Jak wybrać sukienkę w odcieniu jaskrawego różu?
Różowa midi z oryginalnym wiązaniem
Jaskrawy róż pięknie wygląda na miękkich, lejących się tkaninach o delikatnie połyskującej powierzchni. Z takiego materiału uszyta jest długa sukienka wizytowa – jej odcień może być jednolity albo na tkaninie pojawia się jeszcze wytłoczony, kwiatowy wzór. Sukienka midi jest lekko rozkloszowana, ciekawie wygląda także wykończenie w stylu syreny, czyli na udach kreacja jest dopasowana, a rozszerza się dopiero na wysokości kolan. Dekolt różowej sukienki to głęboki szpic z kopertową zakładką, a ponieważ top jest dosyć luźny, to na biuście tworzą się niewielkie, podłużne marszczenia. Rękawy różowej sukienki są długie i bufiaste, z obcisłymi, szerokimi mankietami zapinanymi na perłowe guziczki. W talii sukienka ma szeroką szarfę, którą wiąże się na supeł, tak że powstają ukośne, skrzyżowane linie wyszczuplające optycznie talię. Efekt wyszczuplenia podkreślają jeszcze spuszczone w dół wiązania szarfy – powinny one sięgać aż do kolan.
Wieczorowa sukienka z brokatu
Brokatowa sukienka wieczorowa jest w nowoczesnym stylu. Najlepszy jest fason krótki, eksponujący nogi, i dosyć luźny – obcisła, błyszcząca dzianina daje raczej mało korzystny efekt. Sukienka ma prosty krój, ale jej dekolt jest ozdobnie wykończony, na przykład oryginalną stójką albo lamówką z azteckim motywem. Ozdobne są też rękawy – to mogą być długie bufki z marszczeniami, szerokie rękawy dzwonkowe albo ekstrawagancki krój nietoperzowy. Mimo jaskrawego koloru i brokatowego połysku sukienka nie pogrubia sylwetki, choć przy bardzo masywnych biodrach lub mocno wystających brzuchu warto zrezygnować z długich rękawów na rzecz poszerzonej linii ramion z militarnym wykończeniem. Różową sukienkę z brokatu nosimy w towarzystwie jaskrawego oranżu albo krwistej czerwieni, innym pomysłem będą geometryczne, czarno-białe wzory na dodatkach glamour.
Kreacja z różowego tiulu
Tiulowa sukienka wizytowa w jaskrawym odcieniu różu nie jest aż tak bardzo nadmuchana jak te klasyczne fasony, ale dzięki temu lepiej układa się na sylwetce. Może mieć nawet tylko jedną warstwę tiulu i jedwabną halkę pod spodem, choć fasony typowo na wieczór powinny być nieco mocniej rozkloszowane i gęstsze. Z tiulu jest tylko spódnica i zaczyna się ona nie w talii, tylko pod biustem, co zadziała wysmuklająco. Top tiulowej kreacji wykonany jest z marszczonego ściągacza, co pozwala zrezygnować z biustonosza. Może to być też gładki, jedwabny gorset z odcinanymi miskami i ramiączkami spaghetti. Tiulowe sukienki codzienne mają top dzianinowy, w stylu podkoszulkowym, i w dodatku ta dzianina ma inny odcień różu, wpadający w pastele. Dodatki do różowego tiulu mogą być ekstrawaganckie, ale nie powinny mieć masywnej formy, a zamiast czerni poleca się nasycone odcienie złota i srebra.
Różowa sukienka o garniturowym kroju
Garniturowy fason jest wymagający dla figury, dlatego różowa sukienka powinna być uszyta z niezbyt grubej, miękkiej tkaniny o matowej powierzchni. Różowa sukienka ma luźny krój i na długość sięga aż za kolano, ale wysoko w talii jest ściągnięta szerokim paskiem. Zapięcie sukienki biegnie ukośnie, tworząc asymetryczną, wyszczuplającą zakładkę, prócz tego można zrezygnować z guzików i wybrać model z ekstrawaganckim, metalowym suwakiem. Krój jest na tyle elegancki, że spokojnie można różową sukienkę nosić w stylizacjach wizytowych. Dobrym pomysłem będzie różowy total look, ale pod warunkiem, że dodatki będą klasyczne, ponadto można łączyć fason garniturowy z bielą i czarno-białymi wzorami typu pepitka lub szachownica.
