Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak ubrać się do teatru czy opery?

Większa część społeczeństwa nie rozwija się pod względem kulturalnym, przede wszystkim dlatego, że brakuje im środków finansowych na ten cel. Wolą wydać pieniądze na ubrania, jedzenie i szeroko rozumianą konsumpcję. Tymczasem, warto spędzać czas w takich miejscach jak teatr, zwłaszcza z partnerem, mężem, czy nawet całą rodziną, aby krzewić tą „wyższą” kulturę w społeczeństwie i wśród młodego pokolenia. Jeśli już raz do roku wybierzemy się do teatru, to powinnyśmy pomyśleć o tym, aby odpowiednio ubrać się na tą szczególną okazję. Panowie nie mają z tym większego problemu. Zakładają po prostu garnitur i gotowe. Panie natomiast powinny ubrać się elegancko, ale suknie wieczorowe chyba nie będą wskazane. Lepiej ubrać się tak, jak na eleganckie przyjęcie. Sukienka - jak najbardziej, ale niekoniecznie długa, z odkrytymi plecami i z trenem.


Odczarowany teatr


Rzeczywiście, jeszcze 50 lat temu panie wybierające się do teatru czy opery, albo na balet, nosiły eleganckie suknie wieczorowe, futrzane etole, długie rękawiczki i wachlarze. Obecnie jednak teatr i sztuki teatralne stały się powszechnie dostępne, także dla średniej klasy społecznej, dlatego i etykieta teatralna jeśli chodzi o dobór stylizacji, uległa zmianom. Kulturalne rozrywki, do których niewątpliwie zalicza się teatr, są przeznaczone dla wszystkich. Stąd też złagodzono surowe zasady etykiety teatralnej.


Kiedyś idąc do teatru trzeba było ściśle stosować się do surowego dress codu. Dziś jest zupełnie inaczej, bowiem panie nie są już zmuszone do zakładania długich, wytwornych sukni, zaś panowie nie muszą wypożyczać na tą okazję fraka. Strój galowy lub wieczorowy nie obowiązuje. Trzeba się jednak ubrać elegancko, czyli jak?


Teatralny strój

 

Wybierając się do teatru trzeba ubrać się w czyste, wyprasowane, schludne ubrania, przez co okazuje się szacunek aktorom i innym widzom na sztuce. Możemy założyć czarną sukienkę i dobrać do niej klasyczne dodatki - kopertówkę i buty na wysokim obcasie. Można przełamać czarny kolor modnym żakietem czy kolorowym szalem.

 

Wszystkie artykuły zamieszczone na stronie www.Modbis.pl są chronione prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez pisemnej zgody właściciela sklepu.

Przeczytaj również

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 36457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Bardzo miła obsługa,s,ybka realizacja zamówienia. Pani bardzo pomocna w dokonaniu zakupu.
2024-06-19
Jestem zadowolona z miłej obsługi i z zakupionego towaru.
pixel