Jak wybrać na jesień elegancką sukienkę maxi?
Rozkloszowana sukienka blokowa
Blokowe połączenie kolorów nadaje sukience bardzo nowoczesny wygląd, a do tego można takim sposobem wymodelować zgrabniejszą sylwetkę. Kolory są w sumie trzy i dość wyraźnie różnią się między sobą, ale też nie jest to bardzo ostry, krzykliwy kontrast – można połączyć na przykład zgniłą zieleń ze stalowym szarym i brudnym różem. Blokowa sukienka jest rozkloszowana, z luźnym topem, w talii wykończona bardzo szeroką, ściągaczową wstawką. Cała ta wstawka tworzy jeden blok i najlepiej, gdy trafi w to miejsce najciemniejszy, najbardziej spokojny kolor. Spódnica jest długa i ułożona w szerokie fałdy, natomiast na topie marszczenia są dużo drobniejsze, a do tego jeszcze dekolt jest ściągnięty sznureczkami. Top ma jasny kolor, tak by przyciągać uwagę w pierwszej kolejności właśnie do dekoltu.
Elegancka sukienka w panterkę
Sukienka maxi ma wzór w drobne cętki, za to mają one bardzo wyraziste, nasycone kolory. Kreacja jest w klasycznym stylu, czyli dopasowana do ciała, na dole lekko rozkloszowana, z odcinanymi miseczkami i głębokim dekoltem. Miseczki są pomarszczone, co ładnie podkreśla i optycznie powiększa biust, a rękawy eleganckiej sukienki sięgają aż do samych nadgarstków, tyle że uszyte zostały z prześwitującej tkaniny. Sukienka może mieć na jednym udzie wysokie rozcięcie, co korzystnie wpłynie na linię nóg. Halka sukienki jest trochę krótsza, dlatego na dole tworzy się prześwitująca listwa – na niski wzrost polecane są sukienki prześwitujące przynajmniej do kolan. Maxi w panterkę nie potrzebuje bardzo wymyślnych dodatków, bo i z klasyczną czernią będzie się dobrze prezentować, warto jednak sięgać po mniej oczywiste kolory, jak żółć, turkus albo limonkowa zieleń.
Ażurowa, bawełniana koronka
Szydełkowe sploty to bardzo popularny trend w tym sezonie. Wykorzystuje go także długa sukienka wyjściowa, stylizowana na lata 60-te – kreacja ma krój o linii A, obniżony stan zaznaczony kontrastową listwą, owalny dekolt i szerokie, proste ramiączka. Sukienka jest dwuwarstwowa, z gładką halką i ażurową narzutką, a ponieważ nie ma rękawów, najlepiej jest ją nosić z połyskującym body. Ażurowa koronka mocno kontrastuje z halką, i to kolor pod spodem powinien być tym jaśniejszym. Eleganckie kreacje są najczęściej czarno-białe, a w roli dodatków, na kontrastowej listwie, jak i na ozdobnych lamówkach, pojawia się brudny pomarańcz, zgaszona żółć oraz pastelowy fiolet. Ciekawe zestawienie kolorów i szydełkowy splot podkreślamy beżowymi dodatkami.
Zamszowa kreacja bez rękawów
Tak naprawdę jest to sukienka uszyta nie z zamszu, ale z dzianiny imitującej zamsz, dzięki czemu lepiej układa się ona na ciele. Jest to fason maxi, trapezowy, z dość wyraźnym wcięciem w talii, bez rękawów, dlatego zwykle pojawia się w modnych stylizacjach warstwowych. Z przodu przez środek biegnie pionowa, wyszczuplająca zakładka, prócz tego materiał jest na wysokości talii spięty broszką w taki sposób, że tworzą się na biuście dodatkowe marszczenia przypominające głęboki dekolt w serek. Zamszowa kreacja maxi ma ładny, głęboki kolor w rodzaju morskiej zieleni. Jest bardzo twarzowa i do tego pasuje na każdy typ sylwetki. Noszona z brązem będzie idealnym fasonem do pracy, z kolei na wielkie wyjście dokładamy do niej błyszczące złoto i czarne dodatki glamour.
Satynowa sukienka w jasne kwiaty
Jest to sukienka w stylu retro, ładnie rozkloszowana, w podłużne fałdy. W talii opina ciało, ale przeszycie ma dopiero pod biustem, więc nadaje sylwetce zgrabną, smukłą linię. Przeszycie pod biustem nie musi układać się prosto, tylko w szpic, co jeszcze lepiej wyeksponuje biust, a miseczki dekoltu są delikatnie pomarszczone i spięte na górze aplikacją w kształcie kwiatu. Jesienna maxi z satyny ma długie rękawy o bufiastej formie, zwieńczone wąskimi, eleganckimi mankietami. Jest czarna, wykończona jasnym wzorem kwiaty, dzięki czemu wciąż wygląda elegancko, ale już nie tak wieczorowo. To fason, który warto nosić z romantycznymi akcesoriami, a zamiast total looku ciekawszym rozwiązaniem będą dodatki pastelowe, w takich odcieniach jak kwiatowy print.