Sukienka w romantycznym stylu
Romantyczne kreacje z pudrowego szyfonu zwykle są bardzo zwiewne i bogate w ozdobne detale. Romantyczna sukienka w odcieniu jaskrawego różu prezentuje się raczej nowocześnie, choć ma zarówno falbanki, jak i bufiaste rękawy. Nowoczesny styl zapewnia uproszczony krój – sukienka jest ołówkowa, z prostą, szeroką falbaną na dole, jej rękawy są delikatnie bufiaste w górnej części i zwieńczone skromną, koronkową lamówką. Sukienka wyszczuplająca ma trapezowy dół i modelujące przeszycia w talii oraz na biuście. Do trapezowej spódnicy również doszyta jest romantyczna falbana, ale dekolt sukienki jest minimalistyczny, wykończony pod szyją tylko wąską, gładką lamówką. Bufki sięgają do łokci i mają falbanki zamiast mankietów. Sukienka na wieczór jest połyskująca, ale fasony, które chcemy nosić także za dnia, powinny mieć matową powierzchnię.
Różowa sukienka swetrowa
Atrakcyjnym fasonem casualowym jest sukienka swetrowa z lekko mechatej, różowej dzianiny. Róż sprawia, że ten dobrze znany od wielu sezonów fason zwraca na siebie uwagę, więc nie trzeba już niczego zmieniać w samym kroju. Warto natomiast zwrócić uwagę na długość i wykończenie – przy tak jaskrawym kolorze wskazany jest fason bez ściągacza na dole, za to z ozdobnym dekoltem, a choć swetrowa sukienka może być luźna, to nie powinna być dłuższa niż do kolan. Różową sukienkę swetrową można nosić bez paska, dobrze jednak, żeby dodatki do niej nie były zbyt kontrastowe. Jeśli decydujemy się na czerń, to zamiast zwykłych rajstop zakładamy legginsy z wyszczuplającymi przeszyciami oraz czarne buty na wysokich obcasach. Różowa sukienka świetnie wygląda w stylizacji z pastelowym różem oraz w zestawach sportowych z beżem i jasnymi szarościami.
Sukienka retro z wytłaczanej dzianiny
W przypadku sukienek dzianinowych bardzo często korzystniejsze dla figury są tkaniny prążkowane, a nie gładkie, ponieważ te drobne, podłużne linie nadają kreacji wyszczuplające właściwości. Ciekawym wyborem jest dzianina w stylu retro, przypominająca materiały z lat 70-tych, na której prążki nie są ułożone równomiernie, tylko tworzą podłużny wzór przetykany gładkimi wstawkami. Różowa sukienka z dzianiny retro ma też krój nawiązujący do starej mody, i najlepiej, jeśli jest rozkloszowana, z szeroką gumą wszytą wysoko w talii oraz dosyć głębokim dekoltem w serek. Ładnie prezentują się także dzianinowe sukienki z romantycznymi falbankami przy dolnej krawędzi i dekolcie oraz długie, luźne tuby na szerokich ramiączkach.
Asymetryczna sukienka z frędzlami
Asymetryczny dekolt pomaga wysmuklić optycznie biodra i zwęzić linię talii. Frędzle są natomiast świetnym sposobem na to, by wyeksponować nogi, ale bez odsłaniania ich tak mocno jak w sukienkach mini. Frędzle są długie, bo zaczynają się w połowie ud i kończą się nad kostkami, ale nie mają równej długości – również w ich przypadku stosowana jest asymetria modelująca zgrabniejszą figurę. Na asymetrycznej sukience mogą się jeszcze pojawić bardzo modne wycięcia na brzuchu, koniecznie o geometrycznej, skośnej formie. Bardziej ekstrawaganckie fasony mają też dodatkowe frędzle przy ramionach i na dekolcie, nie jest to jednak dobre rozwiązanie przy dużym biuście, ponieważ wtedy frędzle dodadzą sylwetce masywności zamiast podkreślać jej atuty. Podobna do sukienki z frędzlami jest minimalistyczna kreacja mini obszyta piórami albo sztucznym futerkiem – aplikacja tego typu pojawia się przy dolnej krawędzi. Sukienka ma fantazyjnie zawiązany wokół szyi dekolt halter, co wyrównuje proporcje, a do sukienki dokładamy czerwone, eleganckie akcesoria.
Różowa sukienka w koszulowym fasonie
Ostry róż bardzo pomaga prostym, casualowym fasonom jak popularna sukienka koszulowa. Zamiast kombinować z krojem wymienia się tylko klasyczną biel na jaskrawy róż i otrzymujemy nowoczesną, ekstrawagancką kreację. Koszulowa sukienka w odcieniu różowym nie powinna być bardzo luźna, zwłaszcza gdy to fason midi, a jeśli nie ma swojego wiązania, dokładamy do niej pasek ze skóry. Różową sukienkę koszulową można nosić z szarościami, co doda jej elegancji, w ekstrawaganckich stylizacjach obok różu pojawia się żółć, neonowe odcienie niebieskiego, oranż albo czerwień.
Źródło: https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/best-pink-dresses
https://www.hellomagazine.com/fashion/news/20220608142402/best-pink-dresses-for-women
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.