w mniej oczywistych kolorach. Brąz fantastycznie łączy się na przykład z różem i intensywnym fioletem – do brązowej sukienki zakładamy pastelowe, różowe czółenka oraz żakiet w odcieniu fuksji.
Kobiety w typie wiosny i jesieni powinny sięgać po akcesoria żółte, oranżowe i czerwone, dla zimy i lata idealne będą dodatki w chłodnych odcieniach niebieskiego. Warto łączyć dwa różne kolory, na przykład błękitny żakiet i kobaltowe szpilki albo czerwona torebka i żółta apaszka.
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.