Długa sukienka z plisami
Plisowana maxi to bardzo efektowny fason. Jest długa, ze zwiewnej tkaniny, a jej plisy są nieco szersze niż w wakacyjnych fasonach, choć kolor pozostaje letni – to na przykład pudrowy róż, pastelowy błękit, maślana żółć. Kobiety, które chciałyby wyszczuplić optycznie sylwetkę, powinny szukać fasonów z podwyższonym stanem, dla reszty odpowiednie będą sukienki odcinane dokładnie w pasie. Plisowana jest nie tylko spódnica, ale i długie, bufiaste rękawy. Top sukienki nie ma żadnych marszczeń czy zakładek, ale zdobi go elegancki haft w etnicznym stylu, lekko kontrastowy, na przykład niebieski, jeśli tło to chłodny, zgaszony fiolet. Plisowaną maxi najlepiej nosić bez żakietu, tak by było widać jej dekoracyjne rękawy, a zamiast jesiennego płaszcza lepsze będzie krótkie, wełniane ponczo.
Dzianinowa maxi w modnym kolorze
Długa sukienka dzianinowa w minimalistycznym fasonie wyróżnia się prostą, nowoczesną linią i ciekawą fakturą. Ma także modny odcień – może to być kolor nasycony, jednak unikamy barw krzykliwych i neonowych, które w takiej wersji nie pasowałyby do stylizacji wizytowych. Sukienka ma na piersiach pionowe rozcięcie wykończone listwą z drobnymi guzikami, dodatkowo na ramionach pojawiają się ukośne, wąskie przeszycia lub po prostu w tym miejscu wszyte są wstawki z dzianiny o całkiem innym splocie. Ważne jest, aby dzianina takiej sukienki nie była przesadnie elastyczna, bo wtedy zacznie się kleić do ciała i zbyt wyraźnie eksponować jej największe mankamenty. Zawsze przyda się pasek w talii modelujący proporcje, a jeśli mimo to wciąż są zastrzeżenia do wyglądu sylwetki, wystarczy na wierzch założyć prosty żakiet z jednorzędowym zapięciem, długi na tyle, żeby przysłonić najszerszy obwód bioder.
Czerwona sukienka z wytłaczanej tkaniny
Wzór na sukience nie musi być zawsze nadrukowany. Efektownie prezentują się także tkaniny z wytłaczanym motywem, a czerwień to dobry kolor, by z takiego rozwiązania skorzystać – dzięki wytłoczeniom czerwień przybiera różne odcienie, stając się w ten sposób dużo bardziej twarzowa. Sukienka subtelnie się błyszczy, dlatego tkanina powinna być miękka i lejąca, tak by nie dodawać optycznie kilogramów. Czerwona maxi jest w modnym fasonie kimonowym, luźna i związana w talii na materiałowy pasek. Kimonowe rękawy mogą być w tej wersji bardzo długie, a dekolt odważny, zaś materiał z boku drapujemy tak, by powstały podłużne, wyszczuplające listwy. Jeśli to sukienka wieczorowa, dodajemy do niej złoto na nowoczesnych fasonach, ale gdy strój ma być mniej wystawny, w zupełności wystarczy neutralny, matowy beż. Bardzo ciekawe są także w stylizacje, w których czerwień łączy się z pomarańczem oraz jaskrawym różem.
Jesienna sukienka wielopoziomowa
Fason wielopoziomowy składa się z kilku doszytych do siebie szerokich falban. Bardzo często jest właśnie długości maxi, przez co dobrze widać ten charakterystyczny krój, a poziome przeszycia trafiają na te najszczuplejsze obwody, które stylizacja ma wyeksponować. Wielopoziomowa sukienka jest uszyta z szyfonu lub innej cienkiej, zwiewnej tkaniny, a zamiast halki pod spodem wystarczy bawełniany, obcisły top oraz grube, wełniane legginsy. Wielopoziomowa maxi nie jest gładka – zdobi ją wzór w duże, jesienne kwiaty, groszki, etniczne motywy roślinne. Kolory są w większości ciemne, z jesiennej palety, ale zawsze ożywia je coś energetycznego, na przykład słoneczna żółć. Sukienka ma długie bufki, a jej dekolt wiązany jest na sznureczki, co nadaje jej wyglądu boho, więc dodatki dla kontrastu są nowoczesne i z lakierowanej skóry. Przeszycia wielopoziomowe zastąpić można kaskadowymi falbanami, jest to jednak opcja polecana głównie na smukłe sylwetki z wąskimi biodrami.
Źródło: https://www.vogue.co.uk/fashion/article/best-maxi-dresses
https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/g40679731/fall-maxi-dresses/
Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.