Jaka sukienka do pracy? Jaki fason, kolor, jakie dodatki wybrać do sukienki do biura?
Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak powinny ubierać się do pracy. Nasz wygląd świadczy o profesjonalizmie i stosunku do miejsca pracy. Bardzo ważne jest by przestrzegać obowiązującego dress codu, który różni się w zależności od tego jaki jest charakter naszego zawodu i w jakim miejscu pracujemy. Jeśli nie jesteś pewna, jakie ubrania powinny znaleźć się w Twojej szafie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!
- Jaka sukienka do pracy w banku?
- Jak wygląda uniwersalny strój biznesowy damski?
- Jak wyglądają klasyczne sukienki do pracy?
- Jak dobrać sukienkę do pracy do figury?
- Jakie dodatki do sukienki biznesowej?
Jaka sukienka do pracy w banku?
Praca w banku kojarzy się z profesjonalizmem, którego świadectwem powinna być zarówno wiedza jak i nienaganna prezencja pracowników banku, a także ich wysoka kultura osobista. Aby nie popełnić wizerunkowego foux pas, należy przestrzegać pewnych zasad, często bardzo ściśle określonych, dotyczących stroju. Panie mają poprzeczkę w tej kwestii podniesioną znacznie wyżej niż panowie, gdyż na ich strój, makijaż czy uczesanie zwraca się niestety większą uwagę. Sukienka do pracy w banku powinna mieć przede wszystkim stonowane kolory, takie jak granat, grafit czy szary. Jeśli chodzi o fason, to najbezpieczniejszy, a zarazem najbardziej klasyczny jest ołówkowy. Jeśli jednak źle czujesz się w ubraniach podkreślających kobiecą sylwetkę, to możesz wybrać sukienkę trapezową. Ważne jest aby sukienka nie była krótsza niż 3 centymetry nad kolanem lub nie dłuższa niż do połowy łydki. Bardzo często takie miejsca pracy jak banki przekazują pracownikom własne wytyczne dotyczące stroju, których należy się bezwzględnie trzymać.
Jak wygląda uniwersalny strój biznesowy damski?
Co zrobić jeśli pracodawca nie mówi wprost, jakie ma wymagania względem pracowników odnośnie ich stroju? Najbezpieczniej jest zastosować wtedy ogólne zasady określające wygląd stroju biznesowego. Sukienki biznesowe powinny być w stonowanych kolorach, jednak dopuszcza się tu nieco więcej barw niż w przypadku sukienek stricte do pracy w banku. Należy przy tym unikać materiałów o metalicznym połysku. Rękawy sukienki biznesowej powinny zakrywać ramiona, jeśli zdecydujemy się na to, by włożyć sukienkę bez rękawów, to koniecznie musimy włożyć marynarkę. Dekolt takiej sukienki również nie może odsłaniać zbyt wiele, najbezpieczniejsze są sukienki zabudowane lub z dekoltem w łódkę. Mając kilka tego typu kreacji w swojej szafie nie będziesz musiała co rano stawać przed dylematem jaką sukienkę założyć do pracy.
Jak wyglądają klasyczne sukienki do pracy?
Co ciekawe, mała czarna przestała być już uważana za odpowiedni strój na spotkanie biznesowe. Jeśli zastanawiasz się jaka sukienka na służbowe spotkanie będzie właściwym wyborem, to wybierz któryś z kolorów wspominanych już wcześniej (granat, popiel, grafit, dopuszczalne są także beże, odcienie brązu lub delikatne pastele) i naturalną tkaninę lub dzianinę. Jeśli chodzi o materiał, to dobrym rozwiązaniem jest także bawełna z poliestrem lub poliamidem, gdyż jest miękka, nie gniecie się, a także pozwala skórze oddychać. Klasyczne sukienki do pracy lub na spotkania biznesowe przeważnie mają rękawy o długości ¾ lub długie. Sukienka do pracy z długim rękawem to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam zrezygnować z dodatkowego okrycia wierzchniego. Warto pamiętać również o tym, by sukienki do pracy nie posiadały zbyt wielu wzorów, najlepszym wyborem są gładkie tkaniny lub w delikatny prążek. Rezygnujemy również z błyszczących i dużych ozdób. Klasyczne sukienki do pracy odznaczają się minimalizmem, prostotą i elegancją.
Jak dobrać sukienkę do pracy do figury?
Biorąc pod uwagę, że nie każdy fason nadaje się, aby założyć go do pracy, pole do manewru jest nieco ograniczone. Tak jak już wspominaliśmy, najbardziej uniwersalnym fasonem jest prosta sukienka ołówkowa, ale jako sukienka do pracy dla puszystych świetnie sprawdzi także się fason trapezowy lub ołówkowy z marszczeniami w okolicach talii. Dopuszczalna jest także sukienka z lekko rozkloszowanym dołem. Wiele sukienek sprawdzi się zarówno jako sukienki do pracy i na co dzień, zwłaszcza jeśli wykonujemy pracę na stanowisku biurowym, gdzie nie obowiązuje bardzo rygorystyczny dress code. Sukienki w jednolitych kolorach z miękkich, lekko rozciągliwych materiałów są idealnym wyborem na towarzyskie spotkanie przy kawie, małą uroczystość w kameralnym gronie lub randkę.
Jakie dodatki do sukienki biznesowej?
Aby strój do pracy był kompletny, należy dobrać do niego odpowiednie dodatki. Torebka i żakiet nie powinny odbiegać zbytnio kolorystycznie od sukienki, która jest podstawą całej stylizacji. Ponadto torebka nie powinno być zbyt wielkich, ani też zbyt drobnych rozmiarów, świetnie sprawdzają się średniej wielkości torebki na ramię. Jeśli zastanawiasz się jakie buty do sukienki do pracy będą najodpowiedniejsze, to postaw na klasyczne czółenka, koniecznie z zakrytym palcem oraz obcasem o wysokości maksymalnie 8 centymetrów. Najodpowiedniejszy kolor butów to granat, czerń lub grafit.